1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туберкулоза

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од snegulka21, 17 февруари 2011.

 1. snegulka21

  snegulka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  91
  Девојки, ајде мислења од вас да слушнам, што е најдобро да конзумираат болните од туберкулоза. Мојот дедо штотуку се разболе, правиме секакви напори да го излечиме, оние кои имале некакво искуство можеби со некој близок или кај самите себе, нека кажат што е најдобро да конзумираат болните од туберколоза, покрај терапијата која ја примаат во болницата, која храна, кои витамини?
   
 2. snegulka21

  snegulka21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  249
  Допаѓања:
  91
  Мојот дедо почина ;(
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.504
  Допаѓања:
  195.482
  Пол:
  Женски
  Снегулка жалам за твојата загуба, се надевав дека некој ќе може да ти помогне, но ништо. Сепак, нека стои темава, може ќе се развие дискусија.
   
 4. Independent.girl

  Independent.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  ТУБЕРКУЛОЗА

  Што мислите за туберкулозата како болест?
   
 5. xexo

  xexo Активен член

  Се зачлени на:
  2 март 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  22
  Дали знаете каде можам да направам кожен тест за туберкулоза? Итно ми е