1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тинејџерски волк (Teen wolf)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од GoldenRose, 30 август 2012.

 1. GoldenRose

  GoldenRose Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  5
  Тинејџерски волк е мешавина од комедија , драма и хорор.Ќе си речете како и сите остал серии , ама имаше нешто интересно што ме натера да ја гледам се надевам дека и вас ќе ви се допадне :lol:


  [​IMG]
  Се зборува за еден обичен тинејџер , кој не е популарен па не е ни добар во спротот што го игра.Нели по обично се случуваат убиства и алфата ке го гризне него така тој станува од неговата група и се случуваат уште некој драматични делови, :x нема да ви кажам зошто нема да ви биде интересно. :D

  Јас ви ја препорачувам :D
   
  На Alex-Somerhalder, SummerLove26 и Lovatic им се допаѓа ова.
 2. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  23.247
  Пол:
  Женски
  Ja пратам серијава, ги имам изгледано 2те сезони и едвај чекам да излезе новата.На почетокот некако ја влечев,ми беше kinda клише,и ми се свиѓаше и не ми се свиѓаше, ама продолжив да ја гледам.И, се опседнав.Не стварно,мене ми беше ептен заразна и 12 епизоди по сезона се ептен малце :(
  Има ептен добра актерска екипа.Скот,Алисон,Лидија и Џексон не ми се нешто нај нај,ама Стајлс,Дерек,Исак ми надокнадуваат :D
  Омилен лик ми е Стајлс, прекрасен е и има најјакa смисла за хумор.
  [​IMG]
   
  На Alex-Somerhalder му/ѝ се допаѓа ова.
 3. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Ја гледа ли некој уште серијава? Јас сум тотално опседната со неа :wasntme: , на секоја нова епизода останувам со отворена уста :o . Од серијава, на почетокот, не очекував ништо, затоа што насловот баш и не ми ветуваше нешто многу добро, ама многу ми се засвиѓа и сега сум 3 сезона, неможам да дочекам да дојде вторник за да изгледам нова епизода. Оваа сезона е дефинитиво најдобра, каква приказна смислиле :clap: , а и ликовите се сите прекрасни :angel: . Омилени ликови ми се Исак(Ајсак) и Стајлс, ама и Скот, Дерек, Питер, Кора не заостануваат. Алисон и Лидија не ми ништо посебно, ама затоа Алфите ми се многу интересни. Малку сум разочарана што следнава епизода ќе биде самр финале, а после дури во јануари пак ќе почне, ама мислам дека ќе вреди да се чека до тогаш.
  Ако има некој кој редовно ја гледа, нека пише тука, да си коментираме на сезонава и епизодиве.

  Слики:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Alex-Somerhalder и sweet-cherry им се допаѓа ова.
 4. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  23.247
  Пол:
  Женски
  3 сезона е врвот, после секоја епизода сум ваква :o Значи опседната сум и јас ненормално, хаха.И кога ќе ги споредам 1 и 2 сезона со третава, ми изгледаат навистина слабо.Оваа сезона приказнава ми е неверојатно добра, и скоро сите ликови ми прираснаа за срце.

  И да се нервирам што така заврши последнава епизода.Не е фер башка што ќе продолжат дури во јануари |(
   
  На Alex-Somerhalder и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
 5. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  И мене сега претходните две сезони ми изгледаат стварно слаби, ама кога ги гледав ми беа многу интересни :^) .
  Иначе ова за 11 епизода те нервирал крајот? Мене, пак, ми заврши интересно, не можам да дочекам да дојде вторник, да видам што ќе се случи со сите тројца.На Скот мислам дека ништо страшно нема да му се случи, би требало и со Стајлс и Алисон да биде се во ред, сепак главни ликови се. Не знам кај се нафатија на тоа :| , ама интересно ми беше. За татко му на Скот се знаеше дека кога- тогаш ќе се појави, ама не очекував во оваа епизода. Mе итересира што ќе биде и со Кора и Дерек. Да коментирам и за Џенифер, одвратна ми е, а посебно кога е како Дарак. Ова пауза, уствари, премногу долга е, четири месеци. :| :envy:

