1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Универзитет за туризам и менаџмент- Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од elkazelka2, 23 февруари 2013.

 1. elkazelka2

  elkazelka2 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  4
  Здраво феминкиииииии :) Саакам да се запишам на туризам и менаџмент во Скопје, али за жал прочитав многу негативни работи за тој факс. Ме интересира ваше мислење, и ако има некоја да ми каже нешто подетално за овој факултет. Итно ми е :( Единствен факултет што сакам да се запишам. И мислам дека е лесен. Ве молам помогнете мииииииии
   
 2. doll.a

  doll.a Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  3.045
  Пол:
  Женски
  За лесен , лесен е :D Башка ако си имаш врски понатаму за работа што мислиш дека ќе те бутнат некаде запиши се зошто како и да е дипломата мислам дека не вреди многу ...
   
 3. 321baby

  321baby Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  3
  Ако има некој да ми каже што е поскоро запишан дали примаат,тешко не тешко... фала однапред
   
 4. doll123

  doll123 Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  а кога се уписите?
   
 5. Panta-Rei

  Panta-Rei Активен член

  Се зачлени на:
  21 април 2014
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  8
  Има некој да сподели искуство за универзитетов? Искрено мене ми привлечи внимание но некако се двоумам.... Може да им парира на ФОН или американ? Мислам.... не дека тие се нешто посебно, туку демек попознати се меѓу студентите дее...
   
 6. supersonic

  supersonic Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  49
  Некој што се запишал на смер Односи со јавност или Менаџмент на човечки ресурси на универзитетов, да сподели искуство? :)
   
 7. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  4.285
  Пол:
  Женски
  Знае некој како се движат цените за упис?
   
 8. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  365
  1300е е првата година, останатите 2 се 2500 ( ова е вкупната цена за година вклучувајќи ги и испитите )
   
  На Lanic му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  Кога прашував за внук ми, ми рекоа 1000е прва год, другите по 2000 хмм.. што е точно не знам сега
   
 10. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  365
  Jas sega se zapisuvav, t.e. denes
   
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  ОК, не ми беше тоа муабетот, туку дека различно ни кажале.
  Кажи ми, знаеш како им е со учењето и полагањето? Бараат многу?
  Од книги учат или некои скриптички како што се шират муабети?
  Внук ми уште не се запишал, ќе видиме..
   
 12. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  365
  Разбрав дека учат од книги чија што цена влегува во тие 1300 односно 2500, за учење искрено не знам како е, дали бараат многу или пак не им е гајле, тоа ќе ти кажам кога ќе почнам
   
 13. tea20

  tea20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2014
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  365
  срцкаа како се снаоѓа внук ти на факултетов ?
   
 14. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.548
  Допаѓања:
  171.421
  Пол:
  Женски
  Внук ми отиде за Германија и батали се:tmi:
  А јас..посебна приказна сум:lol:
  Ај ќе ти пишам на фб или тука:hug:
   
 15. Lanic

  Lanic Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2016
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  1.236
  Пол:
  Женски
  Може нешто повеќе да ми кажеш за факултетов?денес се запишав вонредно на менаџмент и човечки ресурси.Како се колоквиумите,испитите?лесно,тешко?некој совет.Поздравче
   
 16. Deni87

  Deni87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  485
  Пол:
  Машки
  Може да ми пише некој порака за да добијам основни податоци за факултетот.
  *Им пишав, им ѕвонам неколку пати но никој не се јавува.
   
 17. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  767
  Пол:
  Женски
  Здраво, ме интересира дали има некој тука запишан на овај факултет, ако да, ве молам да споделите за искуство, секаква информација е добредојдена, фала❤
   
 18. ijana

  ijana Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  270
  Дефитивно многу лош избор е факултетот, кога се запишуваш не ти кажуваат дека треба да плаќаш испити кои чинат се на се 500 евра плус од ратата. Многу се отпишаа бидејќи финански е неиздржливо, квалитетот 0, професорите и директорот со никаква култура. Плаќаш униформа , милион работи . Затоа оваа година ја имаат ставено 799 евра ,бидејќи немаат веќе студенти.

  American е многу подобар и поквалитет избор.