Тест на приоритети

Дискусија во 'Насмевка' започната од Go-Girl, 9 април 2010.

 1. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  Што ви е важно во животот? Бидете искрени!!!

  Дома сте, и во исто време се случуваат 5 работи на кои им е потребно вашето внимание:

  1 - Телефонот ѕвони
  2 - Детето почнува да плаче
  3 - Некој ѕвони на врата
  4 - Само што сте ставиле алишта да се сушат надвор, а почна да врне
  5 - Водата која сте ја пуштиле од славината, почнала да се прелива и да ја поплавува кујната.

  По кој редослед ќе ги решавате проблемите?

  Запишете ди го редоследот на ливче и потоа проверете како донесувате важни одлуки. Резултатите ќе ги видите подолу.

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  Секој број претставува некој дел од вашиот живот, а еве што означуваат:

  1 – Телефон = работа
  2 – дете = фамилија
  3 – Врата = пријатели
  4 – алишта = пари
  5 – вода = секс

  Редоследот кој сте го избрале претставува редослед на приоритетите во вашиот живот.

  И, кој се реши прво да ја затвори водата?
   
 2. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  492
  Фамилијата на прво место, парите на последно :D
  Така ќе да е. :up:
   
  На melnicanecot и blosson им се допаѓа ова.
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.422
  Допаѓања:
  156.494
  Пол:
  Женски
  Прво детето
  после водата
  после телефонот, па вратата и на крај алиштата :roll:
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
   
  На melnicanecot, Caramelle и Eli4e им се допаѓа ова.
 4. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.979
  кај мене вака беше резултатот:
  секс
  фамилија
  работа
  пријатели
  пари
  :lol: :lol: :lol: :lol:
  ... јас за водата се фатив прво :oops: :oops: :oops:
   
  На Teresa94 и IndieGirl им се допаѓа ова.
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
  5
  2
  3
  4
  1
  Си викам ај водата да ја затворам да не се поплавиме сите,после нема да можам ни детето да го земам,ни алиштата ни да отворам ни да се јавам... а тоа... :? :oops:
  :lol: :lol: :lol:
   
  На StarSky му/ѝ се допаѓа ова.
 6. shiningstar

  shiningstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  623
  Допаѓања:
  298
  5- секс
  4-пари
  2-фамилија
  1-работа
  3-пријатели

  има, има вистина :P
   
  На seksi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  18.422
  Допаѓања:
  156.494
  Пол:
  Женски
  Па не е срамота што сте се фатиле за водата, убаво е тоа ;) 8)
  ... а може има врска со годините? :? Стареам изгледа :roll: :lol: :lol: :lol:
   
 8. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.164
  Пол:
  Женски
  MNOGU MUDRA ODLUKA :clap:
   
 9. Braveheart

  Braveheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  93
  Секс, пријатели, фамилија, работа, пари.... :P :P :lol: :D не е лошо, не е :mrgreen:
   
 10. Katja.efremova

  Katja.efremova Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  82
  I jas go pravev i mene vodata mi bese prva :oops: pa familijata,pa prijatelite, pa rabotat ,pa parite :lol: ne sum losa :)
   
 11. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.409
  Пол:
  Женски
  Го земам детето,ја затворам славината , отварам врата и кој и да е му викам почекај да се јавам на телефон а алиштата ги оставам надвор .
  Или фамилија-секс-пријатели-работа-пари :D
   
 12. Pain

  Pain Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  45
  кај мене беше прво детето, водата, телефонот, вратата и на крај алиштата .. со др зборови фамилија - секс - работа - пријатели - пари :lol:
   
 13. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.098
  Пол:
  Женски
  Истиот случај и кај мене :))) И јас прво за водата :) Ама не би рекла дека испадна точно :)
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  Скроз исто :lol: :lol: Ах пуста вода :lol:
   
 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.687
  99 % Не зезна водата :lol:
   
 16. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.164
  Пол:
  Женски
  Нe se sekirajte na greskite se uci..neli bez voda ne se zivee dobro :lol: :lol:
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Кај мене резултатот е вака :D
  2
  3
  4
  1
  5
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  ^ :lol: :lol: Горде не е по водава :lol: :lol:
   
 19. bona

  bona Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  1.592
  Допаѓања:
  272
  kaj mene rezultatot e vaka
  2
  5
  3
  4
  1
  sekogas vaznite raboti gi ostavam na posledno mesto :lol: :lol: :lol:
   
 20. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  95
  истоооооооо....