Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Троја (Troy) [2004]

Дискусија во 'Филмови' започната од Neytiri, 31 октомври 2011.

 1. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.452
  Сега се сетив да проверам дали има тема за Троја и што да видам :shake: Срам да ни е на сите :D Мене ми е еден од омилените филмови. Хектор ми е прекрасен и Ахил секако. Секој ден да го гледам пак ќе си пуштам солзички на исти сцени.
  Дали и вас филмот ве допира толку или е само уште еден досаден историски филм ?
  Кој ви е омилен лик ?
  [​IMG]
   
 2. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.373
  Троја

  Meне ми е многу убав филм :D Ерик Бана е ептен секси во филмов, многу ми беше жал што умре :(
  А Брет се напумпал бајааѓи за улогава :D Но, пак не е мој тип ;)
  Хектор, Хектор, уф ептен беше сексииии во филмоввв :wasntme:

  А јас сакам вакви филмови, од античко време, интересни ми се :)
  Така да мене овој филм ми се допадна, можеби пак треба да го видам, зашто само 1 го имам гледано, и тоа беше малце поодамна :)
   
  На mileystar, BoaVista и Neytiri им се допаѓа ова.
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.899
  Допаѓања:
  31.162
  Пол:
  Женски
  Троја ми е еден од омилените историски филмови. Се согласувам со Лудото, Ерик Бана(Хектор) е ептен секси во филмот, го засени Бред Пит во секој поглед.
  Најтажен момент ми беше смртта на Хектор и кога татко му одеше да го бара телото од Ахил, е тогаш се исплакав ко кишна година.
   
  На Плавуша123, Sephora, Neytiri и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.979
  Пол:
  Женски
  Овој филм многупати гоимам гледано, и мислам дека уште 100 пати да го гладам пак ќе се расплачам.
  филмот мислам дека е еден од најдобрите историски филмови
   
  На Плавуша123 и Neytiri им се допаѓа ова.
 5. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.702
  Пол:
  Женски
  Најубав филм. :inlove:
  Ме потсеќа на детството. Кога бев мала го гледав секој ден и пак не ми стануваше здодевен. :lol:
  Иначе според мене е еден од најдобрите историски филмови,
  а ако не се лажам и еден од најскапите филмови. :^)
  Секогаш допира до мене и ме тера да се расплачам.
  Омилен лик ми е Ерик Бана
  штета што на крајот ќе умре :(

  И особено ми се допаѓа завршниот дел со говорот на Одисеј :!:
  "Ако некогаш ја раскажуваат мојата приказна, нека раскажат дека чекорев со џиновите. Луѓето се искреваат и паѓаат како зимска пченица, но овие имиња никогаш нема да умрат. Нека раскажат дека живеев во времето на Хектор, кротителот на коњи. Нека раскажат дека живеев во времето на Ахил."
   
  На Srekicka, Gordana10 и Neytiri им се допаѓа ова.
 6. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.884
  Море како филм, филмиште!
  100 пати го имам гледано, и 100 пати би го гледала, би плачела на истите места како и секогаш. Кога по грешка го убива Хектор братучедот на Ахил, кога Ахил дознава, кога умира Хектор, кога го бара татко му неговото тело. Море цел филм ќе плачам. :D
  Кај мене Бред Пит like it more that Ерик Бана, ама и вториов не е за бацање.

  Прекрасен филм. Се воодушевувам на глетките, на прекрасната сина боја на морето, на тие историски моменти, битките за Троја.
  Најдобриот историски филм што сум го гледала.
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 7. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Мојот омилен филм. Го гледав уште од многу мала, така што кога учевме историја за Троја, вамте-тамте си знаев и си ги пеев лекциите на час :) Бред Пит е преубав во филмов, исто така и Орландо Блум... Филм кој има навистина убава и поучна содржина.
   
 8. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.975
  Пол:
  Женски
  Уффф го сакам овој филм! Навистина е добар! ДА видиш и борба и љубов и почит и молење и бес и се! Можам уште 100 пати да го гледам :) 10ка му давам!
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 9. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.095
  значи филмот е врв...може не сум плачел додека сум го глеал и несум приметил колку се секси Бред и Ерик :lol: ама затоа се восхитував на судбината на Ахил која што до ден денес посакувам да ми се случеше истото на мене :
   
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.824
  Пол:
  Женски
  Троја многу добар филм, а за глумците да не збораме Ерик Бана аууу :inlove:
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.472
  Кога бев мала ги менував Троја и филмот за Александар Велики. Едниот, па другиот. :D
  И на двата се утепав плачејќи, се при срце земав. Смртта на Хектор..ај да не си се навраќам.
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Abby

  Abby Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2011
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  92
  Лелее кога бев помала филмот секоја вечер си го гледав,ми беше преубав. :$
  Бред Пит одлично се снајде во улогата, а за Ерик Бана и Орландо Блум да не зборувам, омилени ми беа и многу си ги сакав. :inlove:
   
 13. ani22

  ani22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2010
  Пораки:
  585
  Допаѓања:
  303
  многу сум плачела на овој филм , eптен добар филм :)
   
 14. sweety-m

  sweety-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  52
  Баш пред некој ден го гледав и тоа прв пат, не знам како досега не сум го изгледала :o
  и можам да кажам дека баш испадна таков како што се надевав, ме воодушеви, преубав...а ахил и хектор се преубави, совршени, единствено Парис ме нервираше во текот на цел филм, ми изгледаше како многу лекомислен и себичен
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  1.071
  Пол:
  Женски
  многу добар филм. сум го гледала преку пет пати. :up:
   
 16. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.995
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  Баш денес го гледав повторно.
  Филмов е прекрасен ..
  Омилен лик ми е Ахил (Бред Пит)
  Уф кое тело го има :inlove:
  A и улогата му прилега :)
   
  На TS-310 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.975
  Пол:
  Женски
  Во саботата го гледав пак :) Го даваа на ТВ и колку пати и да го гледам,пак ми е интересен :D
   
 18. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Добар филм мора да се признае. И колку пати и да го гледам никогаш нема да ми здосади :)
   
  На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
 19. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  776
  Троја е еден од најдобрите историски филмови.
  Одлична актерска екипа + одлична глума + одлична приказна = целосно уживање
  -Омилен лик - Ахил поточно Бред Пит :lol: :inlove:
   
 20. Ella89

  Ella89 Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  6
  Еден од моите омилени филмови :)
  Ахил ми беше омилен лик :inlove: