1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој има девојка, а јас се смував со него

Дискусија во 'Сингл' започната од eloves, 15 март 2014.

  1. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Незнам дали има ваква тема ама јас колку што разгледав и не најдов мислам дека нема па сакав да ве прашам за мислење. Што ако излезете со некого ( се смувате со него ) И по 2 дена дознаете дека тој има друга девојка и е заљубен во неа. Како ке се чуствувате? Искористено? :o
     
    На natemila му/ѝ се допаѓа ова.
  2. nema-smisla

    nema-smisla Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Машки
    очигледно ''многу ја сакал" девојка му а зошто искористено ? тебе не ти беше убо ? :D нема врска со искористување, само си успеала да и го земиш на девкојка му :D
     
    На Bitanem му/ѝ се допаѓа ова.
  3. seasopraime

    seasopraime Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2013
    Пораки:
    347
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    зависи до тоа каков карактер си имаш ти .. ја би се чуствувала искористено но ке знам покрај што има девојка дека не ја сака и имам шанси ја да сум со него и неа да ја остави оти ако ја сакал немало да биде со тебе :D
     
  4. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    како прво отпосле си дознала, а ако тој бил толку многу заљубен сигурно немало да ја извара, и нема потреба да де чуствуваш искористено.
     
  5. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    Ај да дознаеш по 2 дена дека има девојка , разбирам, но како дознаваш дека е заљубен во неа не разбирам,
    Причина?
    Ако беше заљубен немаше да ја изневери! |(
    Нема да се чувствувам искористено зошто нели мување е во прашање, не си спиела со него или не знам шо па да си искористена, (ако воопшто не те/ ме побара после тоа да ќе се чувствувам/ш и искористено/ на )

    Па на крај краева ништо страшно
    Мажени/ женети со деца изневеруваат па ова е ситна работа , јас сум либерална не знам можи некој поинаку размислува или ќе ме осуди за размислувањево но можи тоа мувањето да ви прерасне во врска, па од врска во брак, зошто тој штом ја изневерил сигурно нема да остане со таа девојка му ..... освен како некои случаи многу што ги знам да си ја земе за жена која ќе му готви , пере, пегла, раѓа деца, а он дома нема ни да се завртува ќе си иде по други жени да си ја бара среќата :x
    Жалосни и неповратни случаи се тие врсти на ,,мажи,,
     
    На Д.Чобанова, iloveyou29, julie77 и 3 други им се допаѓа ова.
  6. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.758
    Допаѓања:
    37.851
    Пол:
    Женски
    Аман бе ако ја изневерил одма направивте дека не ја сака ќе ја жени за да му изиграва робинка.Бог да чува.Од кај знаете каква е работата може е само тинајџер на кој му лудуваат хормоните, па со женска му се онака лабава врска а тој е затрескан демек ја сака.Не ги знаете сите факти за да давате вакви одговори.
    И јас бев изневерена пред 4-5 години и ете сега сме живи, заљубени и среќни со истот дечко и што сега значи тоа дека не ме сака?Како и да е јас сметам дека не треба да се осеќаш искористено зошто не си знаела а и може стварно му се свиѓаш па не го планирал тоа туку се десило.Немора да значи дека не ја сака женска му, но може и вистина не ја сака па бара изговор за прекин. Ако толку ти е битно разговарај со него и искрено го прашам што планира и како стојат работите.Во секој случај не се мувај пак со него за да не испаднеш ти забавна замена, а девојка му глупача, не е фер.
     
    На Biny, Daydream и sheis им се допаѓа ова.
  7. bubac

    bubac Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2013
    Пораки:
    884
    Допаѓања:
    1.865
    Пол:
    Женски
    Јас само една од милјоните можности кажав за неверството кои моментално ги гледам и ми се најфреш па кажав
    Изневерувањето некогаш ни е и најголемо школо за животот и од него можеме да извлечеме поука за значењето на партнерот кој сме го изневериле, па врската само нераскинливо да ни се ојача , нормално доколку дознаеното неверство ни се опрости, а човечкото срце е големо, и секој човек заслужува втора шанса, ама секој!!!
    Доколку се работи за тинејџер, тогаш не ни размислувам повеќе на оваа тема, излишно е .....
     
