1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Третмани за слабеење во козметички студија

Дискусија во 'Диети' започната од Majcho, 25 август 2014.

  1. Majcho

    Majcho Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    Здраво Феминки,

    пребарував ама не можев да најдам иста или слична тема на оваа, па затоа отворив нова, ако има нека ја спои некој модератор со постоечката:

    Е сеа, шо ме интересира.. дали некоја посетувала третмани за слабеење и дали имало некакви резултати? Дали се исплаќа? Ги гледав на силуете пакетите... и што знам, не знам..

    Ме интересира вашето мислење.

    ПС. Знам се, здрава исхрана, вежбање ама сеа ќеф ми е да пробам и ова па ај да си прашам прво :)
     
  2. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.192
    Допаѓања:
    123.809
    Врапинг можеш сама да правиш, не да им го плаќаш 3000. Ке си поминеш со 200 денари. И на крајот, тоа е само вода од тебе, не ти тече сало од телото...
    И јас размислував, ама по би трчала.
     
  3. Lexus

    Lexus Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2013
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Јас пред неколку години одев во Силуете. Тогас земав слим тон милсам дека беше и уште некои апарати на струја ама не ми текнува како се викаат. Има ефект, се слабее, ама со строга диета. Да не се лажеме ама треба да не се јаде ( милсам да се држи умерене диета, повеќе овошје и зеленчук, итн, итн....). Искрено мислам дека истиот ефект може да се постигне и со вежбање и нејадење. За некои мрзеливи за вежбање ( како јас што сум) е добро, ама не е здраво многу често да се повторува. И уште нешто: Не е вистина дека килограмите не се враќаат. Ако си продолжиш по старо се враќаат и тоа дупло.
    Но, ако те интересира пробај, земи некој пакет.
     
    На Majcho му/ѝ се допаѓа ова.
  4. fifi16

    fifi16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2013
    Пораки:
    390
    Допаѓања:
    177
    Пол:
    Женски
    јас имам одено во престиж, во струмица е тоа, што е скапо, скапо е, ама какви резултати ми даде тоа чудо едно... бев на кавитација, на цаци квантум и антицелулитни масажи, тоа го имаше во мојот пакет, споив 3-4 такви пакети, и се виде многуу голем резултат, сега парите да ги имам дефинитивно ќе ги потрошам пак за тој начин на слабеење... инаку немаш никакаков јојо ефект, килограмите не се враќаат... треба само многу вода да пиеш за време на третманите...
     
  5. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски
  6. Mini90

    Mini90 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 септември 2014
    Пораки:
    570
    Допаѓања:
    2.199
    Пол:
    Женски
  7. s&s

    s&s Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2015
    Пораки:
    470
    Допаѓања:
    1.066
    Пол:
    Женски

    Какви беа резултатите од овие? :)