1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тркало на среќата [Канал 5]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ceca-1, 9 август 2010.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Дали го гледате тркалото на среќата?Јас многу сакам да го гледам и да ги погодувам сложувалките особено затоа што речиси секогаш ги знам однапред.Многу беше интересно кога тема беа студенти од разни факултети.Кој повеќе ви се допаѓа како водител Дац или Игор?Дали имате учествувано вие или некој ваш познат?
   
 2. Angelceto

  Angelceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  529
  Допаѓања:
  236
  да го гледам квизот тркало на среќата кога ќе имам време и јас секогаш ги погодувам сложувалките од прва :)
  искрено повеќе ми се допаѓа игор како водител бидејќи дац секогаш беше излитена копија на ускусните водители сепак тој не е водител по професија.
   
 3. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.270
  Допаѓања:
  8.882
  Игор е стварно забавен за гледање, нешто што не можам да го кажам за Натали. Некако премногу антипатична ми е. Инаку квизот е интересен , поинаков од она што досега сме навикнати да го гледаме (Ќари пари,Брзи пари,Кешоловец :puke: ) Ама, сепак ништо посебно интересно како и се друго што даваат по нашиве телевизии.
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.078
  Допаѓања:
  32.938
  Пол:
  Женски
  Интересен ми е квизов, ама многу ретко го гледам.
   
 5. kikeee

  kikeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  2
  Ептен ми е интересен, особено Игор- закон водител. Дац ми беше некако одбивен, незнам одвај го поднесував. А пак Натали и таа ми е антипатична, но ајде се трпи :)
   
 6. lavce

  lavce Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  36
  OK е квизот за гледање а инаку е тешка превара. Мои познаник учествуваше во квиот пред околу 2 месеци а парите кој ги заработи му рекле дека ќе му ги префрлат на трансакциска сметка после 7-8 месеци додека пак наградите кои ги освои во собата на А1 му рекле дека ги немаат на располагање. Така да само тепање време е е очигледно. :@
   
 7. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Аииииии од сега више не ги гледам....
   
 8. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Квизот не ми е којзнае колку интересен, ама го погледнувам помалку заради Игор, тој ми е интересен :) Закон е човекот, каков талент има.. :clap:
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Баш сега го гледам, додека седам пред компјутер.
  Боже, боже колку глупави луѓе има, и очигледно да е , пак нема да го погодат |(
  ти му викаш самогласка , он ти кажува Џ!!!! :!:
  а Игор си е супер, само тој ми е интересен за гледање.
   
 10. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Само тој вреди во тој квиз ;)
   
 11. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  Тркало на среќата [А1]

  Јас ќе учествувам во Тркало на среќата.... ама не знам како да се спремам за погодување на тие сложувалките. Дали може некој да ми помогне? Да ми каже некоја игра ваква, ама на македонски јазик да е за да пробам малце или да ми каже некој што бил дали читал нешто дали се спремал некако или онака отишол?? Ве молам пишете ми колку побрзо толку подобро, затоа што за неколку дена треба да одам на снимање..... Плсссссс.....
   
 12. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Тркало на среќата [А1]

  Го имам гледано,сега поретко зошто не гледам многу тв.Подобар е Игор и покрај тоа што малце повеќе вика кога зборува но во глобала е супер,добро води.И добар е квизот,да се изнасмееш какви глупаци имаме во нашава мила државичка и тоа на функции доктори,јавни фаци,во администрација..па па па... :)
   
 13. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Тркало на среќата [А1]

  :o

  хахахахаха ох лелеее! :D :D :D


  Инаку, го гледам квизов само кога ми е досадно :lol:
   
 14. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.122
  Тркало на среќата [А1]

  И јас имам познаничка која учествуваше пред 6 месеци и досега ништо од парите. |(
  BTW неколку пати се пријавувам телефонски и никако да ме повикаат. Веќе не вртам. Ниту па гледам.
   
 15. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  130
  Пол:
  Женски
  Тркало на среќата [А1]

  Баш е интересна емисијата, а како видител повеќе ми се допаѓа Игор задаи тоа што е позабавен и кажува некои интересни работи,исто така сакам да ги погодувам сложувалките :D
   
 16. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Тркало на среќата [А1]

  Најглупавото шоу Игор го направи да биде нешто феноменално.. Секоја чест ! :up: :f:
   
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.169
  Допаѓања:
  89.333
  Пол:
  Женски
  Тркало на среќата [А1]

  Не ја гледам. Порано ја гледав, но веќе не. Ем немам време, ем се разочарувам од однесувањето на Игор. Не очекував дека толку ќе прави идиот од себе. Човек со толку таленти во емисијава е крш. За натпреварувачите освен што би кажала дека се многу глупи друго нема. Има некои кои имаат многу среќа и знаење, ама има некои кои немаат никакво знаење.
   
 18. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  344
  Тркало на среќата [А1]

  од тркалото на среќата поминаа 8-9 месеци и сеуште ги немам земано парите-срам да им е,за 9000 денари не ги молам,знае ли некој каде им е студиото на А1 па да одам да се избламирам и да прашам кога ќе ми ги дадат. :emo: а во квизот кога учествував беше стварно супер и интересно ама од дома многу повеќе ги погодував сложувалките за разлика од таму...
   
 19. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Тркало на среќата [А1]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 20. Barbie-mwa

  Barbie-mwa Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  1.237
  Допаѓања:
  528
  Пол:
  Женски
  Тркало на среќата [А1]

  Ја гледам кога ми е досадно и искрено Игор ја разубави емисијата! Додека беше Дац ми беше некако монотона за гледање. Натали ми е некако антипатична, многу се лигави. И интересно ми е да ги погаѓам сложувалките, но велат од таму не е како од дома. А сега со ова по градови направија уште поинтересно и со игрорците и гостите! Се на се мислам дека е најдобра емисија во Македонија.