1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Убавицата и ѕверот (Beauty and the Beast )

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од SuperGirl24, 12 ноември 2012.

 1. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  37.621
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Нова серија на CW која почна да се прикажува од октомври оваа година.
  Мене лично многу ми се допага серијава бидејки ко за промена не е со вампири и слични чудовишта.
  Исто така ми се допага што не е средношколска серија него е со повозрасни глумци.

  Plot:Станува збор за детективката Кет(Beauty) која била сведок на убиството на својата мајка пред 9 години и била спасена од Винсент(Beast).Винсент е поранешен доктор кој се пријавил во војска каде му инјектирале некоја супстанција која му дава надчовечка сила.

  Моја омилена сцена:
  [​IMG]
  во комбинација со песнава која ради серијава ми е на repeat овие неколку дена :)
  http://www.youtube.com/watch?v=07NPDlKGgnw
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
  одкога ти го видов постот, почнав и ја да ја гледам серијава. ми се допаѓа и мене. ми го задржа вниманието. глумците супер се, си ја вршат работата, само оваа што е у главна женска улога, многу се лигави, што знам некако како премногу да е внесена во улогата, ама премногу. друга нешто што приметив е дека со премногу леснотија ги решаваат тие убиствата, од една па до друга личност па трета и оп го решиле случајот. а и приказната многу брзо некако се одвива, уште во првата епизода ги открија сите работи, и за ѕверот, и за мајка и, и за многу други работи, ама ајде, белки продуцентите знаат што прават. :)
  и да, овој ѕверов, многу ми наликува на џош духамел. :)
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.888
  Cамо што дознав за серијава,потрчав да ја гледам.
  Hекако оваа детективката Kетрин не ми е за оваа улога,делува младо и лигаво,можеле некоја постара да најдат,а богами и ѕверот не ми одговара,некако 9 години поминале,овие уште како тинејџери ми изгледаат :D

  Mајка и изгледа знаела нешто или била измешана во нешто,кој беа тие што сакаа да ја убијат?

  Kе изгледам уште 2-3 епизоди и ке одлучам дали ке продолжам да ја гледам или не,актеркава ми е крајно лигава :swear:
   
 4. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.661
  Допаѓања:
  22.092
  Пол:
  Женски
  навистина никој не ја гледа серијава??? :o многу е интересна,посебно Винсент е срцка,па и Катрин не е лоша,на почетокот и јас не очекував многу од серијава,ама сега секоја епизода ја очекувам со нетрпение,па сега незнам како ќе дочекам до наредниот четврток,многу јако заврши последната епизода :$
   

  Прикачени фајлови:

  • 3-3.gif
   3-3.gif
   Големина на фајлот:
   913,2 KB
   Прегледи:
   840
  • 2-2.gif
   2-2.gif
   Големина на фајлот:
   857,2 KB
   Прегледи:
   840
  • 1-1.gif
   1-1.gif
   Големина на фајлот:
   947,1 KB
   Прегледи:
   840
 5. ClaudiaLeBoursier

  ClaudiaLeBoursier Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  22
  Јас ја гледам и многу ми е интересна...некако ме исполнува ... паѓам на газ од вакви серии и филмови со несекојдневна љубов :) Само некако мн бавно се одвиваат настаните ... скоро цела сезона помина а никако да се бакнат па!!!
   
 6. simce11

  simce11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2012
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  и јас се приклучувам кон клубот,се мислев која серија да почнам да ја гледам после завршувањето на госип гирл,и се одлучив за оваа,ме зарази интересна серија,кетрин ми е срцка иако не ми беше по кеф во претходната серија каде играше овде ептен е погодена за улогата,стигната сум до 7 епизода,ќе продолжам да ја гледам и да треба по брзо да се одвиват работите..
   
