1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Третмани за слабеење во козметички студија

Дискусија во 'Диети' започната од Majcho, 25 август 2014.

 1. Majcho

  Majcho Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Здраво Феминки,

  пребарував ама не можев да најдам иста или слична тема на оваа, па затоа отворив нова, ако има нека ја спои некој модератор со постоечката:

  Е сеа, шо ме интересира.. дали некоја посетувала третмани за слабеење и дали имало некакви резултати? Дали се исплаќа? Ги гледав на силуете пакетите... и што знам, не знам..

  Ме интересира вашето мислење.

  ПС. Знам се, здрава исхрана, вежбање ама сеа ќеф ми е да пробам и ова па ај да си прашам прво :)
   
 2. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  9.926
  Допаѓања:
  119.396
  Врапинг можеш сама да правиш, не да им го плаќаш 3000. Ке си поминеш со 200 денари. И на крајот, тоа е само вода од тебе, не ти тече сало од телото...
  И јас размислував, ама по би трчала.
   
 3. Lexus

  Lexus Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 април 2013
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Јас пред неколку години одев во Силуете. Тогас земав слим тон милсам дека беше и уште некои апарати на струја ама не ми текнува како се викаат. Има ефект, се слабее, ама со строга диета. Да не се лажеме ама треба да не се јаде ( милсам да се држи умерене диета, повеќе овошје и зеленчук, итн, итн....). Искрено мислам дека истиот ефект може да се постигне и со вежбање и нејадење. За некои мрзеливи за вежбање ( како јас што сум) е добро, ама не е здраво многу често да се повторува. И уште нешто: Не е вистина дека килограмите не се враќаат. Ако си продолжиш по старо се враќаат и тоа дупло.
  Но, ако те интересира пробај, земи некој пакет.
   
  На Majcho му/ѝ се допаѓа ова.
 4. fifi16

  fifi16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 октомври 2013
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  177
  Пол:
  Женски
  јас имам одено во престиж, во струмица е тоа, што е скапо, скапо е, ама какви резултати ми даде тоа чудо едно... бев на кавитација, на цаци квантум и антицелулитни масажи, тоа го имаше во мојот пакет, споив 3-4 такви пакети, и се виде многуу голем резултат, сега парите да ги имам дефинитивно ќе ги потрошам пак за тој начин на слабеење... инаку немаш никакаков јојо ефект, килограмите не се враќаат... треба само многу вода да пиеш за време на третманите...
   
 5. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
 6. Mini90

  Mini90 Популарен член

  Се зачлени на:
  2 септември 2014
  Пораки:
  570
  Допаѓања:
  2.198
  Пол:
  Женски
 7. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски

  Какви беа резултатите од овие? :)