Титаник (Titanic) [1997]

Дискусија во 'Филмови' започната од ceca-1, 1 март 2012.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.082
  Не видов тема за оригиналниот Титаник со Леонардо Ди Каприо и Кејт Винслет.Кога ќе се спомене филм веднаш асоцира на Титаник.Најпопуларен филм на сите времиња
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] ;(
  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.173
  Пол:
  Женски
  Титаник(Titanic)1997

  Го имам гледано, но е досаден, не ми е ништо посебно, а нити фасцинирачки.
   
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Факт е дека е легендарен љубовен филм кој нема кој не го гледал и не заплакал на крајот.Сум го гледала 2-3 пати и ми се допадна,би го гледала повторно.Ми се насолзија очите кога умре Џејк.Ме разнежни сцената кога стоеа на бродот и во позадина My Heart Will Go On.
  Но не ми остави толку силен впечаток,да ме фасцинира или маѓепса.Да го ставам како број еден филм,далеку подобри филмови имало и ќе има.Не е Титаник поим за филм.Секако дека го сметам за еден од поквалитетно направените филмови но како што кажав,не е филм над филмовите како што многупати е прикажуван.
  За глумата на Леонардо Дикаприо само пофални зборови,требаше да грабне оскар за оваа улога.Сеуште не ми е јасно зошто не добил.Кејт Винслет беше исто одлична,но Лео беше за нијанса подобар.
  Е сега чудете ми се колку сакате но јас нив не ги гледам како совршен пар.Лео ми е некако многу младолик овде а Кејт поозбилна фаца.Имаат хемија но некако мислам дека некоја друга актерка би ми била посовршена за него.Само мое мислење.
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Их филмов кој го нема гледано. Знам јас филмов на видео касета дури го имав. Мене ми се допаѓа филмов и мислам дека и никогаш нема да ми здосади и секогаш ме расплакува крајниот дел кога Џејк умира. Но, имало и ќе има подобри филмови и од овој како и да е.
   
 5. Angel-Wings

  Angel-Wings Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Еден од најдобрите филмови, едноставно „се вовлекува под кожа“ и не е можно да не заплачеш..Толку емоции, љубов, а сепак во голема доза авантура и напнатост.Одлично нешто навистина! :)
   
  На pupymor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Ееее има ли некој што го нема гледано филмов?! :D го гледав 3-4џ и неможам веќе
   
 7. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  Леле кога го гледав филмов за малце ќе заплачев ;( и си ветив дека уште еднаш не го гледам! ;)
   
 8. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Го имам гледано, интересен е.. малце и се расплакав.. али ништо тоа :D
   
 9. Lady17

  Lady17 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 март 2012
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  199
  Пол:
  Женски
  Па го имам гледано повеќе пати, но секогаш кога го гледам се расплакувам :D
   
 10. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.489
  Јас можам пак да го гледам, иако од 1997 па навака сигурно 5 пати го имам гледано. И тогаш, како мало девојче, поинаку сум ги гледала работите. Сега веројатно ќе е поинаку. Не е битно, филмов направи boom, сите го изгледале, сите пуштиле солзи, сите се наежиле и сочуствувале со приказната и несреќата. Досаден - не може таква оценка да му се даде на филмов.
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Па кој го нема гледано филмов?
  Мене првиот пат ептен ме потресе. Многу тажна приказна.
  Колку пати и да го гледам нема да ми стане досаден. Супер пар ми се Џек и Роуз.
   
 12. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.468
  Секој пат кога ќе го гледам плачам.
  Еднаш го имам гледано 3 пати во ист ден, едно по друго. Не знам дали поради тоа што само тој филм го имавме дома, стварно ми беше интересен или љубовта према ди Каприо. :)
   
 13. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.730
  Допаѓања:
  4.816
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано 2-3 пати и не ми е нешто интересен.Но,секогаш кога ќе го гледам плачам! :lol:
   
 14. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  Филмов не знам kолку пати го изгледав но секогаш успева да ме натажи на крајот и ако имам време повторно би го гледала. :)
   
 15. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.342
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано два пати, еднаш како помалечка и тогаш не ми оставил многу впечаток и го иамв заборавена и пак го гледав пред неколку години. Е вториот пат кога го гледав плачев на крајната сцена, никако не ми беше јасно зошто не се качи и тој да преживее и многу ми беше мака.
  Се согласувам дека не се некој пар, Кејт некако е ко повозрасна...
   
 16. TheaEsposito

  TheaEsposito Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  2.459
  Роуз* да не мислиш? :)
  Иначе се сложувам со тебе. И мене ми беше многу тажна сцената кога Џек не се качи. Стварно не ми беше јасно зошто. Како и да е, многу тажна приказна, плачев.
   
 17. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  785
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Филмот е прекрасен колку пати да го гледам не ми е досаден..Го обожавам :inlove: :inlove:

  А вториот дел од Титаник ми е глупост на кубен не на квадрат!!! :puke: :puke:
   
 18. Miss-Angie92

  Miss-Angie92 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  487
  Пол:
  Женски
  Он проба да се качи на вратата, ама видоа дека неможе да ги издржи двајцата (во тој случај и двајцата ќе настрадаа) и знаеш што се случи понатаму... :(
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.197
  Допаѓања:
  41.028
  Jа да си бев на местото на Kејт, ќе си останев со Били ]:)

  би го лежела како пресно снесено јајце :lol:

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 20. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  833
  Филмот не е наменет или направен со цел да биде интересен, туку да пренесе историски момент во кој умреа еден куп луѓе, плус љубовна приказна која е додадена, се` останато така и се случило. Јас Кејт од прво гледање не ја засакав којзнае колку, ама па ниту филмот го примив како што треба, малечка бев. Ама денес си ги обожавам и двајцата.