1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Уапсен е Љубе Бошкоски

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Ljubovnica, 6 јуни 2011.

 1. Ljubovnica

  Ljubovnica Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2011
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  18
  На паркингот пред еден скопски ресторан во центарот на градот, уапсен е лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошкоски, поранешен министер за внатрешни работи.

  На паркингот пред скопскиот ресторан е сребрено возило, тип Ланчија, не се знае дали е во сопственост на Бошкоски, иако тој возеше таков тип на автомобил.

  Веднаш до возилото екипата на крим техника врши увид на околу стотина илјади евра, кои се сместени во книжна кеса, а во гепекот на возилото, се наоѓа парче оружје.
   
 2. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.575
  Совршен старт за демонстрирање на диктатурата која ќе зема се‘ поголем замав!
  Само што ова е мал доказ за почетокот на крајот т.е. се‘ поголемото тонење.
  Баравме како нација па сега ни останува да гледаме!
   
  На Offspring, esperanca, girl1985 и 8 други им се допаѓа ова.
 3. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Да де, баш денеска ден после избори му се најдени пари и пиштол, баш денеска ден после избори исфрлен е од сопствениот стан поранешниот министер за култура мислам дека беше. И сеуште неможам да му се изначудам на овој ГЛУП и ПРОСТ народ како можеше да го изгласа. Абе имате ли вие очи, зарем не гледате дека ке избие граганска војна! Ама ако, само така за леб сите да трпат за да им дојде памет!!!! Крајно сум изнервирана и просто неможам да верувам.

  едит. И добро рече сопругата на Љубе Бошкоски, ова е масло на Груевски и компанијата, па и таа глупа кафанска певаљка и оро**ија, СОЊА ТАРЧУЛОВСКА.
   
  На esperanca, enca.69, girl1985 и 11 други им се допаѓа ова.
 4. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  188
  На Љубе му „пораснаа“ 100.000 евра во ќеса, Ѓунер Исмаил го иселија од станот ... хммм што е следно?
   
  На esperanca, Cia-ra и creshicka им се допаѓа ова.
 5. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157
  Уапсен брат Љубе - изнудувал рекет
  Телевизија 24 Вести дознава дека е уапсен Љубе Бошковски. Според неофицијалните информации лидерот на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски е уапсен во скопскиот ресторан Воденица за изнудување рекет.

  Министерството за внатрешни работи го потврди апсењето на Бошковски а се очекува да излезе попладнево на официјален прес за да ги објави официјалните причини за апсењето.

  Неофицијално црни пари за финансирање на неговата кампањата се пронајдени во неговото возило. Љубе Бошковски е однесен во полициската страница во Автокоманда.

  Полицијата подолго време го следела Бошковски, но не сакале да го апсат пред изборите за да не се протолкува како предизборен притисок. Ова било 5 - ти пат Бошковски да зема рекет од истиот човек, кој самиот го пријавил во полиција.

  Сите банкноти биле одбележани, а на денешната средба во ресторанот присуствувал и оперативец на МВР, кој го снимил целиот разговор. МВР тврди дека располага со цврсти докази, со видео и со аудио снимка на изнудувањето.

  _________________________________________

  Љубе ако е уапсен тоа е затоа што направил криминал, како може да ги браните криминалците не ми е јасно? Разбирам, тешко е да се прифати поразот, но жално е што се тешите жалејки го Љубе сега...
   
  На vaga95, ciribiribela, Stam и 6 други им се допаѓа ова.
 6. vodnicka1

  vodnicka1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2010
  Пораки:
  124
  Допаѓања:
  35
 7. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  ^^ Според вас ново печени вмровчиња важно е дека Силата е знаење, силата е моќ!
  Ако , ако еден ден со својот камен по глава ќе биде работава.
   
  На Bunny05, BoaVista и HeidiDiWalt им се допаѓа ова.
 8. A-j-a

  A-j-a Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  2.023
  Само они си знаат што е работата, а нас ќе не мавтаат и ќе не фарбаат како и обично. Вака било така било, тоа е вистина ова не е в истина. Никој не е цвеќе за мирисање :!:
   
 9. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.028
  Допаѓања:
  25.010
  Какви глупости никој нема да кренува грагански војни

  наредни 4 години ке биде вмро на власт и пола од население ке биде вработено , пола не .

