Трчате???

Дискусија во 'Канта' започната од 42195, 10 февруари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 42195

  42195 Активен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2012
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  8
  Сигурно најефтиниот спорт - трчањето (сите имате патики, тренерки....) го практикувате ли?
  Во сите развиени држави е секојдневна навика, но кај нас мислам дека многу малку девојки го практикуваат!
  Сакате ли, штом се стопли времето (повеќе од 10 степени), да организираме заедничко рекреативно трчање на кеј, ќе ангажираме некоја девојка од нашиот клуб да ви биде како тренер, да ви дава совети за трчањето... и ќе се изненадите од позитивните ефекти што трчањето ќе ги направи на вашето тело... и расположение!
  Еве еден совет од Бланка Влашиќ
  http://www.trcanje.rs/motivacija/blanka-vlasic-da-guza-stoji-kako-triba/
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.731
  Допаѓања:
  53.428
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.