1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Тунел (МТВ)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од rainlover, 23 февруари 2013.

 1. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  624
  ТВ емисија која се емитува секој понеделник и среда во 18:15 часот на МРТВ. Автор и водител Живкица Каленикова.

  Емисијата ќе обработува теми од секојдневниот живот, интересни, вчудовидувачки и запрепастувачки животни приказни, предизвици, подеми и падови предизвикани од човечката немоќ во борба со непредивидливото.
  Покрај исповедите на животните патешествија, преку искуство на другите, „Тунел“ ќе се обиде да покаже кон каде треба да се стремиме, каде да ја пронајдеме светлата точка.
   
 2. inimini

  inimini Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  216
  Допаѓања:
  67
  убава поучна најсекодневна емисија
   
 3. Rosie.Alice

  Rosie.Alice Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  81
  Пред малку на Мтв даваа реприза од емисијава. Гостин беше еден човек, исцелител или како и да се претстави и едно момче од Охрид на кое тој му помогнал. Ако некој знае како можам да го исконтактирам човекот нека ми пише ЛП.
  Зборуваа за тоа како молитвата му помогнала на момчето. Кажа еден „рецепт“ , да ја читаш Библијата три пати на ден и да си кажуваш молитва. Тоа им помогнало на многу луѓе. Мислам дека се сетивте за што ви зборувам. Ако може некој нека ми помогне. :)
   
 4. billyy

  billyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  15
  На Rosie.Alice му/ѝ се допаѓа ова.