1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Туѓото мислење и вашата психолошка состојба

Дискусија во 'Канта' започната од la.chocolada, 23 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. la.chocolada

  la.chocolada Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  25
  Туѓото мислење за вас како личност без разлика дали се совпаѓа со вашето или не, постои, па дури во некои случаеви и во повеќе верзии.Многу типови на луѓе различно ве доживуваат, потпирајки се на трачарски муабети од трета особа. Колку ве засега тоа мислење? Дали сте од оние кои се грижат за туѓото мислење или припаѓате на група која не обрнувате внимание или пак се лажете самите себе дека не ве интересира, а сепак не ви е сеедно.
  Темата е ставена во психологија бидејки се работи за вашата психолошка состојба според горенаведеното прашање.
  *ако има ваква тема, канта :)
   
 2. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.624
  Зависи,некогаш ми е важно,но гледам да си го задржам своето.
   
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.