  од сдсм страна ке ги барат грешките и јавно ке ги изјавуваат и толку ке биде

  наредни 4 год ке биде само зборење и пцуење ништо повеке

  не шири вакви информации кој врска немаат ке те замолам :puke:
   
 10. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Бидејќи гледам силен напад на сите опозициски настроени лица овде, ќе ве прашам директно, како политички неопределено лице: Зошто не го толкувате фактот што Љубе го признал митото? Зошто толкувате само она што создава слика на диктатура во државата?
   
  На vaga95, 2468, Stam и 8 други им се допаѓа ова.
 11. Cia-ra

  Cia-ra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  34
  Срамота за нашата новоизбрана и почитувана влада....Не можам да поверувам на каков мизерен начин се одмаздуваат... Тоа е диктатурата на Никола Груевски која ќе имаме можност да ја проследиме во следните 4 години
   
  На BoaVista му/ѝ се допаѓа ова.
 12. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.046
  Затоа што тие кои апсат се нај корумпираните па нема што да ни продаваат лажна правда. И затоа што проблемот не е митото ни Љубе туку демонстрација на сила: ако збориш против нас идеш у ќорка.
  Затоа што ова се наметнува како начин на решавање на проблеми тука. Тешко од нас дека ќе биде некаква демократска држава...
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  леле колко просто и лесно опишуваш дека ке биде. И сега што сакаш да ти пишам дека ме убеди дека се ке биде во ред. Ај те молам.
  За болдираното- ЈАС во МОЈ пост ке пишувам МОИ мислења поточно тоа што ЈАС сакам. ;)
   
 14. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157

  Зошто го извртуваш слоганот, зарем тебе не ти одгова тоа што го направи владата со кампањата Знаењето е сила, знаењето е моќ?

  Новопечените вмрвовчиња (ако мислеше на младите на форумов) се токму тие кои најдобро ги согледуваат придобивките од оваа влада.

  Бесплатно средно образование, бесплатни книги, беспалтен автобуски превоз за учениците, максимална партиципација за факултет (од 1000 на ) 200 евра, компјутери и спортски сали во училиштата...

  Не сум сигурна баш дека тоа може да и наштети на нашата иднина и иднината на нашите деца.
  Значи Љубе призна дека го направил тоа, така што многу е јасно зашто иде „у ќорка“.
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.472
  Допаѓања:
  63.972
  Пол:
  Женски
  Јас како што разбрав го барале во Хрватска за оружје, па нашиве таму ќе го екстрадираат.
  Не е сигурна информацијава
   
 16. Cia-ra

  Cia-ra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  34
  Значи не го толкуваме тој факт бидејќи не е изнесен во јавноста...Ниту на А1 ниту на Сител не изнесоа таков податок. А од каде ти е тебе таа информација не знам. Јас слушав вести на повеќе тв програми и не слушнав ништо такво... Не викам јас дека не е вистина тоа, можеби е така, но на многу низок, нечовечки и подол начин изведено... Веднаш по изборите, по победата на ВМРО, да се уапси најгласниот противник кои во текот на кампањата немаше влакна на јазикот.... Мислам дека е повеќе од јасно дека станува збор за политичко одмаздување.
   
  На enca.69, julie77 и creshicka им се допаѓа ова.
 17. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
  Ниту некој прашува, коментира, што, како, зошто, инало-немало причина...веднаш со диктатурата, го научивте тој збор од Велија па сега го употребувате и каде бива, и каде не бива-тоа најлесно ви е...
   
  На Stam и LilBaby им се допаѓа ова.
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.157

  Еве пак ќе ти копирам зошто баш сега


  Полицијата подолго време го следела Бошковски, но не сакале да го апсат пред изборите за да не се протолкува како предизборен притисок.
  Ова било 5 - ти пат Бошковски да зема рекет од истиот човек, кој самиот го пријавил во полиција.
   
 19. Cia-ra

  Cia-ra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  34
  Да да истото се случи и со А1...Велија не плаќал данок 5 години, Бошковски веќе 5-ти пат земал рекет од истиот човек....Хммм не можам да сфатам што чекала нашата министерка за внатрешни работи толку?
  Чекаше Велија да се сврти против Груевски и да им пружи рака на земјоделците...Или пак можеби чекаше Љубе да излезе во кампања со дрва и камења по Груевски?????
   
  На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Епа од причина што беше најгласниот противник на ВМРО и што напаѓаше некои личности кои ја дрмаат државава, сега местото ке му биде в затвор. Дали стварно го сторил тоа или му го наметнале Х-личности, не е битно - тој треба да го признае прекршокот затоа што може полошо да му се пишува.