Триење на бутовите

Дискусија во 'Тело' започната од Малечкоxxx, 18 јуни 2019.

 1. Малечкоxxx

  Малечкоxxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2019
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  155
  Пол:
  Женски
  Феминки здраво неможев да најдам некоја соодветна тема ако има слободно избришете ја.
  Во топливе денови ми е голем проблем облакањето на фустан или кратки шорцеви нозете ми се тријат се потат и буквално боли ми се прават ранички.. Некој совет нешто како се снаоѓате со истиов проблем
   
  На Antebellum, SunnyGirl2 и WildMk им се допаѓа ова.
 2. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  7.144
  Допаѓања:
  82.471
  Некои ставаат пудра, некои мидер, некои хулахопки сечат, некои бициклистички...
   
  На Milobebence, WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.032
  Допаѓања:
  54.902
  Пол:
  Женски
  Мидер или бициклистички. Помпеа имаат убави мидери, тенки се и не држат топло.
   
  На Milobebence, Antebellum, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  7.888
  Допаѓања:
  131.780
  Пол:
  Женски
  И јас сум со мидерите на Помпеа .
  И талк-че се мачкам :)
  Баш имам проблем со вакво триење :doh:
  Затоа на плажа ретко фустанчиња, претежно бермуди си носам
   
  На Milobebence, WildMk, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  3.032
  Допаѓања:
  54.902
  Пол:
  Женски
  На плажа не е проблем, и онака или си на лежалка, или си во вода.

  Проблем е низ град кога треба да шетам, без мидер не ја бива работата. Небитно дали носам тесен или лелеав фустан, проблемот е ист.
  Мене ни талк, ни лосион ми помагаат. За 15 минути ко ништо да немам ставено. :doh:
   
  На fificaaa, Milobebence, SunnyGirl2 и 4 други им се допаѓа ова.
 6. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.516
  Допаѓања:
  30.270
  Пол:
  Женски
  И јас имам ваква мака, затоа поретко носам сукњи или фустани. Ама кога носам се мачкам со помрсна крема или облекувам сечени хулахопки.
   
  На Milobebence, Rama, Adorabela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.427
  Допаѓања:
  20.180
  Пол:
  Женски
  Имам слушнато за талк/пудра дека помага но лично немам ставано ради тоа што претежно носам црна облека и мислам дека ќе остава траги.

  Јас сум plus size што значи имам големи "бутчиња" И многу ми помогнува стикче што е за под пазуви, мачкаш и немаш гајле.
   
  На Milobebence, crimson, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
 8. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  7.888
  Допаѓања:
  131.780
  Пол:
  Женски
  Баш сега ќе пробам со стикче .
  Т.е се намачкав веќе . Убаво ми дојде .
  Да видам како ќе ја поминам вечерта :)
  Намерно ќе излегувам со фустан вечерва , да го видам ефектот :mm:
   
  На Milobebence, Antebellum, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 9. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.427
  Допаѓања:
  20.180
  Пол:
  Женски
  Пиши искуство

  Стик исто помага и на девојки со големи циц.. ова сиСки :D мачкаш испод и тераш. И ова е испробано :)
  #шодапрамкосиимамсенавелико :D
   
  Последна измена: 18 јуни 2019
  На Milobebence, Rama, Antebellum и 3 други им се допаѓа ова.
 10. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  1.975
  Пол:
  Женски
  Дезадоранс. По можност што остава бело.
   
  На Milobebence и WildMk им се допаѓа ова.
 11. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.516
  Допаѓања:
  30.270
  Пол:
  Женски
  Dоvе мислам дека се такви :)
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 12. SexiLy

  SexiLy Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  486
  Допаѓања:
  1.975
  Пол:
  Женски
  Мене само тоа ме вади веќе години. Талкот е откако ќе се створи триење додека дезадорансот спречува. Е сега да не се штеди едно 20 секунди прскајте слободно и кога и да се осети триење пак се прска и нема гајле. :)
   
  На Milobebence, WildMk, Малечкоxxx и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. Bubce38

  Bubce38 Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2016
  Пораки:
  7.888
  Допаѓања:
  131.780
  Пол:
  Женски
  Да ти кажам искрено,задоволна сум(y)
  Два часа бев излезена,нит ме зачеша,нит се вцрвенив,нит брунчиња ми излегоа:clap:
  Фала ти,мислам дека го најдов спасот.

  Со гради проблем немам:) фала богу
   
  На Milobebence, Antebellum, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.569
  Допаѓања:
  136.916
  Пол:
  Женски
  И ја имам ваква мака. Цела вечер на матурата ја издржав исто така со Dove стикче меѓу нозе, спас е ептен. :) И сега за лето, омилен трик ми е. :D
   
  На Milobebence, buba4e89, BlackMistery и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Amellie13

  Amellie13 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  2.744
  Допаѓања:
  41.785
  Пол:
  Женски
  И јас сум со ваков проблем. :doh:
  Затоа никогаш немам облечено летно фустанче, а многу сакам. :smirk: Сукна не иди во предвид. И шорцеви ми е страв да носам баш заради истово.

  Баш ќе пробам со стикче од Dove ако имам прилика да видам дали ќе успее и за моиве големи бутови. :)
   
  На WildMk, Малечкоxxx и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. mache007

  mache007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2018
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  Јас со пудра во прав ама за кратко е.
   
  На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  223
  Пол:
  Женски
  Мислиш на ролон или на тие како сапун стикови на одвртување?
   
  На WildMk и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 18. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.569
  Допаѓања:
  136.916
  Пол:
  Женски
  Јас ролонот на Dove го користам:)
   
  На buba4e89, Antebellum, WildMk и 2 други им се допаѓа ова.
 19. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.427
  Допаѓања:
  20.180
  Пол:
  Женски
  Знам јас шо кажувам ;)
  Мене ова нај многу ми врши работа.

  @Marina*F јас од стиковите како сапунчиња на вртење што се користам, пробај и со ролон може да може да сврши работа.
   
  На Antebellum, WildMk, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 20. PinkGirl*

  PinkGirl* Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  593
  Пол:
  Женски
  Баш ќе пробам и јас со стикче.Ставав крема по мрсна ама како се движиш таа упива во кожата и пак ништо.Ова за стиков прв пат слушам,баш ќе пробам.Ако делува ептен ќе ме спасиш летово
   
  На Antebellum, WildMk, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.