    На eloves, 1209 и srcence1607 им се допаѓа ова.
  8. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Па зборот тинејџер незнам дали е вистинскиот. Инаку наполни 18 години и тоа се случи баш на неговиот роденден. А инаку се познаваме долго време повеќе и од 1 година. И пред тоа имаме седено еднаш заедно насамо ама ништо не се случи. Го имав на фб за пријател уште лани ама тој го блокира отј фб отвори нов и на новиот го додаддов пред 1 месец може. И цело време си пишевме ми викаше шекер, душо ова тоа бла бла .. и дури во петокот во школото загледав дека на фејсбук кај него до името во заградата пишува вака (А Е). Неговото име почнува на А буквата. А моето на Е ама сепак 100% сум сигурна дека тоа не е за мене. МОже и порано сум го забележала незнам збунета сум. И другарката која седи до мене во клупа е заедно со енговр другар и видов ко тој и пиша мислам дека А..... има женска. Е тогаш дури ми станаа јасни некои работи. И после си пишевме на фб ама ништо не му реков туку онака. Тој рече дека ќе си оди ( не е од мојот град) и дека недела ( денес ќе дојде оти тука учи). И јас му беше непријатно да прашам било што оти д ане испадне дека сум љубоморна оти сепак не сме во врска и не ми беше пријатно да се распрашувам а порано еднаш го иам прашано за љубовта рече само никако не оди и толку. И ко да се одјави од фб ми пиша "ts" тоа сигурно значи те сакам. И сега незнам баш можеби има некоја од неговиот град. Е дури тогаш не дека ќе с еосеќам искористено оти лани едно време ми се допаѓаше тој ама јас бев во врска + тој имаше девојка туку ќе ми биде непријатно како сум го направила тоа иако имал девојка. Сега нависитна незнам што да мислам и како понатаму ве молам за некој совет ;(
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Па да сум јас на твое место, јас не сум крива ако таа не знае да си го чува дечкото.
    Дечкото сигурно е некој фраер што во врска е со некоја глупа или проста девојка, а тој си шврља наоколу.
    Мачо тип. Мој совет не се замарај.
     
    На natemila и eloves им се допаѓа ова.
  10. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    уживај додека можеш :)
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. sheis

    sheis Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    243
    Пол:
    Женски
    чим тој има 18 години претпоставувам и ти си одприлика на таа возраст. сум поминала неверства многу јас на твои години, сум изневерувала ме изневерувале па здрави прави сме сите :D кога ќе пораснеш ќе сакаш пак да ти се вратат овие години за уште да правеш вакви глупости (лудости). сега можеби ти е тешко, но ќе помине.убаво ти кажа natemila, уживај додека можеш, прави се за што мислиш дека ќе те направи на момент среќна и што нема да се каееш кога ќе остариш. тајните работи се најслатки за кои само двајцата ќе знаете ;)
     
    На eloves и natemila им се допаѓа ова.
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.475
    Допаѓања:
    8.168
    Пол:
    Женски
    Колку години да си ,и дечкото дотичен не е оправдание да трча по други девојки.Ама пусти балкан,не би бил ист ако не осети девојката искористеност,мислам од каде ти е тоа чувство но те разбирам ако сакаш нешто повеќе со него.Tоа дека машките се удвараат на се живо и диво не значи дека девојката му е проста или глупа,глуп е тој што изневерува.
    За тебе конкретно девојче ќе кажам ,што се случило се случило,сега знаеш дека има девојка ,ако продолжиш да се гледаш со него или муваш ти ќе бидеш повредената.
     
    На eloves му/ѝ се допаѓа ова.
  13. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Читам и ви се чудам! :!: Сфаќаш дека на него не му е гајле ни за тебе ни за женска му туку само сака да се направи фраер и да сврти што повеќе женски. И не е женска му крива што "незнаела како да си го задржи" туку криви се таквите ко тебе и ко тој што не им држи гзот место

    Едит: нема да бидеш само ти повредена, ќе биде повредена и таа што ја лажел а него ич нема да му биде гајле
     
