1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тој/таа одбегнува секс?!

Дискусија во 'Секс' започната од Leika, 8 мај 2012.

 1. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  49
  Во овој случај се работи за дечко, долго се мислев дали воопшто да ја отворам темава бидејки до сега ја немам забележано на форумов иако сум пилично нова а ми е вистинска мистерија ... ситуацијата е дека тој несака секс, друга нема (а и да има ако е способен за двојна врска би не издржувал и двете :) ) доколку не е задоволен а ве сака, значи имате од сите аспекти цврста врска би кажал и во крајност би ве подучил, иако се работи за доста искусен дечко , мажите никогаш не би признале лично доколку имаат проблеми со машкоста па затоа се надевам дека вака би добила некаков одговор да си ја разрешам мистеријата :) едноставно проблемот е што тој ОДБЕГНУВА секс и е многу редок, а доколку почне разговор на таа тема тој секогаш ја префрлува вината или го избегнува разговорот ? Мажи по претпоставка до што е проблемот?
   
  На Cecko85, Nellaaa, butik и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.387
  Допаѓања:
  3.909
  срце зар сама не си го знаеш одговорот?
   
 3. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  49
  Не , веројатно да го знаев не би прашала :)
   
  На Nellaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 4. H.VAGA

  H.VAGA Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.387
  Допаѓања:
  3.909
  епа вака.за машко многу ми е нелогично да одбие секс.и да не му се допаѓаш нема да те одбие.кое машко би одбило девојка?проблемот сигурно е во него.најдобро разговарај си со него без разлика што ја менува темата.
   
 5. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  49

  пробано е доста пати и завршува со караница, маж никогаш не би признал, ме збуни со тоа што ме праша нели ми е јасно :) напоменувам ми збори за брак, дали би прифатила да живеам со него сака да ме побара за жена и .... значи стабилна врска со многу љубов, ама јас сакам секс и тоа ми е проблем :fubar: и не да се фалам но стварно сум си атрактивна, згодничка, чиста стокмена секогаш ... мислам тоа се некои доста важни фактори нели ...ова е да дадам вовед не да се фалам ;)
   
  На Igieli му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Можеби е геј, а вашиот брак би бил маска пред другите.

  Колку време трае ваквата “врска“?
   
  На Biny и kate21 им се допаѓа ова.
 7. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  49

  Ауу тоа отпаѓа деф. со сигурност, скоро 2 ипол год.
   
 8. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Од каде знаеш?
  Сте имале ли воопшто секс? И не ми кажа колку време веќе сте заедно?
   
 9. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  49

  да 2 ипол год, башка имал милион девојки, атрактивен дечко е мажествен, не да си го фалам ама фраер е :rofl: сме имале секс како не, али еве на одмор 15 дена да сме заедно може само 2 пати
   
 10. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Сите гејови не се женствени, забораваш на активните :)
  И многуте девојки не се никаква гаранција, дури се и потврда дека и со нив нешто не штимало штом бргу една девојка менувал со друга ;)

  А и тие два пати осеќам дека било на твое инсистирање и ради реда.
  Ајде ако не е геј можеби е би, ама во секој случај има огромен проблем.

  15 дена заедно и 2 пати секс? Дефинитивно треба го прашаш кој му е проблемот, ако сака мажи нека си признае, или ако не се пали на тебе и сака друга нека биде фер и нека ти каже, а вака ова не е врска, ова е мачење.
   
  На akvarium, the.one, srcekrsacka и 4 други им се допаѓа ова.
 11. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  49

  па сексот ретко скоро никогаш не е негова иницијатива, а за геј хммм значи имам доволно геј и пасив и актив пријатели, тие се знаат во градов кои се што се, тоа еве 99% е сигурно а исто и друга, да ја сака нема да си губи време со мене, и да прави се за нашата љубов, едноставно сексов ми е мутен :D (иако не е за смеење) па што би можело да биде баш ме интересира :)
   
 12. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.405
  ЗАвиси каков бил одност порано , ако порано бил редовен а сега е поретко, можеби се работи за монотонија.МОжеби си има некој проблем со машкоста.
  МИслам дека овде ние за џабе би нагагале, има повеке опции и кога ние би ти ги кажале сите ние не можеме да дојдеме до заклучок што е.Ти треба да си направиш отворен разговор со него, без да ја префрла топката на твоја страна да му кажиш дека ти значи го сакаш и сите тие работи , но темлеот на една врска е секако добриот и РЕДОВЕН секс, секако ке има сушни период само прашање е колку ке траат.Кажи му отворено дека тој начин на живот не ти одговара ако има проблем да ти кажи што е а ако нема никаков проблем и ако планира понатака така ке си бараш друг.Се разбира ако тебе ова стварно ти смета.
   
