1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој ме одбива...

Дискусија во 'Љубовни проблеми' започната од Lovely, 9 септември 2014.

 1. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Мислев дали да ја создадам оваа тема овде или во тема секс, но мислам дека овде и е местото...
  Па да почнам, со дечко ми сме 5 месеци заедно (многу малку,знам), тој е 33 години, јас сум 21, последниот месец живеам кај него (тоа не е за долго само додека пак се вратам во студентски дом), незнам дали е заради годините, но многу ретко имаме секс (2-3пати месечно). Пред 2 дена јас бев иницијатор за секс и тој ме одби, другиот ден ми се извини зошто така грубо ме одби и ми кажа дека не се чувствувал добро поради тоа го направил и јас се обидов да пак и тој пак ме одби сега со причината дека му се спие.
  Сакам да прашам дали е нормално тој така да се однесува?
  И дали според вас 2 пати секс месечно е доволно и нормално кај една врска?
   
 2. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  Па напали го ма, туу колку си тапа..
  па нормално дека 2 пати е малце, треба уште некоја 0 да додадете!
  а на крај краева, ако те одбива, па одбивај го и ти и готово :!:
   
 3. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.480
  здрава врска со 2 пати секс месечно?!
  не би рекла.
  полека ќе станете и „месечари“ односно 1 месечно.
  Штом тој те одбива за секс, има некаква причина, бидејќи најчесто машкото е оној кој е постојано „ЗА“.
  ако не ви се нарушени и другите односи, тогаш разговарајте.
   
 4. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  luci2 I love sex! Одвај чекам нема големи шанси да го одбијам и така ретко го добивам!
  fighter Јас му кажав дека сакам почесто секс и го прашав зошто ме одбива тој останува на тоа дека не се чувствува добро, му се спие и сл..
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.166
  Допаѓања:
  177.051
  Пол:
  Женски
  А со верноста до кај сте?
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Не е до тоа,верувај ми. Доколку така те одбива сигурно има некоја друга причина. :)
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  а мори чим си мераклика, најди си друг, шо го е*еш овој ја незнам
   
  На Sedmica му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Enamena

  Enamena Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  107
  Може е нерасположен, можеби има проблеми и тоа му се одразува на сескуалниот живот.... разговарај со него , глупаво е секогаш да иницираш секс а тој да те одбива :(
   
 9. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  buba4e89Тој работи од дома скоро 24/7 сме заедно така да нема кога да ме изневерува.
  Enamena Тој е малку затворен тип, не споделува се, јас ке се обидам пак да разговарам ама не верувам дека нешто ке се промени.
   
 10. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.501
  Пол:
  Женски
  ^
  Земи соблечи му се и речи му: “Земи све од мене“ !
   
 11. Sedmica

  Sedmica Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  149
  Тури му пепел,ке си најдеш некој супер отворен во секоја бранша,што ке сака да те задоволува од љубов 24/7.Јас ти кажувам од машка страна,машко да одбегнува секс со девојкаму,или е педер,или дечкото си има големи проблеми со самиот себеси.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.410
  Пол:
  Женски
  Девојче ако сега на 21 година (ако добро разбрав) имаш сек со типов или влечко од 33 години кај ти е крајот за 2-3 години, па ич ќе немате, он неговиот ќе го прати во пензија (сега е пред пензија).
  Море и на глава да дуби, а не гола да се соблече не го бива. Туку млада си барај си го чарето.
  Си се запрашала ли зошто нема сериозна врска (нз колку долго сте заедно) или пак брак на тие негови години? Сите велиме разговор и само разговор, ама не е така сигурно си разговарала со него ете се вади на изреки уморен, глава го боли итн. Си има човекот проблем очигледно.
   
  На JustFun, Dust и luci22 им се допаѓа ова.
 13. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.147
  Не сакам да те разочарам ама можеби има друга што го задоволува и го истрошува .
   