    На iloveyou29 и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  14. viki-dete

    viki-dete Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2013
    Пораки:
    686
    Допаѓања:
    765
    Пол:
    Женски
    Нема што повеќе да размислуваш за него, а поготово не да размислуваш дали ја сака женска му и дали можеби имал симпатии кон тебе. Тоа воопшто не е важно, тој не е бил искрен и многу го е гајле за тебе или за женска му, туку сигурно спаѓа во онаа категорија на машки кои мислат дека колку повеќе женски имаат толку се по фраери. А и во тие години е. Верувај не вреде да се мешаш во некоја врска, еден ден може и тебе да ти се случи слично, а и сите знаеме каква репутација имаат оние што растураат врска. Си се смувала со него и ништо страшно, бидејќи не си знаела дека има девојка. Но, јас да сум на твое место го ставам на ignore и толку, забравам дека всушност тоа се е случило.
     
    На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
  15. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Извини ама најочигледно погрешно си ме разбрала. Јас 90% мислев дека има женска само затоа што 3 лице ми го кажа тоа а и не мора да значи дека 100% е точно, мислам сега може дакаже кој што сака. Освен тоа синоќе си пишевме на фб и јас го прашам рече дека денес ке се јави да се видиме и ке расјасниме се затоа нема што повеќе да ме осудувате. :$ А и да има женска јас не велам дека сум чиста како солза ама реално ако збориме јас и не сум баш крива затоа што незнаев. Дури отпосле дознав. А да знаев дека има женска сигурно е дека немаше да имам ништо со него, не сум таква девојче која расипува врски.
     
    На Acka92 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. kim.k

    kim.k Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    14.464
    Пол:
    Женски
    Не го сфаќај ова како осудување туку како совет. На почетокот не си знаела ок е, сега убаво види на што си зашто не е добро ако има девојка ни ти ни он да продолжите со ова :)
     
  17. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    Ete taka trebalo da se sluci i se slucilo.Nema za sto da se cuvstvuvas taka. Mene istoto mi se sluci pred nekolku godini. Jas znaev deka ima zenska ama deckoto bese tolku uporen sto i pokraj moite nastojuvanja deka ne treba da se sluci nisto megu nas jas popustiv i si razmenivme nekolku baknezi i tolku. Potoa se pokajav ama kasno bese. Za razlika od tuka kaj nas imaa drug tek nastanite jas mozebi vo momentov se nadevav deka toj ke se otkazi od devojkata deka ke mozi da ima nesto megu nas bidejki toj taka me uveruvase no potoa sfativ deka nema vrska od toa. Kaj nego bese samo moment na slabost i dosada vo vrskata a za mene bese edno loso da recam iskustvo sto nikogas poveke ne bi go povtorila. Zatoa uzivaj si ne e kraj na svetot. Samo ete koga veke znaes deka ima devojka trgni se ponastrana od nego a toa sto bilo nemoze da se izbrise. :) Vo idnina ke vnimavas poveke i ke ispitas so koja licnost imas rabota za da ne gi povtoruvas istite greski ;)
     
  18. Elissa

    Elissa Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    3.278
    Допаѓања:
    22.551
    Пол:
    Женски
    Пазете место девојки, жени да не имаат дома. Лесно е за девојка, имал немал врска ко врска, или ќе ја биде или не. Секогаш можат да се скараат и секој да си продолжни по својот пат што е најнормално. Но сега низ град се повеќе се врткааат женети кои се прават ергени. Ете тоа е страшното!
     
    На lunchy, eloves и koritsaki им се допаѓа ова.
  19. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Нe, за женет 100% не е женет. Ама работата ми е тоа шо ако има женска ќе ми биде непријатно многу, иако не сум знаела. Сепак не е убаво чуството да знаеш дека некаде си била втора.
     
  20. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    :D :D :D Има бе некој во денешно време што го знае значењето на зборот морал?! |(

    А што треба да направи, со синџири да го врзе? :?: И како девојката што е изневерена по дифолт е глупа или проста? :^) По што заклучи, ти се молам? :rofl:

    Интелегентни луѓе има овде, не велам не. :wasntme:

    Значи поуката што ја извлековме драги деца е: Курвајте се дури можете, за еден ден кога ке остарите да не жалите за пропуштените можности на некој времето да му го потполните како втора виолина. ^_^

    И после се жалат, биле дискриминирани. Епа нека ви биде.
     
    На sj *O*, ku4ence, SuperGirl24 и 6 други им се допаѓа ова.