1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тивки места, кафулиња низ Скопје(поинтимни)

Дискусија во 'Слободно време' започната од TuFche, 9 ноември 2010.

  1. TuFche

    TuFche Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    23
    Незнам дали е океј што отварам нова тема, но навистина ме интересира по Скопје каде има кафулиња, каде можеш на раат муабет да си направиш. Јас сакам некое кафуле, тивко............. сакам да ја однесам мојата "симпатија" зашто треба муабет да правиме па тоа да не биде парк или незнам во кола :D

    Фала однапред :)
     
  2. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.086
    Пол:
    Женски
    Њу Ејџ, Казабланка, Аја. Од овие Аја е ептен супер ама поскапа е за малку :D
     
  3. TuFche

    TuFche Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    23
    Не е важно дали ќе биде скапо само да е убаво и тивкичко :) :D ;)
     
  4. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    дефинитивно Аја,најмирно место во градот :)
     
  5. Glamour

    Glamour Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    42
    Според мене Аја и Њу Ејџ :)
     
  6. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.086
    Пол:
    Женски
    Го дадов како предлог Њу ејџ зошто многу слободно се однесуваат луѓето таму, инаку страшно смрди. Летно време е убаво, ама зимно ако сакаш да се угушиш слободно.
    Инаку би ги додала Бариста и Аладин .
     
  7. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Марамче Њу ејџ не беше трансерски кафиќ.Јас имам еднаш отидено и баш не беше мирно и ми личеше на некој си хардкор транс кафиќ ( ако за исто зборуваме ). имаше една штака или патка пливаше у тоа фонтана ( езерце ) :rofl: :rofl: :rofl: Се убив смејајки се! :lol:
     
  8. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Јас сум од Штип но еднаш имам седено во Казабланка баш ми е кул местото,смирено(онака со ишараните ѕидови) ако зборуваме со марама за истава Казабланка...во штип немаме такво место(така седејки во Каза забележав две девојчиња си порачаа турско кафе си го испија па си обрнаа шољите и си гледаа) во Штип така да направиш ке се утепат смеејки...Btw бев таму со симпатијата и супер место е.. :)
     
  9. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.106
    Допаѓања:
    88.086
    Пол:
    Женски
    Да Кенди тоа е, а Квин за истото ваљда зборуваме .Ние кога одевме многу слободно си се однесувавме, баш ко по дома, а и мирничко си е. Може ти се погодил лош ден или јас сум имала среќа. :D
     
  10. SexyPrincess

    SexyPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2010
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    132
    Бариста.... тивко, слободно, не мн бучно...
     
  11. k.i.t.t.y

    k.i.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2011
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    74
    Мене во Аја ми е најубаво, кога сакам да идам на некое мирно тивко местенце.. Обожавам ориентални места... И во аладин е многу добро, нема премногу луѓе посебно кога е убаво времето надвор за седење е многу интересно :)
     
    На Mettabel му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Нема веќе патки во Њу Ејџ. Мене пак не ми се смрди, сосем океј ми е онака за со друштво кога немаме каде да одиме. :) Имаше една лоша девојка која работеше таму. Сите во строј ги реди, кој не нарачал директива надвор. :D Казабланка ми е слично на Њу ејџ.
    До Аја, има кафуле Лезет. Ориентален амбиент, неверојатно интимен. Јас сум по ваквите ориентални места и многу ми се допадна кога бев таму. :)
    Мексикански ресторан горе е многу убаво, интимно. :) Не е кафуле, но сепак. :D
     
  13. Mettabel

    Mettabel Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    4
    Епа Казабланка веќе нема, а и штознам, не ми било баш од тие тивките места никогаш. Во Њу Ејџ често е мирно и пријатно, но може да се погоди кога е буквален хаос. : )) Лезет ми е кул, само многу мирисаше порано на папагалите кои ги чуваа но сега е океј. Баш како во Њу Ејџ што е често, само не од папагали. : )) Сакам да појдам во Аја, во подрумот што им е делот ко Египет, така бил дизајниран, ко што ми кажаа.

    А девојки кажете ми, кај се наоѓа тоа Аладин? Бидејќи овие места ги иам поминато по 100 пати, и малце сакам да сменам : )))
     
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
  15. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.921
    Мартини во Лептокарија, многу ми се свиѓа местото, како поделено е на неколку дела, горе обично седат помлади, доле покрај аквариумот некоја мешавина од помлади и повозрасни, од другата страна повозрасни, и доле има едно како во подрумче, како ВИП :)

    едит: обожаваме да си седиме таму со дечко ми и да пиеме капучино со шлаг, прекрасно е. :)
     
    На melnicanecot и RainBow им се допаѓа ова.
  16. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.641
    Аладин е многу тесно внатре. Оди некој потопол ден на терасата, прекрасно е. Цело лето лани го поминав таму :)
    Интимно место за кафе - муабет ти е Книжарница - Магор, кај Порта Буњаковец, а за пиво, пабот Порта одма до Магор ;)

    Аја нема подрум, туку само три скали за да се симнеш во понискиот дел .

    едит- Излет и Опера се исто така тивки места =)
     
    На Trnche му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Се согласувам за Излет, но гласам за бавчата, летна варијанта, навечер - е тогаш е и поинтимно. Свеќи, интима, ово, оно ;)
    Инаку преку ден е ко на модна писта да влегуваш во кафичот. Мене не ми пречи но на некои мои пријателки пистава им прави ремет :D
    Инаку е лезетски ептен, многу си го сакам. И секогаш кога одам таму се тепам да седнам на тоа едно старо, крцкаво но екстремно удобно фотељче кое е многу, аристократско да речам.
    Евентуално да се испружам на каучот врз перниците и да предам ко маче.

    Супер е! Го препорачувам од се срце! :)
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Џовани во Лептокарија,најубаво ми е таму значи,особено летно време покрај фонтаната :) исто и Аристократ во Автокоманда, Бариста...
     
  19. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Јас на листата би го додала и Челзи во Лептокарија. Ако сакам навечер да си испијам кафе и на раат да си напраам мубает - најчесто одам таму. Опуштено ми е местото, знам дека не ми се потребни дотерувања, па знам и по патики да отидам :) Ни се има случувано да се изнагледаме скриена камера Naked & Funny на телевизорите, па да се посмееме малку уз пивото и кикиритките :lol:
     
  20. plawa

    plawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    130
    Пабо во Лепотокарија ама дење ноќе знаат и по некое журче да направат....
    Иначе Аристократ во Автокоманда....посебно зимно време, горе....милина...плус ги гледаш сите што проаѓаат... па коментираш кој како е облечен... ]:)