  На zokipoki.1 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.410
  Пол:
  Женски
  Напиша дека нема место за сомнеж, тука постои друг проблем.
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.146
  Допаѓања:
  81.499
  Пол:
  Женски
  Тоа што работи 24/7 не значи дека е причината за да не те изнневерува.Значи се се може ако се сака и немој да си толку сигурна дека ти е верен.Се чудам кога ќе слушнам машко што одбива секс а посебно тој на 33 години со толку помлада личност како тебе.
  Јас да сум на твое место би истражувала и би видела дали тој навистина ти е верен или разговарај отворено и натерај го да ти каже доколку има нешто што крие.
  Арно ти кажа Далерон уште сега одбива секс ами за некоја година што ќе правиш доколку сте сеуште во врска.
   
  На tessie и fallenangel им се допаѓа ова.
 16. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.017
  Пол:
  Женски
  Де, не мора одма да значи дека ја изневерува. Постојат секакви луѓе, повеќе и помалку потентни. Ако порано имале многу почесто па одеднаш се сменил е чудно, ама ако имале 3-4 пати место 2 во месецот не е некое чудо, ни толку овојпат не му се присакало. :D Крај краева што се 5 месеци за она да заклучи колкави потреби тој има.... ако имаат два пати месечно секс и одма ако почнале досега имале само 10 пати. :lol: А и работи од дома, може е под стрес, како човек на работа што не мисли на секс, може му е него така со работата постојано до него, не може едноставно да остави проблемите на работа и да замине, лошо е тоа, нешто постојано на глава да ти стои. Знам по кога сум имала домашни и проекти. :lol: И кога се речиси 24/7 заедно навистина не го гледам просторот тој неа да ја изневерува, за тоа треба претпазливост, ако е некој до тебе нон стоп макар од мобилен има ризик, а па за гледање да не збориме, кога кога знае не работиш, не можеш да се вадиш со тоа.... искачање со другари ќе е некогаш, ако е често и ако е сомнително веднаш ќе се забележи. Не е тоа според мене. Плус реално, човек што наоѓа и швалерка, обично не е човек чии сексуални апетити може да ги задоволи само една жена. Тогаш, зашто би ја одбивал? :D

  Штом е затворен чоекот нешто го мачи, сепак и 5 месеци е рано за се да и се поверува, без разлика што така избрзано дошле у ситуација некое време да живеат заедно. Во секој случај, не викам дека е во ред ова, брачните парови кои се години во брак имаат секс почесто, а не пак на самиот старт кога треба да е страста најприсутна. Ако е од самиот почеток вака, до човекот си е па.... :?: Секако подобро да ја одбива отколку да го прави тоа ради реда, како обврска. Но, сепак не можам да сфатам да одбиваш девојка.... кога веќе имаш услови за секс. Па најубаво нешто, јас би и наутро и навечер. :lol:
   
  На Miss.M5, tessie и Lovely им се допаѓа ова.
 17. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Разговаравме и ми кажа дека проблемот е што го боли кога имаме секс, дека не сум доволно влажна. Некои совети како да го надминеме тоа?
   
 18. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.410
  Пол:
  Женски
  Ако го боли ќе објаснам со прост речник за да разбереш.Проблемот не е до твојата влажност.
  Најверојатно кожичката што треба да го прекрива пенисот е затегната, со најобичен хируршки зафат тоа се решава. Нека посети уролог и проблемот ќе биде решен. Со среќа.
   
 19. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  8.005
  Тоа барем е лесно да се реши. Купи лубрикант па да го видиме после...
  Ма да не гледам тоа дека е некоја си причина за немање секс. Нека те излиже де, нека те напали ако не си влажна, ама најлесно е вината да се префрли на друг :x
   
  На galapce, anichka94, tessie и 2 други им се допаѓа ова.
 20. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.275
  Пол:
  Машки
  Ти Далерон би одма да му го скратиш :rofl:
  На Мадам-А советот е на место,... нека си ги згреее тоа ушите малце меѓу бутови,,;), ладно е надвор.
   
  На Daleron и danichap им се допаѓа ова.