  На Leika му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  49
  имам пробано и тоа и со фино, работата е што изговорот е секогаш глупав и несоодветен а и често се менува, да на почетокот имавме почесто во неделата 2-3 пати али тргнувам и од тоа што кажа и ВАГА дека машко не би одбило секс не сеа секој ден по 3 пати али и во месецот па да имаш 3-4 пати е многу малку ... проблемот е што никогаш нема да признае :?:
   
 14. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  1.434
  Можеби си има некои други подлабоки проблеми кои го мачат, па не му е дојдено до секс...ама сепак треба да се земе во предвид и времетраењето на ваквото однесување, можеби е период кој треба да измине за се да си дојде во нормала. Лично јас имав таков период(од месец дена), поради голем стрес, па со тек на време се се среди.Само што ме чуди тоа маж да не сака секс... :^)
   
 15. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Уште едно прашање- дали од старт на врската е таков, т.е. дали исто се однесува веќе 2ипол години, или тоа е од неодамна?
  Ако е од неодамна можеби го мачи нешто, ако е од старт тогаш нема што друго, геј е.
  Не биди сигурна дека се се знае, а можеби некој не сака да дознаеш ти, или како што кажа ДиМело, можеби има проблем со машкоста, тешко постигнува ерекција,, прерано ејакулира, или има комплекси ако има мал пенис итн.

  Гледам во меѓувреме си пишала, епа тогаш ти останува да викнеш некој од твоите геј пријатели со вас на кафе или излегување, тие ќе ти кажат што мислат за него ;)
   
  На srcekrsacka и DeMelo им се допаѓа ова.
 16. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.405

  Добро тоа ти е како еднаш неделно.И јас и мм, и порано кога сме биле дечко и девојка сме имале такви периоди,нормално е, само ти велам колку траат тие периоди, и ако секогаш кога правите муабет избегнува и не сака да признае биди искрена со него и кажиму дека стварно ти смета и ако не се потруди во иднина секако дека нема да го поминиш остатокот од животот со него, никој не сака монотонија, плус тоа велиш си атрактивна потсети го на тоа ако заборавил, внеси малку свежина зачини го сексуалниот живот со нешто ново..Сепак мислам дека само ви е 'сушен период ' ке помини само потруди се и ти ;)
   
  На srcekrsacka и Leika им се допаѓа ова.
 17. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  49

  Можам да кажам дека секогаш гледал да даде приоритет на друѓи работи отоклу на сексот али било почесто во секој случај, мада ми беше сомнително нешто во последно време е така ептен чудно, али веројатно ке биде дека не му е погоден перодот значи сепак постои кратка да некажам апстиненција, оок :)
   
 18. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.550
  1. Може сексот му станал рутина. Спомна дека си атрактивна, ама не мора тоа да значи дека му го даваш тоа што треба во кревет. Пробај некоја нова поза, играчка, направи да му биде интересно.

  2. Ако е од поскоро, може има закачено нешто долу па му е срам да ти каже.

  3. Има друга.

  4. [​IMG]
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  После две ипол год. и Вие двајца да немате близина да отворено зборувате за било кој проблем :x а зборуваш за понуда за брак. Незнам како ќе ви успее бракот ако не го решите овој проблем кој ви завршува со караница.
  Можеш да бидеш и најубава и најзгодна а да не го палиш, а тој да биде најголем фраер (незнам што подразбираш под фраер) а да не те пали. Говорот на телото кажува се.
  Пробај да ја разгориш страста ако не бива, тогаш дефинитивно имате друг проблем
   
  На Cecko85 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 20. Leika

  Leika Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  49

  Под 1 сум размислувала и на тоа, имам доволно искуство постојано си внесувам новитети а и отоврено си кажувам доколку има било каква желба да ми насочи и ке се потрудам максималлно да го задоволам, бидејки сепак секој маж си има своја желба, одговорот е дека се е на место ... да има нешто закачено нема а предходно се напомена дека можеби е во лош период и е во доста тежок период меѓутоа сепак мислам дека тоа е и нај големиот проблем, а не дека несака да зборуваме отворено туку сепак машкоста е тешшка тема и тешко дека би ти кажал, дека неможе да има секс, а се друго може да се корегира, ама не е до тоа, а друга нема ова е деф личен проблем, патем и д аима таквите верувај се способни и за т на ден а не ни за една ... све е пробано ;)
   
  На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.