babylove овошни кашички

Уво, нос, грло

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Marmarijamar, 2 март 2017.

 1. Marmarijamar

  Marmarijamar Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2016
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите,

  Дали можете да ми дадете препорака за некој добар ОРЛ доктор во Скопје? Некои ми го препорачуваат Д-р. Александар Лазаревски од Систина, а други Д-р. Мери од ПЗУ "Д-р. Мери".
  Дали некој имал искуство со овие доктори?
  Секое искуство и препорака е добредојдено.

  Благодарам :)
   
  На Dd1 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Dd1

  Dd1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Машки
  Доктор Мери, не ви ја препорачувам.
  За другиот доктор немам инфо.

  И мене ми треба препорака, за добар орл доктор .
   
  Последна измена од модератор: 4 октомври 2017
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.721
  Допаѓања:
  145.949
  Пол:
  Женски
  Др. Цекиќ. Работи приватно, ординацијата му е карши управната зграда на "Раде Кончар".
   
 4. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.280
  Допаѓања:
  7.167
  Пол:
  Женски
  Јас сум била и на државно и на приватно,и не сум задоволна и од едните и од другите.
  Додека државните ради реда прегледуваат,приватните за добри пари,глумат дека ќе ти помогнат.
  Еве пример,една приватна ординација која зима 800 ден.на секое одење,на третото одење ми вика,изгледа увото ти е запушено,ај следниот пат кога ќе дојдеш,ќе го отпушиме.Зарем мораше следниот пат?Ама како ќе се зима 800 ден!?
   
  На Dd1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Dobrovecer na site.Imaam edna maka mnoooogu golema.Usite mi se zatnati i znaat da se odzatnat sami i pak da si se zatnat.Od ponedelnik ke odam na lekar ama sum mnogu zagrizena.Pozadi kaj koskata pozadi usite koa ke potapkam se slusa kako tetoskpop.Sto mislte od sto moze da e taka ??? :)
   
 6. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.280
  Допаѓања:
  7.167
  Пол:
  Женски
  Лелеее јас веќе 2 годинии се бафтам со ваков проблем.Јас кога ќе го затнам носот и дувам,левото уво никако да се отпуши.Ми викаат дека во носот ми е проблемот.Две години сум под терапија и никако да се пушти.
  Ти посакувам да го најдеш правиот лекар,јас уште не го најдов:)
   
 7. Angel4eeee

  Angel4eeee Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  530
  Допаѓања:
  334
  Пол:
  Женски
  Aiii ne me plashi u ponedelnik jas ke idam na bit pazar belkim ke bide pa ke izvestam :) sto i kako sekako :)
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.280
  Допаѓања:
  7.167
  Пол:
  Женски
  Јас бев во Румунска,Железничар и сега последно во Топанско Поле кај некој Јане Јанев.На приватни кај Сузана во Карпош 4 и кај Цекиќ и ништо не направив:(
   
 9. калин95

  калин95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Машки
  здравоо.. ми треба совет од некој добар др.. за преглед на грло воспалено е уназад 1 година и има рани овде во г.вар и брис од грло зедоа ама не покажува ништо па во случај да не имате некој добар др. за овие работи ?
   
 10. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.947
  Допаѓања:
  260.546
  Пол:
  Женски
  кај др.Споменка си бил ли досега?
   
 11. калин95

  калин95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Машки
  да 2 пати ама нема некако последно време некое стручно мислење и самата... сакам во ск или кај некој добар специалист/.. и ја работам во здраствово и знам за гв барем кој како е стабилен и стручен доктор
   
 12. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.947
  Допаѓања:
  260.546
  Пол:
  Женски
  распрашај се за др.Мери од Скопје
  има приватна ординација

  овде за друг не знам кој да ти препорачам :)
   
 13. калин95

  калин95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Машки
  отприлика каде се наоѓа?
   
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.947
  Допаѓања:
  260.546
  Пол:
  Женски
  На калин95 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. калин95

  калин95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2017
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Машки
 16. Jas!

  Jas! Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  6.305
  Пол:
  Женски
  Јас пак имам многу позитивно искуство со Акус Медикус од Скопје. Не се голема „клиника“ ниту пак позната, ама презадоволна сум. И двете деца ги имам носено кај нивниот специјалист, Александар и многу ни помогна. И на една феминка оттука и го препорачав и таа беше мислам задоволна, ако прочита нека се изјасни. Работат и со фондот. Подоцна одев во истата ординација кај друг специјалист. Односот со пациентите им е многу поразличен од другите приватни клиники во кои сум била.
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.881
  Допаѓања:
  141.275
  Александар...кој? караџинов или аврамоски? Веројатно вториов, затоа што првиов како хирург не знам дали врши редовно прегледи..

  За Караџинов јас потврдувам .. за другиов не знам, не сум била кај него..
  Кај овие ме испрати Смиља Т. ама и без тоа, како што слушнав додека причекав, задоволни беа и други пациенти од целиот тим..
  И кај Мери се сите професионалци..
  Го носев татко ми, прослуша конечно.. не дека не слушаше, туку си имаше проблеми со едното уво
   
  На калин95, joy1 и Jas! им се допаѓа ова.
 18. Jas!

  Jas! Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  6.305
  Пол:
  Женски
  ^ Аврамоски
   
  На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
 19. anaja1

  anaja1 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.280
  Допаѓања:
  7.167
  Пол:
  Женски
  Jas! а како прегледуваат,имаат апарати?
   
 20. Jas!

  Jas! Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  6.305
  Пол:
  Женски
  Да, тие всушност биле специјализирана амбуланта за ОРЛ па прераснале во клиника. Имаат современи апарати и специјализирани доктори кои знаат правилно да ги користат :D
   
  На anaja1 му/ѝ се допаѓа ова.