1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Украдени сништа (Κλεμένα Όνειρα)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Evdoxia, 10 февруари 2013.

  1. Evdoxia

    Evdoxia Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2012
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    129
    Пол:
    Женски
    „УКРАДЕНИ СНИШТА“
    епизоди 200+
    грчка теленовела од понеделник во 20:30 часот на Канал 5
    „Украдени сништа“ е грчка теленовела која сеуште се снима и прикажува во Грција, а зборува за тајните, богатството, љубовта, омразата и ривалството во едно модерно грчко семејство.



    Димитрис Малтецос е богат бизнисмен кој живее со сопругата Александра и своето семејство во богата вила. Но аферата со друга жена која останала бремена, за Димитрис е опасна пречка во неговата кариера и живот. Во иста болница во ист ден се породуваат и неговата сопруга и неговата љубовница, но кога докторот му кажува на Димитрис дека детето на неговата сопруга е болно и може да не преживее, тогаш тој донесува една тешка одлука - да ги замени децата. Така сопругата го добива здравото дете од љубовницата, а љубовницата болното. Но ни една од двете жени не може да претпостави за оваа измама на човекот што го сакаат. Сепак и двете деца преживуваат.


    По 18 години, децата растат во убави момчиња, Арис и Ставрос. Арис пораснал во богатство и луксуз, тој е разгален, студира на најелитниот универзитет во Атина и е обожуван од сите девојки и покрај неговата површност и нестабилност. Ставрос пораснал во сиромаштија и беда, постојано прашувајќи ја мајка му кој е неговиот вистински татко. Тој е паметен, талентиран и успева да влезе со стипендија на истиот факултет каде учи Арис. Популарноста на Арис меѓу учениците е загрозена од доаѓањето на Ставрос, па така двајцата браќа стануваат најголеми ривали дури и во љубовта. Тоа што тие не го знаат е дека постојат скриени тајни од минатото кои им ги измениле животите и им ги украле соништата. Тие тајни ќе почнат постепено да се откриваат, а Димитрис и Арис ќе почнат преку злодела да ја покриваат вистината.

    Улоги: Αλέξανδρος Σταύρου, Ελισάβετ Μουτάφη, Αθηνά Οικονομάκου, Βάσω Λασκαράκη, Ορφέας Παπαδόπουλος, Κωνσταντίνος Λάγγος, Λίλη Τσεσματζόγλου, Αλέξανδρος Μπουρδούμης

    превземено
     

    Прикачени фајлови:

    • S.jpg
      S.jpg
      Големина на фајлот:
      35,3 KB
      Прегледи:
      2.563
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Wait...what? :^) Грчка!? :o
    Се мислев дали е турска, италијанска, шпанска (индиска сфатив дека не е - според најавата :D ),
    ама ни на крај памет не претпоставував дека ќе им текне грчка да дадат :lol: Кај им текна бе :D
     
    На A.Fenty му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.186
    Допаѓања:
    25.561
    Пол:
    Женски
    е уште ова ни фалеше,уште грчки серии да фрчат по Телевизииве,што е следно албански или тонгузиски :^) :x
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Не можев да ја догледам првана епизода вчера. Сафра ме фати, ептен глупа серија, ептен сакале западњачки ефект да постигнат, али тешко со шпанска-серија сценарио. И глумците бе, поубави да ги најдеа, не верувам дека сите таму се вакви. Ни шминка, ни еден тон фотошоп не ги вади. :puke:
     
  5. myst

    myst Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    59
    Допаѓања:
    36
    Уште од најавата кога видов дека е грчка серијава, ми се створи некаква одбивност. Нема да ја гледам. :envy: Од толку прекрасни серии мораат ли да не трујат со секаков шљам ?
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  6. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.242
    Компјутер + интернет и никогаш нема да морате да чекате било што од македонските телевизии.

    За тие што чекаат, еве и што дочекале. И нивни серии да гледаме, мајко моја.

    Е еве ти ФИРОМ!!!
     
