Уморни ли сте од секојдневието?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Verdi, 11 август 2018.

 1. Verdi

  Verdi Активен член

  Се зачлени на:
  10 август 2018
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  Дали се осекате уморно од маж,работа,околината?
   
 2. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.968
  Од маж не
  Од работа малку
  Од околина малку поќе
  ...
   
  На La.loca, Mari*, tambelina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.291
  Ne sum umorna.

  Rabotata me iscrpuva umstveno ama po pat ke si pustam muzika I do doma sum kako nova.
  Si imam nekoj red na zavrsuvanje na domakinski raboti, sekoj den po mallku, za da mi ostane slobodno popladne.
  Mm e od pomos, tmn rabota da me zamara.
  Okolina!
  Nemam jas kojznae kolku viduvanja so luge I koga ke se vidime ne zavleguvam mnogu dlaboko vo moabetot. Se sretnuvam od koris :lol: da razmenam nekoj recept, mislenje za procitana kniga, da vidam nesto od nivnoto hobi, da gi pokazam mojte boenki, crtezi, kolazi,...… Kako decata :lol:, ama ubavo ni e.
  Zatoa ako me prasas imaat li braka/sestri, zivi li im se roditelite,...poima nemam I tie isto za mene.
  Imame so mm eden prijatel koj porano bese vo par I za nego znam poveke nego sto treba. So nego imame specialno priatelstvo I tocno e toa deka koga ke si otide mojot mozok go procesira razgovorot ama ne me zamara, ima parvo covek da kaze sto saka, pa ima covek svoe viduvanje koe ne e kako naseto no vo red e.
   
 4. iki26

  iki26 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2012
  Пораки:
  3.483
  Допаѓања:
  17.450
  Da,umorna sum mnogu.
  Najmnogu so decata,nemam sili veke.
  MM pomaga kolku moze,ama i on na smeni odi na rabota.
  Sveki e stara, poveke golemata ja tintra( ja zema od gradinka,znae da ja pocuva kaj niv dodeka nekoj ja zeme,da i zgotvi..) malite ne i gi davam nema da se snajde so niv. Moite idat od Gostivar ama i toa pojdi-dojdi na eden den.
  Auuùù ne znam kako ce teram ponataka
   
  На La.loca, Mari*, makedonkamak и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.757
  Хаос е се ..
  Околината ме исцрпува, како да тонам се повеќе секој ден.
   
  На La.loca, makedonkamak и Nalutena1 им се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.892
  Допаѓања:
  19.659
  Пол:
  Женски
  Маж немам, работа немам.На распуст сум и во моментов се осеќам скроз лабаво, без притисок.Имам уште малце дена распуст не се замарам со никој и ништо.Бар за распуст скроз да ми е мозокот на пасење.Полнам батерии за 3та година, нови професори, нов клас.За тоа повеќе ќе ми требаат нерви него за глупости.А углавном вака смачено ми е од околината бидејќи има луѓе кои си го пикаат носот кај треба и кај не треба и тако даље.
   
  На La.loca, Victorian и edna_malecka им се допаѓа ова.
 7. KeBideLi

  KeBideLi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2018
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  194
  Пол:
  Женски
  Денес сум уморна од се`. Од дечко ми со кој живеам и работам, од работата каде што некогаш нема ништо ново и од државава во која што сите што ми значат не се тука. Сама сум и уморна.
  Ми треба одмор. Од сe`.
   
  На LanaSGirl, La.loca, makedonkamak и 2 други им се допаѓа ова.
 8. BlackNight

  BlackNight Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2016
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  4.085
  Пол:
  Женски
  Уморна од секојдневната рутина. Стани в зори, оди на работа, работа како работа, секој ден своја приказна, но истите луѓе, истата средина, истиот простор.Враќај се обично по најнеподносливиот метеж. кој за среќа овој период е намален, ама не и во целост. Земи дете, дојди дома, па ручек зачинет со плачки, па храњење дете, (кое сепак најчесто само јаде, ама па правосмукалката е неизбежна потоа) па играње, надвор на локации по нејзин избор, па спиење, па пред спиење некој пат муабети и разно разни барања и слично. Секој ден зачисти, пребриши, усисувај, седни, клекни, стани. Немам енергија ни волја веќе за вежбање, полека пропаѓам и не се препознавам. Тоа, па тоа.Накратко, ми треба одмор од секојдневната рутина, ама и летување/ или било какво патување не е одмор со дете, па... Ќе чекам да порасне и така...
   
