Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тоскана (Toscana)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Rose04, 12 септември 2016.

 1. Rose04

  Rose04 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ima nekoj shto ja gleda ovaa serija ? Mnogu mi imaat kazhano deka bila interesna a i lugjeto vo serija mi se nekako poslobodni i poopusteni.Jas gledav nekolku epizodi i mi stana nekako interesna za gledanje.Bidejki prvite nekolku epizodi ne gi gledav za da bidam u tek kolku tolku pobarav na net ama ja nema nigde a na yt ima samo najavii.Znaete nekoja strana kade bi mozhela da gledam?
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.007
  Допаѓања:
  162.959
  Пол:
  Женски
  Ејјј, конечно тема за серијава! Мислев и јас да отворам како на времето што отварав за италијански серии, ама ми се чини како никој тука да не ја гледа оваа. :?: :lol:
  Le tre rose di Eva се вика во оригинал, јас како и секоја италијанска што ќе ја начекам некаде - ја гледав и оваа, ама лани на босанската Хајат со превод. Сега ми е секако упропастена со синхронизацијата, ама понекогаш ја ѕиркам пак на Сител да си се потсетам. :D
  Ми се допадна серијава мене, посебно Аурора како лик. Има доста слободни сцени, да, ама и интересна е во целост од аспект на разоткривање убиства, мистерии од минатото... :D И секако прекрасните пејзажи од Тоскана :inlove:
  Само мислам дека со првите две сезони требало да се заврши серијава, третата сезона ја зафркнаа,
  посебно што воопшто не им требаше Аурора да ја убијат :|

  Инаку Роуз, тука ги имаш сите епизоди со српски превод :)
   
  На Victorian и Ingvild им се допаѓа ова.
 3. Rose04

  Rose04 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Ova e prepolno so virusi ? Koga go otvoriv mi se ukoci cel mobilen i nemozhev da go izgasam pa morav da go restartitaram.Inache koj kje ja ubie Aurora toj so crniot mantil? A i koj mislish deka e toj ako imash gledano unapred?
   
 4. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Пушти го од комплјутер ќе ти се отвори.
   
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.007
  Допаѓања:
  162.959
  Пол:
  Женски
  Абе знам, сигурно многу реклами отвара и од пц, јас сега триста чуда инсталирав за блокирање па се ослободив конечно од рекламите :D Ама за друга страница кајшто ја има со превод не знам :?:
  Инаку, изгледа имаш гледано само на тв, а таму сега баш не знам до каде се... во третата сезона има еден куп нови ликови и друг заплет, после 3 години е дејството.
  Убиецот на Аурора е Изабела, девојката на Едоардо која е љубоморна што тој уште ќе ја сака Аурора. А за овој со мантилот стварно не памтам што улога имаше :?: :D
   
  Последна измена: 12 септември 2016
 6. Rose04

  Rose04 Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2016
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Na tv e 45 epizoda.A
  na tv se do 45 epizoda a kolku sezoni ke emituvaat ?
   
 7. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  1.000
  Допаѓања:
  1.653
  Џабе убава серија кога прекрасниот италијански е заменет со крекањето на нашива глумци... Јас многу го мразам тоа, ама ептен!
   
  На Victorian и PaLaVa им се допаѓа ова.
 8. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Имаш право, не само за оваа серија туку општо синхронизацијата е катастрофа.
   
  На kristi00, Victorian, Rose04 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.632
  Допаѓања:
  278.714
  Пол:
  Женски
  Serijata e polna so dobri seks sceni :lol:
   
  На LUCERKA, BoyL, eutixismena и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.411
  Конечно тема за серијава, стварно. :dance:
  Помислив и јас да отворам, посебно после последниве случувања. Мене искрено многу ми се свиѓа заради тоа што е поинаква и не памтам некоја слична на неа, со таква содржина.
  Од епизода во епизода нешто ново се открива, некоја нова тајна и те остава со уста до колена, едвај ја чекаш наредната. Глумците ми се совршено одбрани и се согласувам за ужасната синхронизација, а коолку убаво зборат на италијански. :doh:
   
  На eutixismena и Someonespecial им се допаѓа ова.
 11. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Сакам да ве прашам тие што гледате понапред штоќе се случи со Аурора? Дали Гроси и е мајка? Ќе го дознае тоа? Што ќе се случи со онаа Елизабета(Бетина) ?Искрено многу ме нервира жената.Дали ќе ја ослоби Виола?
   
 12. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  и нели најдоа лешеви кои се тие лица?
   
 13. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  542
  Допаѓања:
  1.363
  Пол:
  Женски
  Отпочеток ми беше интересна, сега некако не толку. Александро пак не и верува на Аурора, дрн, дрн, дрн...
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Првата сезона не ја следев редовно ама ја изгледав последната епизода од првата сезона и се вратив во колосек. Вторава сезона немам епизода пропуштено. многу ми е интересна особено како се разјаснува случајот за Пјетра Роса.
  Омилена ми е Теса.
   
  На Ingvild му/ѝ се допаѓа ова.
 15. *Mariposa

  *Mariposa Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2016
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Мене ептен ми се допаѓа серијава, вистинско освежување е во време на окупација од турски серии по телевизиите, единствено мислам дека синхронизацијата им е промашај... А колку е само прекрасен италијанскиот јазик:inlove::D
   
 16. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Ја има на natabanu
   
 17. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.411
  Ау, појако неможеше да биде. А баш се прашував, ако Роса Гори и е мајка на Аурора, тогаш кој и е татко?
  И испадна Камерана. :clap:

  Инаку мислам кога имале кастинг за помладиве глумци, главен критериум и предуслов биле да има тетоважи. Едуардо вака го гледам :inlove:.
   
  На eutixismena, Someonespecial и joy1 им се допаѓа ова.
 18. alena19

  alena19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2016
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  325
  Пол:
  Женски
  Можеби серијата е добра али сихронизацијата ми ствара толку одбивност што не можам ни 2 минути да ја гледам . Остана уште и играните филмови да ги синхонизараат ЌЕРКО ...
   
  На tace73 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
  Вечерва е изгледа последната епизода од втората сезона а јас сум втора смена на работа. Можите да ме обавестувате овде што ќе се случи, кој ќе ги чека репризите викендов.

  Нешто не ми е јасно ако чичковците и биле старатели на Роса и умреле сите со се неа во иста ноќ, тогаш онај судијана со темните очила од кај и е законски старател???
   
 20. Daisy10

  Daisy10 Активен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2016
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
  Јас колку што разбрав тој и бил како дадилка така нешто.