1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тресење на нозе при седење

Дискусија во 'Психологија' започната од gentle.girl, 8 февруари 2013.

 1. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  250
  Од што настанува овој проблем ? :^)
   
 2. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.872
  Допаѓања:
  4.872
  Пол:
  Женски
  Знам на што мислиш но незнам,дали конкретен наслов на ова тема е баш овој. Иначе за ова јас сепак мислам дека се е до психата,пример и кај мене се дешава истото но само кога сум пременогу нервозна...а друг пат незнам барем досега не сум приметила. :)
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.056
  Допаѓања:
  17.200
  Пол:
  Женски
  лелееее кога ќе почнам и не ми текнува да запрам, и да запрам по некое време па ќе почнам несвесно :@
   
  На simonna.a, JustFun, Buterfly2576 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  302
  Овој проблем сум го забележала кај пушачи и страсни пушачи,кога имаат потреба да запалат цигара,или при нервоза.Овој проблем јас го немам.
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Camellie

  Camellie Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  107
  И јас цело време ги тресам нозете при седење, ама од нервоза (некогаш од досада). Можеби јас сум живец, немам трпение многу многу. Како да имам насобрана нервоза или нешто друго во желудникот и не ми дава мир!!! Зошто е тоа така вистина не знам, мојата теорија е насобрана нервоза која мора од некаде да излезе....
   
  На Водолија и gentle.girl им се допаѓа ова.
 6. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека не е проблем, туку навика или се јавува при досада, или си слушаш песна и си фаќаш ритам. :D
   
  На Veki4kaa и gentle.girl им се допаѓа ова.
 7. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  250
  Јас сепак мислам дека е од нервоза :D
   
  На Camellie му/ѝ се допаѓа ова.
 8. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.132
  Допаѓања:
  25.347
  Пол:
  Женски
  кај мене е од нервоза,но веќе ми е преминато во навика,така и да сум нај супер разположена јас пак си ја тресам ногата
   
  На Buterfly2576 и gentle.girl им се допаѓа ова.
 9. Sawyer

  Sawyer Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2011
  Пораки:
  432
  Допаѓања:
  3.031
  Пол:
  Машки
  Не пушам, не пијам, спортувам, а ми се има десено и на факултет да ја тресам по цела редица, а и дома доста често си ги тресам нозете. Немора да значи дека е до пушењето, можеби е нервозата, но не вазам за нервозен човек, но внатрешно којзнае, може сум :?: :D
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. mrchatorka

  mrchatorka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  55
  тресам кога ми е досадно :)
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 11. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.544
  Пол:
  Женски
  Редовно ми се случва ова кога треба да учам нешто глупо, што е глупо објаснето или на некои предавања на факс, кај што радо би си отишла дома, ама морам да ја слушам оти гарант ќе кажи нешто што го нема во книгата и прадвањата, ама ќе го има на колоквиум, испит. Дома ако не тресам нозе, грицкам нокти или молив. Мазам да учам досаднии глупи работи. Нушто чудно и да се интересни, ама тој што ги објаснувал немал врска од предавање и објаснување. :!:
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. anuvcheto

  anuvcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  352
  Има многу причини да си ги тресеш нозете додека седиш.. :)
  1. нервозен си ;
  2. навика ;
  3. слушаш музика, си фаќаш ритам ;
  4. досадно ти е ;
  ****
  Јас обично ги тресам нозете кога сум нашколо на час, досадно ми е.. ииии :wasntme: кога слушам музика често си ги тресам нозете, или кога го држам братучед ми в скут, се занимаваме.. :D
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.308
  Тресењето на нозете е како пукањето на прстите, штом еднаш ке започнеш нема крај. Ете јас пукам прсти минимално 100 пати на ден, значи ненормално е,ако не ги пукнам чувствувам како да ме стега. Исто ми е и со нозете, едноставно ако не ги мрдам неосетно, неможам. Така да , што знам, и тоа е некоја внатрешно неспокојство ама кај мене секојдневие па..
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sarricka

  sarricka Активен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  26
  тресам нозе најчесто кога на школо треба да одговарам или пред тест..пр денеска на географија :lol:
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.252
  Пол:
  Женски
  нервоза, досада, страв и потоа преминува во навика. Ја имав порано, но се одвикнав :rofl:
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 16. thegirl2

  thegirl2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 март 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  39
  мене само од нервоза ми се случува :(
   
  На gentle.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. femina0

  femina0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2012
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  59
  Сте ми ја погодиле темава :D мислев дека само јас ја имам таа навика но еве гледам дека имало и многу други :D знаЧи јас неможам да седам мирна нозете мора секогас да ги мрдам не ме држи место сестрами не седи со мене на ист кревет само ми вика засто и неа ја тресам но јас за миг ке запрам потоа несвесно пак поЧнувам :lol: Мислам дека е од нервоза па потоа преминува на навика и теско да се одвикнес дури и кога легнувам да спијам мора да ги мрдам додека заспијам :D :D
   
 18. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  250
  :rofl: ија исто , дур заспијам ги мрдам ..
   
 19. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.738
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека оваа навика е од нервоза или нестрпливост.Јас го немам овој проблем,ама ме нервира кога ќе видам како некој ги тресе нозете!
   
 20. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.016
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека е од нервоза..познавам една другарка многу е нервозна иначе и често ги тресит нозете,а мене тоа како ми иди на живци ејјјјјјјјјјјјјјјј :D