    На Someonespecial и tessie им се допаѓа ова.
  7. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.109
    Допаѓања:
    100.219
    Пол:
    Женски
    И грчки серии даваат :rofl: :rofl: Синхронизарана да не е ? Мајко моја, абе дај нека дадат некој квалитетен филм, квалитетна серија досадија со овие синхрознизрани срања. Мислам и јас гледам турски серии не велам не, ама на турски на нет,( зашто знам да зборувам и разбирам) ама ова кај нас е претеризам бе. Од јутра до сутра.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  8. heart.stealer

    heart.stealer Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.016
    Допаѓања:
    278
    е ова е докажано дека сме глупи македноци и глупи ќе си останеме бесна сум човече ,грциве не газат не плукаат ние им емитуваме грчки серии WTF?????? не ја гледам серијава тоа е сигурно
     
    На Someonespecial, ane.bella и tessie им се допаѓа ова.
  9. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Ajде сите да ја бојкотираме серијава ]:) :D
    Озбилно, не само оти е грчка, туку стварно си е многу глупа. Ниту има добра содржина, ниту убави глумци, досадна... :|
    Иначе потполно се согласувам со Теси и Елементал...вака значи им враќаме на Грците за „прекрасниот“ однос, со откупување нивни серии... :^) :envy: Браво, браво... :clap: |(
     
    На EleMental му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Ani17

    Ani17 Активен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Не можам да ве сфатам луѓе ,шо ви е на вас? што ве газат грциве ?? Не барајте проблеми и маани во другите ,кај нас погледнете. Погледнете каква држава сме ,пропаѓаме!!и што и фали на серијава ?? секуј си има свој вкус и си има право да си гледа што сака ,ако не ти се допаѓа серијата , не ја гледај . Они бар имаат свои серии да се емитуваат низ светот ,а ние ни тоа го немаме . Какви сте ич не можам да ве сфатам !!
     
    На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  11. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Еве јас сум идеалист и сум многу против тоа во уметноста да се меша политиката. И затоа и пробав да ја изгледам првата епизода. Ама бре брате гледај, гледај, сафра те фаќа. Никој не ве брани вас шо ви се свиѓа серијата да ја гледате. Ама секој си има право да си даде мислење. Си кажавме прв впечаток, не спамираме на секој дванаесетти коментар со ствари у стил „лее многу е глупа серијава/кое с**ње/како може да ја гледате“ и тн. како што си има случаи низ темиве, особено низ темиве за не-американски серии. Барем убави глумци да имаше, да имаш на што очи да плакнеш. Не бре! Барем во другиве серии секогаш имало барем 5-6 убави глумци во серија. И да не се класика убави, си имале некоја харизма, нешто што те тера да не одвоиш очи од нив.
     
  12. Someonespecial

    Someonespecial Free-minded aesthete

    Се зачлени на:
    17 ноември 2012
    Пораки:
    13.088
    Допаѓања:
    163.456
    Пол:
    Женски
    Toчно, секој си има свој вкус. ;) Никому не сум рекла дека му се чудам што ја гледа серијата, ако на некој му е интересна нека си ја гледа. А за Грците, морам искрено да си признаам дека ме нервираат и тоа е тоа. :!: Правам мали исклучоци само со музиката :wasntme: , ама серијава (барем мене) ми потврдува дека за серии не ги бива. :!: Тоа си е мое мислење, никому не наметнувам (тоа што во едно мислење реков да ја бојкотираме серијата на зафрканција беше :D ).
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  13. seagirl

    seagirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    27
    Инаку серијата во Грција е снимена од по одамна ( нз точно од кога ) но сеуште игра во Грција за тоа сум сигурна, и е тотален хит таму. Знам само дека понатака била многу интересна. Мене многу ми смета синхронизацијата, на сите серии не само на оваа. Многу е поубаво кога ќе се слушне јазикот, има смисла нештото. Јас искрено мноогу ги сакам и Грчкиот и Турскиот милозвучни ми се, со синхронизација немаме шанса да научиме ништо. А знаеме дека преку филмови и песни најдобро се учи :)
     