  Промово за следнава епизода некако ништо не ми открива, освен дека Стајлс е жив |(
  http://www.youtube.com/watch?v=cH21gYelRRQ
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.106
  Пробав многу многу да не ги читам вашите коментари да не има некое спојлерче затоа што станав опседнатааа со серијава! Сега сум до 3та епизода 2 сезона, и ми стана омилена :D Таман дур да ми почне The vampire Diaries ќе се занимавам со догледување на оваа.
  Омилен лик ми е Стајлс, многу нормално. Поради него почнав да ја гледам серијата, сите тие гифчиња на Тамблр од него само ме намамуваа да почнам да ја гледам, and here we are.
  Исто така и Дерек почна да ми се допаѓа, убаво е да го гледам кога е главен , а и да не се зезаме, убаво е да го гледаш точка. :D Со Стајлс ми се омилени кога се заедно, е тогаш неможам а да не се насмеам на глас! :rofl:
   
  На littlevampire, Alex-Somerhalder, elenna-GG и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Alex-Somerhalder

  Alex-Somerhalder Активен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  17
  КОЛКУ ЈА САКАМ СЕРИЈАВА !!!! *__________* :l:
  Кој и да каже нешто лошо за неа тоа е разлика во вкусевите.

  [​IMG]

  Причина зошто ја почнав серијава е другарка ми што цело време ме тераше да ја почнам, иако од друга другарка слушнав дека не е интересна. Но кога почнав да ја гледам ја изгледав за неколку дена .. :D

  За тие што ги интересира нешто повеќе:
  Tyler Posey - Scott McCall (обичен непопуларен средношколец, кој додека со својот најдобар другар низ шумата го бараат телото на девојката која исчезнала, ќе биде гризнат од алфа и ќе стане волк, што ќе го подобри во lacrosse, ќе му ја зголеми популарноста, и ќе му го промени животот. Љубовта кон Алисон ќе го контролира во преобратувањето. Стајлс многу ќе му помогне да научи како да се контролира. Тој живее со мајка му која е медицинска сестра разведена од татко му кој е ФБИ инспектор и кој Скот го нема видено долго. Скот во многу случаеви одбива да убие било кого и тоа го прави True Alpha)
  [​IMG]

  Dylan O'Brien - Stiles Stilinski (саркастичен, најдобар другар на Скот, многу години заљубен во Лидија, одличен ученик, не е популарен, како мал мајка му умрела и од тогаш има напади на паника, живее со татко му кој е полицаец, и иако е само човек многу пати тој ги спасува, секогаш има план Б, паметен е, ги запазува деталите. Тој е еден од причините зошто оваа серија е и смешна :D )
  [​IMG]

  Crystal Reed - Allison Argent (новата девојка во школото која ќе му биде девојка на Скот, најдобра другарка на Лидија, нејзиното семејство се werewolf hunters таа тоа ќе го дознае кога ќе дознае дека Скот е волк. Од уплашена девојка ќе постане силна и добро обучена како да се заштити)
  [​IMG]

  Tyler Hoechlin - Derek Hale (Дерек .. Ќе го засакате веднаш :D Тој е овој ладен лик кој никогаш не се смее секогаш глуми лош лик кој всушност многу пати ќе му помогне на Скот, како и Скот на него, иако неколку пати ќе ги видите во борба :D тој го убива својот вујко Питар кога ќе дознае дека тој е алфата кој го претворил Скот кој ја убил сестра му и тоа го прави Дерек алфа, лидер на пакт. Дерек ќе си направи свој пакт од волци кои него ќе го прават посилен, бидејќи кога волците се во пакт тоа ги прави посилни)
  [​IMG]

  Holland Roden - Lydia Martin (Популарна девојка која иако се прави пред другите дека ништо не знае всушност е многу паметна, девојка му е на Џексон, најдобра другарка на Алисон, и симпатија на Стајлс многу години. Питар ја гризнува но таа не постанува волк ниту умира, постанува Banshee. Долго време нема да знае што е, никој од нив, а Пита ќе ја искористи да се врати во живот. Често пати ќе ги наоѓа мртвите тела несвесно. Подоцна таа станува девојка на Ејдн)
  [​IMG]

  Colton Haynes - Jackson Whittemore (Џексон е ова популарно момче, капетан во тимот, дечко на Лидија, кој имаше се додека Скот не стана волк и постана популарен. Тие некако никогаш не се поднесуваат, но кога тој дознава дека Скот е волк го тера, уценува, да направи и тој да биде волк. Откако Дерек ќе го убие Пита и ќе постане алфа ќе го гризне Џексон, но тој постанува специфичен вид на волк, кој некое време Мет ќе го користи за да врши убиства место него. Откако сето тоа ќе заврши, тој заминува за Лондон)
  [​IMG]

  Seth Gilliam - Dr. Alan Deaton (Ален е шефот на Скот кој работи како ветеринар, а всушност подоцна дознаваме дека е Druid Emissary. Тој ќе им помогне на Скот, Дерек и останатите кога ќе имаат потреба он него, и најчесто тој знае многу повеќе од што тие очекувале тој да знае.)
  [​IMG]

