babylove овошни кашички

Училишен социолог

Дискусија во 'Психологија' започната од lions, 10 септември 2015.

 1. lions

  lions Активен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2015
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Машки
  Потребен ми е разговор со социолог дали некој има разговарано со школски социолог во моето училиште нема психолог веројатно истата функција ја има и социолог колку е разговорот со социолог дискретен и како да го победам срамот да се обратам кај социологот
   
  Последна измена: 10 септември 2015
 2. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  9.071
  Допаѓања:
  54.477
  Пол:
  Женски
  Социолог! Ј нема тука ;)

  Функцијата на социологот е да ти помогне во социализацијата, со другарчињата, во новата средина, со професорите, додека пак психологот треба да ти помогне доколку имаш некој проблем, стрикно стравот треба да ти го надмине. Ако можеме тука сме ќе помогнеме ;)
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.548
  Пол:
  Женски
  Не работам како школски социолог меѓутоа имам дипломирано како социолог. Незнам зошто во твоето училиште нема психолог, мене дури и чудно ми е што има социолог, ретко кое школо има.
  Сега незнам каков проблем имаш, меѓутоа не треба да ти е страм, тој за тоа е платен да ти помогне во секоја ситуација, да ти даде совет.
  Ако сакаш прати ми лп ќе ми го кажеш проблемот па ако можам ќе ти помогнам :)
   
  На lions и daylight им се допаѓа ова.
 4. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.958
  Допаѓања:
  52.732
  Пол:
  Женски
  Штета голема е што не се знае и не се сфаќа вистинската функција на социолозите во училиштата... ги вработиле само во канцеларија да седат и да се сликаат за на табло да ги има како социолози... штета голема... само на разговор кај психолози ги праќаат учениците... а можеби и тие (социолозите) самите не сакаат да се ангажираат и си работат по принципот нишај врата-земај плата... ако еден ден бидам училишен социолог, бидејќи тоа студирам, нема да ги оставам такви работите...