Украден живот (Канал5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од darkmoon186, 29 декември 2015.

 1. darkmoon186

  darkmoon186 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2015
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  310
  Пол:
  Женски
  C__Data_Users_DefApps_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_Ohayatbenim2.jpg Бахар е млада и наивна девојка која живее скромен живот во Истанбул, заедно со таткото Илјаз, мајката Нуран и сестрата Ефсун. Поради финансиските проблеми на семејството, таа го напушта училиштето и започнува да работи во слаткарница. Таа е вредна и весела девојка, сосема спротивно од она што е нејзината сестра Ефсун. И покрај тоа што Бахар прави се' што може за да ја направи својата сестра среќна, сепак Ефсун намерно ја повредува Бахар поради љубомората која ја чувствува кон неа
  Но, семејството на Бахар крие една голема тајна. Тајната за нејзиното вистинско потекло која се криела 21 година. Бахар всушност е ќерка на Мехмет Емир, богат бизнисмен, а крвно не е воопшто поврзана со семејството во кое израснала. Приказната за нејзиниот живот почнала кога нејзиниот вистински дедо, богат ага, спречил неговата ќерка да се омажи за Мехмет Емир. Но, таа затруднила од мажот кој и бил забранет, и стариот решил да ги превземе работите во свои раце.

  По породувањето, малото девојче им го дал на слугите во куќата, а тоа биле Илјаз и Нуран. Тие го земале бебето и го израснале така што и кажале дека они и се вистински родители. По породувањето, мајката на Бахар умрела, годините поминувале, а дедото на Бахар почнувал да чувствува грижа на совест и товар поради гревот кој го направил и ја предал сопствената внука на слугите во куќата.Затоа, дедото решава да му ја каже целата вистина на Мехмет Емир, оној за кој не дозволил да се омажи неговата веќе почината ќерка. Мехмет Емир дознава дека има ќерка и дека таа расте како ќерка на слугите, но... тогаш се случува една трагедија која го менува животот на сите. Дедото на Бахар умира, а слугите Илјаз и Нуран го закопуваат мртвото тело во градината. Од тој момент почнуваат да го коваат нивниот ѓаволски план и ја претставуваат Ефсун како ќерка на Мехмет Емир и внука на покојниот ага. Ефсун почнува да го живее животот на богатата наследничка, животот кој вистински и' беше украден на Бахар. Во животот на Бахар се појавува убавиот Атеш, кој не само што ќе и ја покаже светлата страна на љубовта, туку ќе и помогне да ја открие целата вистина за нејзиниот живот.
   
  На Winter Lady, mssuniquee и malecko5 им се допаѓа ова.
 2. Freja.Stella

  Freja.Stella Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  49
  Ајде ако знае некој нека каже што ќе се случува понатаму, многу ме интересира.
  Пс: Ми изгледа како добра серија.
   
 3. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.581
  Допаѓања:
  26.231
  Пол:
  Женски
  Nuran uste malce ce zagine vo soobrakjajna nesrekja i kje se doznae vistinata za Bahar deka mu e kjerka na Mehmet Emir , kje dojde vistinskata tetka na Efsun i taa kje bide polosa od Nuran. Efsun i Arda kje se vencaat i tn.. :P
   
 4. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  21.971
  Пол:
  Женски
  Jas ja izgledav poslednata na inyernet.ke se doznae normalo deka Bahar e vistinskata.ocuvot ke se obesi, Efsun ke se svrkne, a Ates ke mu se pojavi nekoja bivsa devojka i toj ima 5 godisen sin......
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 5. XqueenX

  XqueenX Активен член

  Се зачлени на:
  3 август 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  ^Нема да се обеси ќе проба ама ќе остане жив.
   
 6. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  21.971
  Пол:
  Женски
  E od kaj?? Ostava prostalno pismo a vo toj moment ide kaj nego bahar, i vo momentot bas koga ispusta dusa taa vleguva i go gleda
   
 7. 24.07

  24.07 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  1.293
  Допаѓања:
  26.198
  Пол:
  Женски
  a ke bidat li zaedno Bahar i Ates?
   
 8. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  21.971
  Пол:
  Женски
  Kako i sekoja turska serija rabotite ostanuvaat nereseni.ona mu e verenica ama se pojavuva bivsata s deteto i tolku.
   
 9. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.305
  Допаѓања:
  466
 10. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.305
  Допаѓања:
  466
  Серијата не е завршена во Турција, туку се снима се уште.
   
  На mami blue му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  Серијава во труција ја даваат во недела на турската фокс и досега имаат дадено 74 епизоди. Кај нас досега имаат дадено двадесетина епизоди,а во 62 епизода ке се дознае
  дека Бахар е вистинската ќерка на Мехмет.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.956
  Допаѓања:
  37.326
  Јaс пa се чудев
  чие е дететo. Мислев декa е нa Бaхaр и Атеш, aмa ете штo билo рaбoтaтa. Јaс гледaв еднa сценa кaј штo уште вистинaтa не е oткриенa. Ќе биде нештo кo рoденден нa Ефсун и бaш тoгaш Атеш ќе дoјде нa зaбaвaтa и ќе му кaже се нa Мехмет Емир. Ефсун ќе избегa, ќе јa нaчекa Бaхaр вo двoр и ќе пoчне дa јa дaви.
  Серијaтa не се снимa веќе. Имa три сезoни сo вкупнo 60 и нештo епизoди вo Турцијa.
   
 13. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.352
  Пол:
  Женски
  Нема да сум жива ако не искоментирам колку е Ефсун антипатична и грда ми се блуе од неа....Мајката на Емир ке оздрави??
   
  На anichka94, malecko5, Victorian и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.305
  Допаѓања:
  466
  Се снима, ти пишаа дека до кај 74 епизода се во Турција, и продолжува да се снима и оваа 2016 година. Крајот не е најавен.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  4.756
  Пол:
  Женски
  А да дадете линк да гледаме на нет ?:D
   
  На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
 16. starstar

  starstar Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  69
  Пол:
  Женски
  Има на youtube со српски превод пиши само taj zivot je moj.
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  839
  Допаѓања:
  519
  Пол:
  Женски
  http://www.fox.com.tr/O-Hayat-Benim/bolumler/sayfa/1
  За тие кои разбираат турски овде ги има сите епизоди кои досега се дадени.
  На србски има само 63 епизоди преведено
   
  На Tinushka му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Tinushka

  Tinushka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2010
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  4.756
  Пол:
  Женски
  Фала :)
   
 19. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.600
  Пол:
  Женски
  Ако некој ги има гледано следните епизоди, да не знае случајно кој и ги остави пликоата со по еден златник на Епсун и Нуран?
   
 20. malecko5

  malecko5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  860
  Допаѓања:
  580
  Шоферот на Мехмет Емир..Ама Ефсун ќе го убие тоа ќе биде вечер
   
  На eloves му/ѝ се допаѓа ова.