  Ian Bohen - Peter Hale (Пита му е војка на Дерек, еднаш убиен алфа вратен во живот благодарение на Лидија која несвесно направи тој да се врати. Понекогаш прави работи кои не терааат да мислиме дека е злобен, понекогаш ни глуми дека за се има причина и дека всушност е добар, но сепак е прилично злобен или себичен.)
  [​IMG]

  Личности кои се појавуваат подоцна
  Daniel Sharman - Isaac Lahey (Исак е момче кое татко му многу го малтретирал, тепал, се додека Дерек не го направи волк. Тој супер ќе се вклопи во друштвото, и се чини полека се заљубува во Алисон. Многу пати животот ќе си го жртвува за Дерек, Скот и останатите.)
  [​IMG]

  Charlie Carver - Ethan и Max Carver Aiden (Близнаците кои иако на почетокот сите ги сметаме за злобни ни го менуваат мислењето. Ејдн и е дечко на Лидија, додека Итан му е дечко на Дени, најдобриот другар на Џексон. Овие двајца кога се преобраќаат се склопуваат во едно поголемо и посилно тело, се додека во 3та сезона не умрат и кога ќе се вратат во живот се одвојат еден од друг со своите моќи. И двајцата се алфи.)
  [​IMG]

  Има уште многу ликови но да не ви откривам се ;)

  Гледајте ја серијава ! Едвај чекам 6ти Јануари, да продолжи Teen Wolf ! :inlove:

  Нешто што од сезоната 2 и 3 ќе ви влезе во глава *_______*
  Сезона 2:
  http://www.youtube.com/watch?v=h5S5CQcLz8c

  Сезона 3:
  http://www.youtube.com/watch?v=tkIcDy17l_o
   
  На Idealista и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
 8. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.950
  Допаѓања:
  2.045
  Јас сум до 2ра сезона и многу ми се свиѓа серијава.И глумците се многу добри.Скооот :inlove: Кога ќе погледне така мило со кафеавите очиња ваква сум цела :inlove: Пресладок ми е,ептен мила фацичка има :D И Стајлс и Дерек се супер,а Алисон ме нервира :P
   
 9. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  23.247
  Пол:
  Женски
  Леле, не можам да ја дочекам новата епизода.Уште неколку дена само.Не знам дали промото го гледавте, ама некако серијава ќе ја носат во нова насока, што и од една страна ме радува, само ако нешто му се деси на Стајлс, се откажувам од серијава.
  http://www.youtube.com/watch?v=-qJGOau2wSw
   
 10. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  ^Нема шанси на Стајлс нешто да му се случи, ќе си упропастат серијата. Стајлс е срце на серијава, па освен ако сам не одлучи да си замине, сигурно ништо нема да му биде.

  Новата епизода ми беше премногу интересна. Изгледа од ова чекањево сите ми се проубавеле, пораснати се сите. И да, ја водат серијава во друга насока, станува повеќе хорор отколку комедија. Прочитав дека 3б ќе биде во asian- horror style.
  Новата девојка, Кира, добра ми изгледа, ама можно е и Џеф Дејвис да зафркне работа со нејзе и да си отиде и она до крај на сезона. Скот изгледа ќе се заљуби во нејзе, што е добро, затоа што Алисон не ја трпам веќе, ептен е досадна.
   

  Прикачени фајлови:

  • stiles.JPG
   stiles.JPG
   Големина на фајлот:
   13,2 KB
   Прегледи:
   639
 11. beliver

  beliver Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  59
  Пол:
  Женски
  Секоја сезона е се поинтересна. Стајлс ми е многу срцкаст.. Иначе наредната епизода кога е ?
   
 12. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  Следниот понеделник кај нив, а кај нас во вторник. :)
   
 13. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  23.247
  Пол:
  Женски
  Океј, серијава ми се искачува на врвот на омилени серии, секоја епизода и е се подобра и подобра, и се надевам дека и така ќе остане и нема да ме разочара. :clap:
  Алисон и Isaac ми стануваат омилен пар, а и Скот и новата поприлично многу ми одговараат.
  Инаку со секоја епизода ќе излегува и Wolf Watch, ток шоу за серијава, го води Kate, тетка и на Алисон, и гостуваат глумциве од серијава, и доста интересно е, до сега има 2 епизоди излезено,учествуваа Стајлс и Скот, во втората близнаците, и откриваат spoilers за серијава и такви работи :)
  И за сите Стерек фанови:
  [​IMG]
  [​IMG]
  http://www.youtube.com/watch?v=LZwnVokwef4
   
