1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трето тримесечје во бременоста

Дискусија во 'Канта' започната од D-E-L-F-I-N-A, 31 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. D-E-L-F-I-N-A

  D-E-L-F-I-N-A Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  75
  Допаѓања:
  22
  Третата а и последна фаза во бременоста започнува од 28-та недела и трае до 41-та недела.

  Сите трудници кои се наоѓаат во последната фаза може тука да ги пишуваат своите искуства.

  Среќно :inlove:
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Епа ете јас прва да се пријавам за ова тромесечие.... :) дојде и тоа, веќе ситно се брои. Охххх искрено грев е да речам дека до моментов сум имала тешка бременост.....сега само филмови во глава ми се вртат за пораѓај. :lol:
   
 3. captivating

  captivating Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  865
  Допаѓања:
  476
  Јас бременоста ја поминав на форумов. :lol:
  Мислам речиси сите теми од Семејство ги прочитав :D Кога ќе се роди бебево, знам што треба и како треба затоа што ги прочитав искуствата и советите на многу мајки овде.
  Ама еве при крај сум. Ситно бројам.
  Да ви кажам, ич не му ја мислам за породувње. Имам милион прашања околу тоа,ама воопшто не ми е страв.
  Од што сум спремна да излезе бебево мислам ќе буткам толку силно од прва ќе излезе :lol:
  А за тешка бременост и јас немав. Не беше како што отчекував ама кога ќе ми текне какви се компликации можеле да се случат, и можам да речам дека добор поминав.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.