1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Урогинеколог

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Ели7754, 6 јуни 2022.

 1. Ели7754

  Ели7754 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Ве молам предложете добар урогинеколог за жени кој се разбира од пролапс и третирање на пролапс. Се работи за млада особа што немала деца. Ви благодарам
   
 2. IRBBB

  IRBBB Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  8.271
  Допаѓања:
  33.425
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто барање уролог, ректоцела би требало да решава гинеколог, евентуално на дигестивна хирургија.
  Немам лично искуство, ама би го препорачала д-р Димитров во ремедика.
   
 3. Ели7754

  Ели7754 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Фала ти за инфо. Ми препорачаа урогинеколог заради симптомите со уринарна инонтиненција.
   
 4. Waverly Raven

  Waverly Raven Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  2.978
  Допаѓања:
  10.901
  Пол:
  Машки
  Да ја побараш проф. д-р Весна Антовска на ГАК, таа се занимава со урогинекологија.
   
  На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Septemvri

  Septemvri Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  8.370
  Пол:
  Женски
  Во државна проф.антевска, др.дабески. Во приватните нема спец.урогинеколог, но на прегед или интервенција идат двајца доктори гинеколог и уролог.
   
 6. Ели7754

  Ели7754 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Ви благодарам многу за предлозите. Дали може приватно да се закаже кај Дабески?
   
 7. Tanjat78

  Tanjat78 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2011
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  3.334
  Пол:
  Женски
  Јави се и кај др.Филип Вановски.Ординацијата се вика Хистера.И он има таква некоја специјалност.Консултирај се,стабилен лекар е.
   
  На Ели7754 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ели7754

  Ели7754 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Важи ќе проверам сега.
   
  На Tanjat78 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Septemvri

  Septemvri Популарен член

  Се зачлени на:
  12 декември 2018
  Пораки:
  2.372
  Допаѓања:
  8.370
  Пол:
  Женски
  Не знам како оди приватно да се закаже на клиника. Дабески е добар, всушност и се многу малку такви специјалисти.
   
 10. Ели7754

  Ели7754 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2016
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Da I ja sfativ sega koga pochnav da baram deka nema mnogu zatoa mnogu sum blagodarna na site Sto spodelija. ☺️
   
 11. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  11.633
  Допаѓања:
  172.198
  Пол:
  Женски
  Васил Илиев мислам беше
  Ама врска немам кај е сега
   
 12. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  13.218
  Пол:
  Женски
  Vo Zan Mitrev, najdobar uroginekolog. Go ima na facebook
   
 13. babybubu

  babybubu Популарен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2014
  Пораки:
  1.010
  Допаѓања:
  1.097
  Име и презиме од докторот?
  Благодарам
   
 14. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  13.218
  Пол:
  Женски
  Проф.д-р Васил Илиев
   
  На babybubu му/ѝ се допаѓа ова.