1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тинејџерски соби

Дискусија во 'Дом' започната од LoVeR, 24 октомври 2011.

 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Разгледував на форумов има слични теми ама нема посебно за соби за тинејџери...Како би ја уредиле вие вашата соба....Еве неколку дизајни што мене ми се допаднаа
  (со намера сум за преуредување на мојата соба па барам некои идеи-предложете)
   

  Прикачени фајлови:

  На Ivona-Beyonce, glosipgirl, Meggy и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  [​IMG]
  [​IMG]

  Еден совет: немој да ја правиш собата прешарена. Две бои се сосем доволни. Одбери си ги прво неопходните елементи, а после размислувај за споредните.
   
  На Leah.L, liliput22 и LoVeR им се допаѓа ова.
 3. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  930
  собата би ја преуредила како 1вата слика :)
   
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Monchence

  Monchence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  15
  На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
 5. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На GladIoGirll, blosson и Justinlove им се допаѓа ова.
 6. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  4.709
  Допаѓања:
  59.953
  А чекај, зошто на 20 години ти треба тинејџерска соба ? :?:

  Според мене, тинејџерска соба се прави некаде на 10тина години, за да може детето како расте да си ја искористи правилно. Направи си некоја убава, модерна собичка. Не ти треба работно биро, ти треба поголем кревет, огледало, можда лична библиотека....

  Моиве се со намера да прават нова куќа (убаво е да се сонува, нели) и јас веќе на главниот план си ја направив собата. Жртвував едно шармантно ќоше за да имам вграден орман, ставив две фотелји, голема библиотека, огледало, кревет.... Работна маса не ми треба, со замисла сум еден долг елемент што го имам, како шанк нешто, да го искористам за тоа.

  Само да дојде време па да си ги реализирам идеиве. :D
   
 7. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  За оние што имаат мали собчиња... :) Се прашувам каде се скалите :^)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На SimonaTino и Li..Na им се допаѓа ова.
 8. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.604
  Пол:
  Женски
  тепам за ваква соба :inlove: :(
   

  Прикачени фајлови:

  • Imafsdfge.jpg
   Imafsdfge.jpg
   Големина на фајлот:
   62,5 KB
   Прегледи:
   3.409
  На Natali.3, lolitoo, oneday и 6 други им се допаѓа ова.
 9. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Собата ја делам со помала сестра, плус и јас сакам да ми биди нешто како на сликиве би била поинтересна отколку нешто како за повозрасни. ;)
   
 10. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Креветот сигурно се спушта доле за спиење нели има како шинички нешто
   
 11. Lavinija

  Lavinija Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  33
  Мене ми се допаѓа оваа :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На anna-tessa, ChErLlOyD, LoVeR и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 12. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.604
  Пол:
  Женски
  Е,и вакви сакам,ептен ми е џиџана :D
   

  Прикачени фајлови:

 13. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.264
  На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
 14. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.698
  Јас имав голема детска соба. Значи ГОЛЕМА! И мој совет е, гледајте да ви е помала собата, зошто зимно време тешко се загрева поголема соба. И така јас џабе си ја имав големата соба, кога ја користев само на лето :D (тогаш парно немаа моите).
  Инаку еве овие ми се допаѓаат
  [​IMG]
  [​IMG]


  Е ова веќе е соба од иднината :rofl:
  [​IMG]
   
 15. mamma-mia

  mamma-mia Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  2.248
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Smilly му/ѝ се допаѓа ова.
 16. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  И мојата соба е голема,ама сепак ние се топлиме со парно затоа мислам дека нема да има проблем ;)
   
 17. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.350
  Пол:
  Женски
  А што мислите дека мора да има во секоја тинејџерска соба освен кревет, биро и плакар?
  Имате телевизор во вашата соба? Што друго мора да има во секоја тинејџерска соба?
   
 18. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Еден плакар голем, еден кревет за двајца или две креветчина за по еден,биро веќе имаме,огледало големо рамки за украси,пердина можи како розевото погоре што е многу ме бендиса,маса помалечка со столчина засега тоа :)
  п.с.телевизорот исто ке биди вграден во плакарот
   
 19. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.686
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Последните 2 ми се свиѓат најмногу :clap: некако се најсветли
   
 20. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  671