1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Трнење на образите

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од katerin, 28 април 2018.

 1. katerin

  katerin Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  ne najdov nisto slocno pa zatoa otvaram tema. mi se sluci mnogu napnat period. koga se nerviram pocnuvaat obrazite da mi trnat. potocno predelot pod ocite. dali ima nekoj so vakvo iskustvo, ili nekoj znae zosto se slucuva takva reakcija... me plasi
   
 2. henry8

  henry8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  22
  Можна хипервентилација заради стресот. Сепак, моја препорака е да ја провериш концентрацијата на витамин Б12 во крвта.
   
 3. katerin

  katerin Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  jas pijam b compex dali toa e isto..
   
 4. henry8

  henry8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 април 2018
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  22
  Не, Б12 се зема во посебни таблети или ампули, но исклучиво по препорака на лекар. Јас имав сличен проблем со трнење на дланки, стопала и лице, па после неколку дози Неуробион (содржат 100mg од Б12) симптомите се повлекоа. Консултација со матичен лекар за таква терапија.
   
  Последна измена: 29 април 2018