  Последна измена: 13 август 2018
  На La.loca, Victorian, makedonkamak и 3 други им се допаѓа ова.
 9. jasbi

  jasbi Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2016
  Пораки:
  895
  Допаѓања:
  7.188
  Пол:
  Женски
  Periodicno umorna da, no ne sekogas.
  Rutinite detski placki nekako gi pominav, sto veli predhodnata clenka ne se prepoznavav - robot vo bukvalna smisla.
  Sega samo me macat nostalgii po sakanite koi poleka si zaminaa od nasava MK. Samo isprakam nekogo e toa mi e veke macno.
  Malku umorna od zivotov, no ke pomine se se toa periodi, barem taka gi dozivuvam jas. Sega da si go dopijam rutinskoto:coffee: na terasa:hai:
   
  На La.loca и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  4.580
  Допаѓања:
  6.582
  Уморна од тоа што уште долго работите во земјава ќе се менуваат, ама на наша штета, на грбот на Македонецот.
   
 11. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.924
  Допаѓања:
  41.633
  Пол:
  Женски
  Па да некогаш сум навистина уморна од секојдневието и имам желба да помегнам некаде далеку, но тоа се случува само во мојата глава :D дека можам некаде да избегам и да се одморам.
  Но што е тука е нема бегање.
   
  На La.loca, BlackNight, esperansa777 и 3 други им се допаѓа ова.
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  25.078
  Допаѓања:
  195.294
  Исто.
  Има моменти кога ми иди да избегам некаде далекууу....
  Каде нема жив чоек во радиус од 10км и нема ни телефони, ни компјутери, ни ништо!

  Пополнувам такви побуди, со седење сама во соба и гледање филмови или кратки прошетки сама... :inlove:
   
  На La.loca, Victorian, BlackNight и 5 други им се допаѓа ова.
 13. gjoker4e

  gjoker4e Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  3.790
  Допаѓања:
  23.812
  Пол:
  Женски
  Маж, работа и околина не ме исцрпуваат.
  Секојдневие?
  Понекогаш сум уморна од миење садови, редење садови, готвење, јадење, пиење, бришење прашина, усисивање, џогирање, чистење пајажина, бришење прозори, пуштање машина, пружување алишта, собирање алишта, диплење алишта, пеглање алишта...
  Ова понекогаш 1-2 пати месечно.
   
  На Mari*, BlackNight, Feminka22 и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.916
  Допаѓања:
  162.091
  Пол:
  Женски
  Психички, често. Од самата суштина на поимот секојдневие - монотонијата, рутината, пречките и проблемите...
  И не, не мора да си во брак, со деца или на поголема возраст за да се чувствуваш уморно на некој начин.
   
  На Feminka192, Victorian, dunika и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.393
  Допаѓања:
  46.692
  Пол:
  Женски
  Уморна сум од себе,од околината,буквално од се сум уморна,ама наутро наоѓам причина да станам,да пречкртам уште еден досаден ден во календар,ама и покрај се,не заборавам да се сетам колку е убав секој нов издишан здив,ма колку и да ме изморил и колку и да бил досаден ;)
   
  На LanaSGirl, Purelove92, La.loca и 8 други им се допаѓа ова.
 16. waterllady

  waterllady Популарен член

  Се зачлени на:
  26 мај 2014
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  3.171
  Маж немам, работам сезонски и уште 2 недели ми преостануваат и да, уморна сум од работата и покрај тоа што толку кратко време сум таму. Покрај тоа што ме уморува психички, на вечер кога ќе легнам буквално не си ги осеќам нозете од толку умор. Многу ми е напорно и физички, а и 2 месеци немам видено како е да си спан повеќе од 4 часа.

  Од околината... Ќе ме убие ова зло, психички ме мачи. Со какви луѓе сум опкружена, треба оскар да ми се додели за издржливост.:lol: Се трудам во последно што повеќе да го одмарам мозокот од вакви негативности и да собирам сили за да ја поправам ситуацијава. Има некои личности на кои постепено ќе им ја покажам излезната врата од мојов живот и мислам дека доволно ги трпев, уморна сум.
   
  На dunika, esperansa777, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  25.078
  Допаѓања:
  195.294
  Не чекај долго...
  Мене лимитот ми е месец максимум.
  Вратата ја бациле од надвор 99% од тие со кои сум имала некаква блискост.
  Немам ни време, ни желба, ни нерви да се расправам со сечии фрустрации... моите ми се доволно.
   
  На waterllady, poenta и BlackNight им се допаѓа ова.
 18. RAF Camora

  RAF Camora Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2018
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  10.969
  Пол:
  Машки
  Маж немам :lol:
  Работа немам :worried:
  Околината не ме уморува ама затоа во нокдаун сум како првите две да ги имам. :|
   
  На Mari*, poenta, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. LanaSGirl

  LanaSGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2016
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Животот ми е преубав ама уморна сум од тоа да гледам напатени души кои воопшто не се свесни што прават со себе и од себе.
  Маж немам.
  И еве веќе година и пол како работам иако спонтано и непланирајќи започнав сепак од душа си ја сакам работата и ме исполнува. Иако не е ништо големо и специјално јас сум задоволна засега :D
   
  На Victorian, cresa-jagoda, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Lizzie

  Lizzie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2016
  Пораки:
  218
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Не сум уморна уживам максимално
   
  На Rama и Feminka192 им се допаѓа ова.