 14. the.vampire.girl

  the.vampire.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.490
  Пол:
  Женски
  ^Тотално се согласувам со тебе. Станува се подобра и подобра со секоја нова епизода.
  Исто и за паровиве, Ајсак и Алисон премногу си одговараат, како и Скот и Кира. Само уште на Стајлс некоја девојка да му најдат, можеби и Малиа да му ја наместат. Јас уште од почетокот сакам он да биде со Лидија, ама не ми изгледа дека она го сака повеќе од другарски.
  Wolf Watch гледаш на јутуб или на страната на МТV?

  Заборавив да пишам, слободно нека продолжат да ги покажуваат Дерек и Петер вакви
  [​IMG]
  [​IMG]

  А и ова ми беше многу јако. :lol:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 15. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.986
  Допаѓања:
  23.247
  Пол:
  Женски
 16. poffy.pie

  poffy.pie Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  10
  Другарка ми ме замараше да ја гледам, па да ја гледам, била многу интересна, имало срцкасти момчиња те ова те она.. и еве сега на распустот ја најдов онлајн на megashare.info и почнав да гледам од прва епизода... леле кога се закачив :o две сезони само за 3 дена ги изгледав, многу ми е интересна и еве и најновата 14 епизода од трета сезона ја изгледав, абе циркуси! И стварно ем комедија, ем драма, ем хорор, ем фантазија, ем акција.. се во едно.
  Најомилени ми се, Stiles, Derek и Isaac.
  [​IMG] [​IMG]

  [​IMG] а сега.. [​IMG] :D  [​IMG] [​IMG]  [​IMG] [​IMG]
  [​IMG] [​IMG]
   
 17. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.106
  Најновава сезона е врвна!
  Скоро сите серии кои ги гледам стануваат подосадни за гледање со секоја сезона, ама кај оваа серија е обратно. Вака кога гледам првата сезона беше најслаба според мене, а оваа најјака. Секоја епизода те остава да сакаш веднаш да ја изгледаш и следната. Ми се допаѓа што хорор елементите се зголемени,исто и мрачноста, и не е типичната серија со werewolves и додавање на вампири како што е трендот сега, него гледаат да не запознаат со нови типови на негативци.
  Стајлс се уште е омилен лик, Исак исто така :D Ми се допаѓа комбинацијата на Исак и Алисон, со Скот веќе ми се здосади да ги гледам. А Кира ми е срцка, баш е слатка и ми се допаѓа приказната која се врти околу неа, баш ме интересира што уствари е она.
  A од последнава епизода, омилен момент
  [​IMG]
  хахаха како се насмеа Скот :D
   
  На sweet-cherry му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Абе луѓе да не знае некој што всушност прави Стајлс многу ми е мрачен вака :^)
   
 19. Bunny2

  Bunny2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2010
  Пораки:
  1.301
  Допаѓања:
  1.637
  Многу добра серија,пред некое време почнав да ја гледам :) Стајлс срцка :(
   
 20. Born.To.Die

  Born.To.Die Активен член

  Се зачлени на:
  18 јули 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  7
  Девојки цели три сезони ги изгледав за три дена буквално, на ден гледав по една сезона. Многу ми е јака серијава ми стана онака број еден иако сум голем фан на TVD оваа ја преминува мислам дека. Стајлс ми е најјак од сите. Си го обожавам ликот идол ми е. А Дерек аиииииииииииииииииииииииииииииии неможам, убав, згоден, со стил, секси, карактер во серијата да не зборам, со еден збор соврен. Многу ми се убав пар Исак и Алисон ама некако од првата епизода ми се Скот и Алисон заедно и незнам како неможам да ги пронајдам во приказнава разделени. Онаа нована Кира неможам да ја поднесам нз зашто, ама не ја можам. Питер ми е многу секси и интересен како зборува ова она. Сакам Џексон да се врати! Оваа Лидија ми е некако здосадена незнам зашто, гледа Стајлс колку ја сака и пак. Како и да е, многу ми се убави и браќата (бившите алфи). Е вака сега за на крај си го оставам омилениот ххахах. Стајлс ми е многу срценце и уште од првата сезона сакам да се претвори во вукодлак. Не разбирам точно што му се случува али многу ми беше како да кажам мило со беше заедно со Мелиа, многу ми е убавка. А и заборавив, зошто имам чувство дека таткото на Стајлс и мајката на Скот ке бидат заедно? :lol: