1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

ФЕМИНА СТАНУВА И МАШКИ САЈТ?!

Дискусија во 'За форумот' започната од Sunshine555, 1 април 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Се надевам дека е априлна шега бидејќи идеава воопшто не ми се допаѓа. :worried: Добрата страна на сајтов беше што е за жени и тука сите отворено можат да си разговараат за проблемите на припадничките на понежниот пол. За убавина мода козметика,а сега разбрав некои теми ќе се избришат. :( Ова ми е навистина лошо. Што мислите вие? Дали ви се допаѓа идеата? ;(
   
  На Hortenzija и Rock\m/girl им се допаѓа ова.
 2. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.644
  И мене оваа информација не ми се допаѓа, бидејќи имавме неколку неуспешни разговори со машката страна. Доколку е возможно да се направи и машки форум, но никако да не се меша со овој нашиот. Се надевам дека нема да биде само минато сеќавање на дружбата со фемина. :!:

  п.с темава мислам дека треба да стои во http://forum.femina.mk/za-forumot/
   
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
 3. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.151

  А од кај ти е оваа информација??? Во која бтв не верувам, зашто ако стане и за машки форумов, не би имало логика да се вика ФЕМИНА!

  А и не верувам дека многу машки ке се сполетаат да пишуваат на овој форум, нема теми кои ги интересираат. Освен манијаците кои знаеме што бараат на женски форуми :lol:
   
  На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Никаде нема пишано правило дека форумот е женски, одсекогаш имало и ќе има машки членови :) . Не знам зошто би ти сметало тоа, и така никој не те познава :)
  И ретки се „манијаците‘‘ тие секогаш завршуваат со бан. Зарем не сакате понекогаш да знаете како размислуваат и машките? Имаме супер тема „Совети од машка страна за сите женски‘‘ која е од голема корист.
   
 5. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Јас ја видов на почетната. И темите за убавина мода и диети и фитнес ќе биле заменети со машки теми за автомобили,фудбал и секси жени. :envy: еве што пишуваше

  Ни претставува особена чест да ве известиме дека Femina.mk, најпопуларниот женски сајт во Македонија, ќе стане унисекс сајт. Поради бројните барања од страна на машките посетители да вклучиме повеќе содржини кои би биле наменети специјално за нив, решивме да станеме медиум кој ќе биде подеднакво интересен и за двата пола.


  Како дел од промените, логото на Femina.mk ќе стане сино
  Од денес, нашето лого станува сино со цел машките посетители да се чувствуваат попријатно на сајтов. Секциите Убавина и мода, Диети и фитнес и Рецепти ќе бидат укинати, а нивното место ќе го заземат новите секции Фудбал, Автомобили и секако... Секси жени.

  Како дел од новата стратегија ќе го промениме и нашето име, па во коментарите ги очекуваме вашите креативни предлози за ново име.

  Навистина ова ме потресе темава ја отворив за да го слушнам и вашето мислење.
   
 6. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Штрумфета ти завидувам на слободното мислење кое обично го имам,но за оваа тема за жал и не. Навистина не сакам да останам без информации за модните викенди,новите креации,диетите,информациите за грижа и нега за лицето итн. Се разбира тие работи ги имаат и на други форуми,но не сите на исто место вака влегувам на фемина на почетната ми излегуваат новостите и си гледам и скоро се гледам не би сакала наместо советите за убавина и мода да гледам нешто за секси жени,фудбал или пак автомобили.
   
 7. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.126
  Пол:
  Женски
  А јас да ви кажам нешто....
  Гарант Билката сега ни се смее од некаде.
  АПРИЛлилилииииии!!!!!!!!!!!!!! :rofl:
   
  На Twinkles, LittlePinky, Angelche и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. natasaltd

  natasaltd Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2010
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  45
  Oтворена е тема без врска,алооооо па што ви е на вас?денес е 1 април :lol:
   
 9. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Стар се надевам во право си ама си одам на почетна барав едно мислење да не е во она како да го наречам ете ќоше за мислења под она за на фб да ја лајкниш Фемина и само си одам долу :?: и враќам горе цветчето СИНО како што кажаа дека ќе биде променето се плашам навистина, се надевам Билката си го сака празников 1 април инаку отидов јас од сајтов. :?: и девојчето што напиша дека без врска е отворена темава забелажа ли ти веројатно нема цел сајт да го променат за една шега. :fubar:
   
 10. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Хехехехе дури сега го видов ова :rofl:
  Шега е беее
   
 11. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.151
  Богами денес ништо не верувам , па ни за ова!

  Ама и некогаш да се случи тоа гореспоменатото, веднаш ќе се појават нови женски форуми, така да ... ништо страшно, си одам одма од тука :)

  Инаку не ми се свиѓа идејата воопшто, не ми се потребни машки на форумов, супер ми е вака.

  А ако некого до толку го интересира како размислуваат машките, нека се активира на некој машки форум :)
   
 12. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  А бе дај олабавете :rofl:
  Мислите повеќе машки ќе се зачленат?
   
  На LittlePinky и supergirl22 им се допаѓа ова.
 13. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  555
  и јас несакам да го делиме форумот со машките, си имаат и тие страници, би сакала оваа да е ссамо шега :devil:
   
 14. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Не се знае нели Фемина е најпопуларен веб сајт во Мк? Можат да бидат уште попопуларни ако го посетуваат и машки. Маја те молам немој да ги наговараш дамиве да се прават Трикскинки да ги мачат машките по некој форум. :lol: :D
   
 15. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  68
  Априлска шега било фала богу! Ја прашав на билката еве ја пораката нејзина
  Re: Здраво
  Испратена на: пред 1 минута
  Од: bilkata
  До: Sunshine555

  Секако дека е првоаприлска шега . Без грижи, Фемина засекогаш ќе си остане женски сајт.

  Поздрав
  Хахах ама ме уплашија. :D
   
  На supergirl22 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.576
  Фемина одамна е машки сајт.
  no,seriously навистина го посетуваат и машки, барем по некои објави на фејсбук што гледам.
  Иако ова е само првоаприлска шега, јас си го сакам розевото фемина лого што побрзо!!!!11
  Синово многу ми е тажно.
   
  На supergirl22 и Angelche им се допаѓа ова.
 17. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.547
  Фемина ќе стане Шовинина, а членови ќе бидат напатени домаќинки без средно и мажи што уживаат во ждригање после пиењето пиво и чешање на гениталиите. :D
   
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.151
  Леле па тој делот со логото не му обрнав внимание. Која дискриминација би било , да биде сино , замислете.
  Да беше жолто, или некоја др понеутрална боја ОК. Ама сино? неее :)

  E да беше вистина ова со мажите на форумов, стварно ќе покренев војна за бојата на логото да не биде „машка“ боја :lol:
   
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.150
  Абе Саншајн па ти не издавај веднаш :lol:
  Јас само што сакав да почнам да предлагам имиња 8)
   
 20. ehrgeizig123

  ehrgeizig123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  427
  Допаѓања:
  157
  Билката внесе немир во сите Феминки :rofl:
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.