    На Ana3567 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Lella

    Lella a blasphemous bitch Член на тимот

    Се зачлени на:
    2 јануари 2013
    Пораки:
    5.287
    Допаѓања:
    28.785
    Пол:
    Женски
    Лелее, уште грчка теленовела стигнаа да даваат... Не ми се верува, до каде стигна нашава држава, не ми се верува, навистина не ми се верува.. :o :o :x :x :x :emo:
     
    На Someonespecial и sandra.z.rhage-ovska им се допаѓа ова.
  15. Ani17

    Ani17 Активен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    2
    Абе се е во ред да давате коментари , ваше право е да кажете дали ви се допаѓа или не ,али не можам кога гледам како се форсираме демек сме многу добра држава , а уопште не сме . Како што реков они бар имаат серии кои ги промовираат низ светот (без разлика каква и да е ) а ние , кај сме ние,што имаме ние да покажеме. А и да ,може глумиците не се убави ,али драга моја тоа не е секогаш најбитно . Може серијата е добра, може се работи за мн добра содржина . А и ете мене ми се допаѓа ,содрижината е интересна, а и не гледај само од твоја гледна страна, сиг си некоја млада девојка па сакаш да си ги оплакенш очите.Али ,телевизија гледаат и млади и стари.Еве пак размисли ,старите не гледаат какви личности глумат ,они гледаат дали е добра серијава или не. А вас ако не ви се свига има серии за вас . И немој погрешно да ме сфатиш не сакам да мислиш дека се карам ...
     
    На Evdoxia му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Emma89

    Emma89 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    1.258
    Допаѓања:
    425
    Малку ви се турски, сега и грчки серии почнавте да гледате.
    Толку од патриотизмот на нашето Македонче.
     
  17. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски

    Нејсе. Имаш право на мислење, но не можеш да ми го менуваш моето или да викаш дека не чини.
    Видов шо е содржината и стварно не е некој квалитет за да се контрираме по форуми. Извини молим те шо не ми задржа внимание серијата...НОТ.

    Изглед на актери е и те како битен. И харизма, држење, став. Tие се срцебиењето на еден филм. Глумциве ми се као шоу на пластични кукли. Да. Не ми се свиѓа и има серии за мене и тие ќе си ги гледам, ама не знаев јас од одма дека нема да ми се свиѓа па ја погледнав. Дадов мислење, ништо страшно не направив. Не ми го задржа вниманието и не затоа што е некоја висока уметност која не можам да ја разберам, едноставно досадна ми е.

    Мое мислење. Без расправање молам.
     
  18. CrAzZyYy

    CrAzZyYy Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2011
    Пораки:
    661
    Допаѓања:
    2.153
    Пол:
    Женски
    Е луѓе да ви кажам првата епизода ми беше се измешано и не ни знаев дека е грчка почнав да ја гледам и ептен ми е јака. Арис го обожавам!! Иначе баш денес дознав дека е грчка не обрнав многу внимание на тоа АТИНА,АТИНА што ја спомнуваат цело време и се разочарав кога слушнав онака по внимателно али сепак ќе ја гледам серијата зашо ми е онака ок а од овие турскиве и индискиве преку таквото више (извинете на понашање ама така е) се едно то те исто овој и е бивши ќе се вработи кај неа коа ќе стане богата или има многу строги родители па бега од дома па ќе ја фатат оххх а и сите се ужасни или со жолти заби или со искривен рбет па искрено грциве и не се некои убави алии бољи се и ако грујо се расправа таму со незнам кој претседател и ако он не не признава кои сме и шо сме шо ни се глумциве и режисериве криви??
     
    На Ana3567, tessie, SparkyAngel и 2 други им се допаѓа ова.
  19. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    мене многу ми се свиѓа серијава и ме интересира што ќе се случи понатаму. Знае некој? поздрав
     
  20. Miss.M5

    Miss.M5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    85
    И јас се чудев на почеток какви имиња се пак сега овие? Пола македонски пола странски :rofl:
    Била грчкааа :o WTF!?
    Ама Арис е мнооогуу убаааввввв. :l: Уффф :)
    [​IMG]
     
    На Samara Morgan, Ana3567 и SparkyAngel им се допаѓа ова.