1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тополотен удар - не оставајте деца во кола

Дискусија во 'Дете' започната од daylight, 25 август 2013.

 1. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.161
  Допаѓања:
  4.142
  Темава ја отворам повеќе како апел. Пред некое време имаше низ вести од некоја од источните земји дека мало девојче починало од топлотен удар откако роднините ја заборавиле заклучена во кола која стоела на сонце. Во САД секоја година умираат десетици бебиња и деца поради невнимателност на родителите кои на пр. додека се на шопинг ги оставиле бебињата во кола на +30-40 степени. Оваа опасност важи и за луѓе, но важи исто и за животни (кучиња на пр.).

  http://www.youtube.com/watch?v=XNDWN8KDVSM
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.336
  Секој нормален и совесен родител не би го направил тоа!
   
  На Annath и Ariel им се допаѓа ова.