1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Топ 40 музички листи

Дискусија во 'Канта' започната од popnable, 24 мај 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. popnable

  popnable Нов член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Ајде во оваа тема да споделуваме достигнувањата на македонските изведувачи на топ листите.

  Македонија Топ 40 , недела 125 / 19 May 2017 - 25 May 2017 /
  Најмногу видени македонски хитови во текот на неделата

  #1 Adelina Tahiri - Dale Kadale +0 332 705
  #2 Alen Hasanovic - Donesi Divlje Mirise +0 100 062
  #3 Alen Hasanovic - Isplaci Se Bice Ti Lakse +0 60 765
  #4 Tijana Dapcevic - Reset +0 48 768
  #5 Adrian Gaxha - Asnihere +0 35 352
  #6 Mr. Black - Želim Te Ponovo +0 25 042
  #7 Alen Hasanovic & Belma Karsic - Dok Spava Grad +0 19 299
  #8 Dzefrina - Sudbina Chajakiri +0 12 403
  #9 Filip Bozinovski - Jedina Si Vredela +17 11 606
  #10 Slatkaristika - Kaji Da -1 8 996
   
 2. popnable

  popnable Нов член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2016
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Macedonia Top 40
  / 26 May 2017 - 01 June 2017 /
  #1 Adelina Tahiri - Dale Kadale +0 177 955
  #2 Alen Hasanovic - Donesi Divlje Mirise +0 98 642
  #3 Alen Hasanovic - Isplaci Se Bice Ti Lakse +0 59 170
  #4 Tijana Dapcevic - Reset +0 43 042
  #5 Adrian Gaxha - Asnihere +0 33 031
  #6 Mr. Black - Želim Te Ponovo +0 25 100
  #7 Alen Hasanovic & Belma Karsic - Dok Spava Grad +0 16 892
  #8 Dzefrina - Sudbina Chajakiri +0 12 266
  #9 Eye Cue - Ubava +3 8 802
  #10 Slatkaristika - Kaji Da +0 8 714
   
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.348
  Допаѓања:
  131.058
  Пол:
  Женски
  И кои песни од овие се мкд?
  Мислам не знам многу мкд изведувачи и се надевав да најдам нешто тука, ама се што успеав да прочитам е српско.
   
  На cresa-jagoda и Anna-marija. им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.