1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тест на приоритети

Дискусија во 'Насмевка' започната од Go-Girl, 9 април 2010.

 1. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.983
  Што ви е важно во животот? Бидете искрени!!!

  Дома сте, и во исто време се случуваат 5 работи на кои им е потребно вашето внимание:

  1 - Телефонот ѕвони
  2 - Детето почнува да плаче
  3 - Некој ѕвони на врата
  4 - Само што сте ставиле алишта да се сушат надвор, а почна да врне
  5 - Водата која сте ја пуштиле од славината, почнала да се прелива и да ја поплавува кујната.

  По кој редослед ќе ги решавате проблемите?

  Запишете ди го редоследот на ливче и потоа проверете како донесувате важни одлуки. Резултатите ќе ги видите подолу.

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  Секој број претставува некој дел од вашиот живот, а еве што означуваат:

  1 – Телефон = работа
  2 – дете = фамилија
  3 – Врата = пријатели
  4 – алишта = пари
  5 – вода = секс

  Редоследот кој сте го избрале претставува редослед на приоритетите во вашиот живот.

  И, кој се реши прво да ја затвори водата?
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  496
  Фамилијата на прво место, парите на последно :D
  Така ќе да е. :up:
   
  На melnicanecot и blosson им се допаѓа ова.
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.171
  Допаѓања:
  194.226
  Пол:
  Женски
  Прво детето
  после водата
  после телефонот, па вратата и на крај алиштата :roll:
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На melnicanecot, Caramelle и Eli4e им се допаѓа ова.
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.983
  кај мене вака беше резултатот:
  секс
  фамилија
  работа
  пријатели
  пари
  :lol: :lol: :lol: :lol:
  ... јас за водата се фатив прво :oops: :oops: :oops:
   
  На Teresa94 и IndieGirl им се допаѓа ова.
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  5
  2
  3
  4
  1
  Си викам ај водата да ја затворам да не се поплавиме сите,после нема да можам ни детето да го земам,ни алиштата ни да отворам ни да се јавам... а тоа... :? :oops:
  :lol: :lol: :lol:
   
  На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  306
  5- секс
  4-пари
  2-фамилија
  1-работа
  3-пријатели

  има, има вистина :P
   
  На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.171
  Допаѓања:
  194.226
  Пол:
  Женски
  Па не е срамота што сте се фатиле за водата, убаво е тоа ;) 8)
  ... а може има врска со годините? :? Стареам изгледа :roll: :lol: :lol: :lol:
   
 8. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  MNOGU MUDRA ODLUKA :clap:
   
 9. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  94
  Секс, пријатели, фамилија, работа, пари.... :P :P :lol: :D не е лошо, не е :mrgreen:
   
 10. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  88
  I jas go pravev i mene vodata mi bese prva :oops: pa familijata,pa prijatelite, pa rabotat ,pa parite :lol: ne sum losa :)
   
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.439
  Пол:
  Женски
  Го земам детето,ја затворам славината , отварам врата и кој и да е му викам почекај да се јавам на телефон а алиштата ги оставам надвор .
  Или фамилија-секс-пријатели-работа-пари :D
   
 12. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  кај мене беше прво детето, водата, телефонот, вратата и на крај алиштата .. со др зборови фамилија - секс - работа - пријатели - пари :lol:
   
 13. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.378
  Допаѓања:
  1.109
  Пол:
  Женски
  Истиот случај и кај мене :))) И јас прво за водата :) Ама не би рекла дека испадна точно :)
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  Скроз исто :lol: :lol: Ах пуста вода :lol:
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  99 % Не зезна водата :lol:
   
 16. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Нe se sekirajte na greskite se uci..neli bez voda ne se zivee dobro :lol: :lol:
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Женски
  Кај мене резултатот е вака :D
  2
  3
  4
  1
  5
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  ^ :lol: :lol: Горде не е по водава :lol: :lol:
   
 19. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  276
  kaj mene rezultatot e vaka
  2
  5
  3
  4
  1
  sekogas vaznite raboti gi ostavam na posledno mesto :lol: :lol: :lol:
   
 20. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  истоооооооо....