 7. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.661
  Допаѓања:
  22.092
  Пол:
  Женски
  Ама и они си сакаа да се бакнат по брзо,ама се ќе се најдеше некој и нешто да ги спречи :D ама сега не само што се бакнаа туку и си кажаа еден на друг Те сакам :inlove:
   
 8. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  300
  Не е нешто woow серијава ама добра е! Глумецот е преееееубав!!!!! Се вљубив, проклето е секси!
  Иначе пукнав навистина дури да се бакнат веќе на крај на сезона.
  И сестра и на Кетрин имав нагон косата да и ја откорнам преку екран! Ме иритира :D
  Знае ли некој дали ќе продолжи да се снима? Прилично ниски оценки имаше...
   
  На ClaudiaLeBoursier му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.122
  Допаѓања:
  37.621
  Пол:
  Женски
  Па би требало да има и 2ра сезона со оглед на тоа дека освои некоја награда пред месец дена ако не се лажам.
   
 10. G.G

  G.G Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2011
  Пораки:
  315
  Допаѓања:
  339
  Пол:
  Женски
  На simce11 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. ClaudiaLeBoursier

  ClaudiaLeBoursier Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  22
  Кога немаше dirty работи во серијава немаше...ама во последната епизода си надокнадија за изгубеното време :) ...се изнагледав. Уф мераци ми е глумецот...се вљубив!!!!!!!
   
 12. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.635
  When you see it ..
  Heather Chandler is Hope Plotkin from Mean Girls 2.
  [​IMG]
  [​IMG]

  I love her anyway : )))))))))))
   
 13. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
  веке ја имало темава која јас не ја имав видено :^) преубав и интересен филм, а деЧкото е супер :geek: :geek: :geek:
   
 14. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски

  :geek: :geek: :geek: :$
   

  Прикачени фајлови:

  • jay-ryan.jpg
   jay-ryan.jpg
   Големина на фајлот:
   28,1 KB
   Прегледи:
   247
  • jay-ryan-443697l.jpg
   jay-ryan-443697l.jpg
   Големина на фајлот:
   55,7 KB
   Прегледи:
   247
  На Elena69221 и mileystar им се допаѓа ова.
 15. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  Се приклучувам и јас на темава. Почнав да ја гледам вчера и досега изгледав три епизоди. Навистина интересна серија. Ми се допаѓа. За ѕверчето Vincent да не правам муабет срцка. :inlove:
  [​IMG]
  а богами и Evan е уфффффф :inlove: :angel:
  [​IMG]
  Catherine читам на некои лигава им била, па што знам... мене ок ми е вака сега за сега добро глуми и добро изгледа убавка е (и си одговараат со ѕверко). :lol:
   
 16. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 17. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.429
  Си ја изгледав првата сезона пред некое време.

  Серијава е стварно добра, дури ми е чудно што толку малку ја гледаат на форумов, едвај две страни има темава. :D

  Кетрин отпочеток ми беше многу ко лигава некако, ко тинејџерка баш, али многу ми стана мила и некако ептен ми е природна актерката, се гледа кога прави некои фацки, абе срце е. :D
  Ѕверот е ... Многу секси ѕвер! Немам зборови, многу е убав актерот, сега го гледав промото за втората сезона, уште посимпатичен е со пократка коса.
  И најбитното, има многу јака хемија меѓу двајцава!
  Значи супер се споени.

  За другиве немам што многу да кажам, за Еван ми падна ептен криво само. :(

  Чекам втора сезона. :geek:
   
 18. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
  7 октомври почнува :)
   
 19. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.754
  Пол:
  Женски
  izleze i novata sezona,ja gledav prvata epizoda:vincent kidnapiran i ja nema veke luznata,katerin go pronajde a on ne znae koja e taa,zad seto toa stoi noviot tatko od katerin za koj sega vincent raboti za nego...interesno e :)
  novata epizoda e na 14 mesecov :)
  ps izvinete za latinica od mob pisam!.
   
 20. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.661
  Допаѓања:
  22.092
  Пол:
  Женски
  Нова е епизодава и не ни е на сите гледана,затоа молим те друг пат во спојлер раскажувај нови епизоди