1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тренди прамени

Дискусија во 'Коса' започната од LEA111, 16 јуни 2014.

 1. LEA111

  LEA111 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  :hai: Како ви се допаѓаат овие трендовски прамени? Боите се лесни за употреба и не оставаат траги. ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 15.jpg
   15.jpg
   Големина на фајлот:
   44,2 KB
   Прегледи:
   317
  • 16.jpg
   16.jpg
   Големина на фајлот:
   47,9 KB
   Прегледи:
   317
 2. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  Сакам да си направам и јас прамени.Особено сега за летниот период.
  Само да не знае некој каде можам да најдам вакви бои ?
   
 3. LEA111

  LEA111 Активен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2014
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Јас ги најдов на интернет и можеш да си ги нарачаш. Цената варира од 2,5 до 26 евра, во зависност од кој производител нарачуваш и колку бои има во комплетот.
  http://www.tripleclicks.com/14258997/de ... tem=299046
  http://www.tripleclicks.com/14258997/de ... tem=332616
   

  Прикачени фајлови:

  • 299046_s1.jpg
   299046_s1.jpg
   Големина на фајлот:
   67,9 KB
   Прегледи:
   256
  На BestFriends.99 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.683
  Допаѓања:
  8.274
  Пол:
  Женски
  А нема во Македонија некаде вакви бои?
  И јас би сакала да си направам неколку сини.^_^
   
 5. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.389
  Допаѓања:
  19.248
  Еве ги истите на Али, само многу, многу поевтини :)
  http://www.aliexpress.com/item/Easy-Tem ... 32011.html
  http://www.aliexpress.com/item/4-colors ... 59233.html
   
  На BestFriends.99 му/ѝ се допаѓа ова.