1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тим А vs. Тим Б

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Doberman, 2 септември 2011.

 1. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  - Тим А:
  -Играчи кој што username им почнува на овие букви:
  - A C E G I K M O Q S U V W (и Кирилица)
  -Јузери кои почнуваат на број се земаат во предвид во Тим А.

  - Тим Б:
  -Играчи кој што username им почнува на овие букви:
  - B D F H J L N P R T X Y Z (и Кирилица)
  -Јузери кои почнуваат со симболи се земаат во предвид во Тим Б.

  - Правила:
  -Тим А играчите треба на секој пост да додаваат (+5) од претходниот пост.
  -Тим Б играчите треба на секој пост да одземаат (-5) од претходниот пост.

  -Ако бројот стигне до 1000 - Тим А е победник!
  -Ако бројот стигне до 0 - Тим Б е победник!

  500 е стартен број на играта :)

  Јас почнувам прва:

  505
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  510
  П.С Инаетџија сум :!:
   
 3. Grunge

  Grunge Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  625
  515
  Тим Б, ќе ве мачкаме :)
   
  На _adi_5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
 5. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
 6. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
 7. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.519
  Допаѓања:
  2.423
 8. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  540

  Harder, Better, Faster, Stronger !! Team A :D 8)
  Газди сме :D
   
  На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
 9. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2.519
  Допаѓања:
  2.423
 10. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
  Грешка направив во првиот пост :lol:
  Јас сум Тим Б и треба да одзимам :D

  540
   
 11. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
 12. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  550
  Тим А опасни играчи
   
 13. Meggy

  Meggy Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  238
  Допаѓања:
  387
 14. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
 15. happygirl

  happygirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  4.237
  Допаѓања:
  21.646
  Пол:
  Женски
 16. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
 17. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.019
  Пол:
  Женски
 19. Annie.mk1

  Annie.mk1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  1.631
  Допаѓања:
  3.742
  550 мислиш :D :lol:
   
 20. Doberman

  Doberman Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  601
  Допаѓања:
  519