1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Учиме германски јазик!

Дискусија во 'Канта' започната од Arja, 30 октомври 2019.

?

Дали посетувате курс по германски јазик?

Анкетата е затворена на 6 ноември 2019.
 1. Да

  0 глас(а)
  0,0%
 2. Не, учам сама дома

  50,0%
 3. Не, но би сакала

  50,0%
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Arja

  Arja Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2016
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  1.349
  Пол:
  Женски
  Здраво, бидејќи не успеав да најдам слична тема. решив да отворам своја, па и нека оди во канта ако не ви се допаѓа :wasntme:
  Бидејќи има доста заинтересираност за учење на германски јазик, особено поради тоа што многу млади луѓе (па и јас) учат со една мисла во глава - да се иселат од тука и правец во Германија, мислев дека убаво би било да постои една тема каде што може да си помагаме околу изучувањето на германскиот јазик. Јас моментално учам Б1 сама, онлајн. Користам програма од Menschen oд Hueber, затоа што учебниците стварно им се супер. Претходно посетував курс за А1 и А2, но сега некако се чувствувам способна да учам сама. Мора да признаеме дека германски јазик е интересен но и доста тежок јазик за учење. Па ајде, ако имате било каква потешкотија, нејасни работи, прашања и било што, споделете па да разјаснеме меѓусебе!
   
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  8.263
  Допаѓања:
  34.553
  Пол:
  Женски
  https://forum.femina.mk/threads/Германски-јазик.8403/
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.