1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тоскана (Toscana)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Rose04, 12 септември 2016.

  1. Rose04

    Rose04 Активен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ima nekoj shto ja gleda ovaa serija ? Mnogu mi imaat kazhano deka bila interesna a i lugjeto vo serija mi se nekako poslobodni i poopusteni.Jas gledav nekolku epizodi i mi stana nekako interesna za gledanje.Bidejki prvite nekolku epizodi ne gi gledav za da bidam u tek kolku tolku pobarav na net ama ja nema nigde a na yt ima samo najavii.Znaete nekoja strana kade bi mozhela da gledam?
     
  2. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Ејјј, конечно тема за серијава! Мислев и јас да отворам како на времето што отварав за италијански серии, ама ми се чини како никој тука да не ја гледа оваа. :?: :lol:
    Le tre rose di Eva се вика во оригинал, јас како и секоја италијанска што ќе ја начекам некаде - ја гледав и оваа, ама лани на босанската Хајат со превод. Сега ми е секако упропастена со синхронизацијата, ама понекогаш ја ѕиркам пак на Сител да си се потсетам. :D
    Ми се допадна серијава мене, посебно Аурора како лик. Има доста слободни сцени, да, ама и интересна е во целост од аспект на разоткривање убиства, мистерии од минатото... :D И секако прекрасните пејзажи од Тоскана :inlove:
    Само мислам дека со првите две сезони требало да се заврши серијава, третата сезона ја зафркнаа,
    посебно што воопшто не им требаше Аурора да ја убијат :|

    Инаку Роуз, тука ги имаш сите епизоди со српски превод :)
     
    На Victorian и Ingvild им се допаѓа ова.
  3. Rose04

    Rose04 Активен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Ova e prepolno so virusi ? Koga go otvoriv mi se ukoci cel mobilen i nemozhev da go izgasam pa morav da go restartitaram.Inache koj kje ja ubie Aurora toj so crniot mantil? A i koj mislish deka e toj ako imash gledano unapred?
     
  4. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Пушти го од комплјутер ќе ти се отвори.
     
  5. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.089
    Допаѓања:
    163.461
    Пол:
    Женски
    Абе знам, сигурно многу реклами отвара и од пц, јас сега триста чуда инсталирав за блокирање па се ослободив конечно од рекламите :D Ама за друга страница кајшто ја има со превод не знам :?:
    Инаку, изгледа имаш гледано само на тв, а таму сега баш не знам до каде се... во третата сезона има еден куп нови ликови и друг заплет, после 3 години е дејството.
    Убиецот на Аурора е Изабела, девојката на Едоардо која е љубоморна што тој уште ќе ја сака Аурора. А за овој со мантилот стварно не памтам што улога имаше :?: :D
     
    Последна измена: 12 септември 2016
  6. Rose04

    Rose04 Активен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2016
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Na tv e 45 epizoda.A
    na tv se do 45 epizoda a kolku sezoni ke emituvaat ?
     
  7. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.148
    Џабе убава серија кога прекрасниот италијански е заменет со крекањето на нашива глумци... Јас многу го мразам тоа, ама ептен!
     
    На Victorian и PaLaVa им се допаѓа ова.
  8. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Имаш право, не само за оваа серија туку општо синхронизацијата е катастрофа.
     
    На kristi00, Victorian, Rose04 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.367
    Допаѓања:
    317.455
    Пол:
    Женски
    Serijata e polna so dobri seks sceni :lol:
     
    На LUCERKA, BoyL, eutixismena и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Конечно тема за серијава, стварно. :dance:
    Помислив и јас да отворам, посебно после последниве случувања. Мене искрено многу ми се свиѓа заради тоа што е поинаква и не памтам некоја слична на неа, со таква содржина.
    Од епизода во епизода нешто ново се открива, некоја нова тајна и те остава со уста до колена, едвај ја чекаш наредната. Глумците ми се совршено одбрани и се согласувам за ужасната синхронизација, а коолку убаво зборат на италијански. :doh:
     
    На eutixismena и Someonespecial им се допаѓа ова.
  11. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Сакам да ве прашам тие што гледате понапред штоќе се случи со Аурора? Дали Гроси и е мајка? Ќе го дознае тоа? Што ќе се случи со онаа Елизабета(Бетина) ?Искрено многу ме нервира жената.Дали ќе ја ослоби Виола?
     
  12. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    и нели најдоа лешеви кои се тие лица?
     
  13. tace73

    tace73 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.395
    Пол:
    Женски
    Отпочеток ми беше интересна, сега некако не толку. Александро пак не и верува на Аурора, дрн, дрн, дрн...
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Првата сезона не ја следев редовно ама ја изгледав последната епизода од првата сезона и се вратив во колосек. Вторава сезона немам епизода пропуштено. многу ми е интересна особено како се разјаснува случајот за Пјетра Роса.
    Омилена ми е Теса.
     
    На Ingvild му/ѝ се допаѓа ова.
  15. *Mariposa

    *Mariposa Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2016
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    183
    Пол:
    Женски
    Мене ептен ми се допаѓа серијава, вистинско освежување е во време на окупација од турски серии по телевизиите, единствено мислам дека синхронизацијата им е промашај... А колку е само прекрасен италијанскиот јазик:inlove::D
     
  16. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Ја има на natabanu
     
  17. Ingvild

    Ingvild Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2012
    Пораки:
    539
    Допаѓања:
    3.419
    Ау, појако неможеше да биде. А баш се прашував, ако Роса Гори и е мајка на Аурора, тогаш кој и е татко?
    И испадна Камерана. :clap:

    Инаку мислам кога имале кастинг за помладиве глумци, главен критериум и предуслов биле да има тетоважи. Едуардо вака го гледам :inlove:.
     
    На eutixismena, Someonespecial и joy1 им се допаѓа ова.
  18. alena19

    alena19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2016
    Пораки:
    172
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Можеби серијата е добра али сихронизацијата ми ствара толку одбивност што не можам ни 2 минути да ја гледам . Остана уште и играните филмови да ги синхонизараат ЌЕРКО ...
     
    На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. eutixismena

    eutixismena Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2011
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    1.414
    Вечерва е изгледа последната епизода од втората сезона а јас сум втора смена на работа. Можите да ме обавестувате овде што ќе се случи, кој ќе ги чека репризите викендов.

    Нешто не ми е јасно ако чичковците и биле старатели на Роса и умреле сите со се неа во иста ноќ, тогаш онај судијана со темните очила од кај и е законски старател???
     
  20. Daisy10

    Daisy10 Активен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2016
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Јас колку што разбрав тој и бил како дадилка така нешто.