1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тијана Дапчевиќ ќе нè претставува на Евровизија 2014

Дискусија во 'Музика' започната од MissMary, 28 август 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. MissMary

  MissMary Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  Феминки што мислите за изборот за Евровизија на Македонија.Тијана Тодевска-Дапчевиќ ќе ја претставува Македонија на Евровизија 2014. Какво е вашето мислење за Тијана како пејачка и како таа ќе не претстави на Евровизија?
  Ако темата е дупла слободно канта. :)
   
  На MariEla3 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.441
  Пол:
  Женски
  Македонските јавни фаци

  Апропо Евровизија 2014. Со Тијана веќе co години немам контакт и не велам дека не е можно да се сменила, но она што сум го видела кај неа, можам да кажам дека како личност и појава добро ќе не` претстави, многу е комуникативна, знае да биде многу забавна и пријатна во друштво, да направи секаков муабет со секого. Школуван музичар е и се надевам дека ќе имаме пристоен настап (не викам дека тоа е пресудно).

  Што се однесува до гласот нејзин, не сум ја слушала многу (искрено) и не се сеќавам баш шо гласовни способности има но тоа одамна веќе не ни пали на Евровизија. Ако добро се сеќавам едно време правеше и песни со кои не го ставаше нејзиниот глас толку до израз.

  Ако биде песничето убаво и певливо, мислам дека и ништо да не направиме во поглед на ранг листата (на која влијаат бројни фактори) не би требало да ни` биде криво и би требало да бидеме задоволни со тоа што си ја претставуваме земјата во убаво светло. И` посакувам среќа, тоа и го можам како што последниве години никој не не` ни прашуе за друго на тема Евровизија. :D
   
  На MissMary и Azriel1 им се допаѓа ова.
 3. MariEla3

  MariEla3 Активен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  ЈАс не знам зошто веќе одиме на Евровизија??
  Ама ете Тијана мислам дека не е лош избор :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Gocaa

  Gocaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  85
  Тијана има страшно добра појава, нема да не засрами, типка е,
  баш има европски лук, и знае како да се понаша.
  Но не е до пејачот, тоа одамна се виде,али не е лошо да присуствуваме , да ни се види знаменцето.
  Како и да е како земја мора да се социјализираме.
   
  На tessie и Elena69221 им се допаѓа ова.
 5. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.287
  Од лани понеуспешно не може да биде. Мислам дека оваа година изборот е добар.
   
 6. innamylove

  innamylove Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2011
  Пораки:
  379
  Допаѓања:
  225
  Анадер бласт фром д паст :^)
   
 7. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.315
  Пол:
  Женски
  Добар избор е Тијана за Евровизија, ама на нас ни е џабе кој и да не претставува.
   
 8. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.350
  Допаѓања:
  28.215
  Пол:
  Женски
  Мене да ме испратат има цела сала да им ја испразнам со мојот талент за пеење :lol:
  абе ако влезиме со Тијанчето во финале ќе се частам пица :lol: :pizza:
   
 9. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
  Квалитетен вокал во секој случај.
  Впечатлива е,интересна и опуштена.Ако се земаат во предвид квалитетите што треба да ги поседува некој пејач,би требало да се пласира на добро место.
  Иако,пак ќе си кажам.Евровизија е политика.Последниот критериум што треба да го исполнуваш е-да знаеш да пееш!Се останато,е на прво место.
   
 10. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.407
  Допаѓања:
  133.790
  Пол:
  Женски
  Не гледам. Не ја гледав Калиопи, не па Тијана ќе ја гледам.
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  А годинава, за Црна Гора ќе биде Сергеј Четковиќ.
  Едвај чекам да му ја слушнам песната. Човекот нема утка.
   
 13. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.971
  Пол:
  Женски
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.315
  Пол:
  Женски
  Нема шанси Тијана да ги ќари гласовите на Србите, бидејќи Србија се откажа од Евровизија. Освен Србија, од Евровизија се откажаа Хрватска и Бугарија. Не е сигурно дали и Словенија ќе учествува на Евровизија. Од Екс-Ју државите ќе учествуваат Црна Гора и Босна и Херцеговина.
   
 15. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.318
  Допаѓања:
  8.392
  ^
  Се согласувам со одлуката на земјите кои го откажаа учеството на Евровизија.
  Многу трошоци беспотребно.
  Ама ние како секоја година ќе се инатеме,ќе учествуваме ќе трошеме пари,а исходот уште сеа се знае.
   
 16. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.554
  Допаѓања:
  31.039
  Пол:
  Женски
  Тијана како вокал е добра, но без разлика кој и да пратиме се знае исходот од Евровизија и незнам зошто упорно се трудиме...
   
 17. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека изборот на пејач ни е навистина добар,а она што е пишано да ни се случи,ќе ни се случи,но,сепак,најбитно е ние да се претставиме најдобро што можеме и да дадеме максимум од себе за да се претставиме во најдобро светло пред многу јаката и не за потценување конкуренција од страна на другите земји учеснички на Евровизија! :* :inlove:
   
 18. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Не знам зошто уште се надеваме и мачиме со оваа Евровизија. Само ќе кажам НЕПОТРЕБЕН ТРОШОК.
   
 19. tejjaam

  tejjaam Активен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  14
  Ќе биде добро со Тијана,убаво пее.
  Сепак не е се` до пеењето,тоа се знае веќе многу одамна.
   
 20. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  4.288
  Допаѓања:
  14.342
  Пол:
  Женски
  Многу земји се откажаа од ова и требаше и Македонија.
  Се е наместено тоа одамна се знае.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.