1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трепки

Дискусија во 'Лице' започната од Milickaa, 11 март 2010.

  1. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Девојки помагајте... вчера си скинав трепавици односно не цели али ако исечени ми се.Го направив тоа со онаа ножичкана за виткање на трепавици и на левото око малку ми се поткинати дури не се приметува ама на десното мн се приметува пошо се во средина и кога ке ставам маскара ми се познава.Кажете ми како да ги пораснам пошо другата недела се сликам за на табло несакам да ми се познават ајде плсс за совет ... ;( а може ли да се случи да не ми пораснат?
     
  2. bibs

    bibs Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    :D и мене ми се има случено не се секирај :) ке ти пораснат ама баш до другата недела... ама има и за тоа решение ;) на пример можеш да одиш во салон да ти стават преубави вештачки не е многу скапо јас платив 20 денари од праменче а ставив по 5 на едно око ама барем еден месец уживав :D или ако си креативна и вешта купи си од парфимерија вештачки трепки и посебен лепак (и ова го имам пробано трепките ги купив 50-60 денари а лепакот 80) и стави ги е сега мој совет ти е сама ако лепиш да не ги лепиш целите туку да ги пресечеш на пола и да ги залепиш половинките на крајниот агол од окото вака нема да ти сметаат и поубаво изгледаат не ти е ова некој проблем види што ке направиш па пиши ни како испаднало поздрав ;) еј заборавив ако лепиш сама гледај на youtube има клипчинја за лепење на трепки дома
     
    На love-cat19 и MartinaSk им се допаѓа ова.
  3. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    знаеш не сакав да ставам вештачки инаку мене одма ми текна да ставам али да ти кажам ке пробам во секој случај а сакав да те прашам од прилика за колку време ти пораснаа пак ?
     
    На love-cat19 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Леле немој да ставаш надградба на трепки страшно ке се зезнеш. Сеуште се ежам кога ке помислам на моментот кога морав да ги кубам тие што сами не ми паднаа.... уфффф гадно, пола трепавици си ги искубав, а и тие со ми останаа беа мали и никакви :Down:
     
  5. bibs

    bibs Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
     
    На avita му/ѝ се допаѓа ова.
  6. bibs

    bibs Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    13
    знаеш не сакав да ставам вештачки инаку мене одма ми текна да ставам али да ти кажам ке пробам во секој случај а сакав да те прашам од прилика за колку време ти пораснаа пак ?[/quote]

    јас сум со малер ги имам и изгорено со запалка хаххах и веѓи и трепки се изгорев ама незнам колку време им требаше да се средат не многу не се секирај
     
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Абе на само што ми штрчеа, туку кај што ми паднаа вештачките ми беа многу ретки, и цели ми беа никакви ;(
     
  8. Milickaa

    Milickaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2009
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Си земав денес трепавици и сега незнам како да си ги ставам односно залепам ај ве молам казете ми како се лепат и со што посо лепакот е на нив малку ....
     
  9. karenin

    karenin Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2010
    Пораки:
    1.426
    Допаѓања:
    2.170
    Jas pak imam problem mn mi se mali trepkite. Ne mi e nekoj problem ali znaete sakam i ja da imam ednas barem dolgi. sea kupuvam maskari za izdolzuvanje ama nisto. A nesakam vestacki trepki. Dali nekoj znae nekoja finta za izdolzuvanje?
     
  10. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Хахаха епа едиствена финта ти е маскарата :D :D
    Не знам јас прилично имам долги и виткани трепки, многу убави, сама се испофалив :lol: , ама сепак ствам римел за зголемување и ми се прават бетер од вештачки. А римелот што го користам не е воопшто скап на пазар е 120 денари голден роуз на него пишува 4 x volume :D
     
  11. marina22mk

    marina22mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    167
    Допаѓања:
    51

    Нареден пат немој да ги кубиш :D Ке земиш крпче ке го натопиш со топла вода и ќе го држиш на трепките неколку мин. Лепакот ке попушти и лесно ќе ги извадиш, јас така ги вадев ;)
     
  12. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    женски слушнав дека со рицинусово масло се мачкале трепките за да се згуснат и пораснат? дали е тоа вистина и ако е како се мачкат има нешто посебно или на вечер пред спиење?
     
  13. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    И јас така сум слушнала, дека се мачкаат пред спиење и дека било ефикасно.Јас лично не сум пробала, ама нема да биде лошо да пробам
     
  14. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Имам придолги, ама бледи трепавици.
    Ги сакам на страна... 8)
     
  15. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    еве јас 3 дена ги мачкам на вечер пред спиење со рицинусово масло ама сега за сега нема никаков ефект ке видиме потаму можи многу рано е... ама поќе сакам да ми се згуснат и малку подолги... па ке видиме со ќе се случи.. :)
     
  16. renata77

    renata77 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    1.733
    Допаѓања:
    8.092
    Пол:
    Женски
    И јас ги мачкам со рицинусово масло некое време,ама еве налетав по интернетов на еден нов рецепт па планирам и тој да го пробам. :)

    Еве го рецептот

    Во 2,5 дл. врела вода ставете 25 гр чај од листови на коприва.

    Оставете да се олади дваесетина минути а потоа процедете ја течноста.

    Процедената течност измешајте ја со голема лажица рицинусово масло.

    Навечер мачкајте ги трепките со оваа смеса а наутро измијте ги со ладна вода.

    Внимавајте на тоа внимателно да ја нанесувате оваа смеса за да не дојде до слузницата на окото.
     
  17. Nannaa

    Nannaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 март 2010
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    30
    а имаш некое подобрување од рицинусовото масло или ништо??
     
  18. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.888
    Ајде пробајте па кажувајте резултати и јас сакам барем малку да ми бидат подолги.
    Онака ми се густи ама кратки ми се :(:(
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.605
    Пол:
    Женски
    маслиново масло мислам дека помага при растот на трепките :)
    инаку почнав да ставам безбојна маскара секоја вечер пред легнување и ги прави некако поцврсти
     
  20. VikiToO

    VikiToO Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    52
    Да се мачкаш само со маслиново масло или се меша со некои други состојки .. Ако сакаш да ми кажеш нешто повеќе за тоа ... плс :)