1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Факултети во Скопје

Дискусија во 'Образование' започната од shee, 22 ноември 2010.

 1. shee

  shee Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Ако може да ми предложите некои од полесните факултети во Скопје :) Без математика и сл.
  Благодарам однапред.
   
 2. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Фак. во Скопје

  Па зависи што те интересира,што ти оди..Ако ти одат јазини - Филолошки..
   
 3. SuperGirl2010

  SuperGirl2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2010
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  Фак. во Скопје

  Девојчето бара полесни.. на јазици ич не е лесно :D :) За педагошки сум слушнала полесно дека било, филозофски..
   
 4. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  И јас имам слушнато дека педагошки е полесен, имам другар на социологија што поминувал и со една реченица што се вика, на брза рака. Само без навреди, сепак секој факултет си има своја тежина :)
   
 5. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  481
  Фак. во Скопје

  Педагошки....полесен нема
   
 6. Bananka

  Bananka Активен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2012
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  2
  Во дилема сум незнам дали да се запишам на ФЕИТ или Безбедност..добра сум математика инаку, англискиот ми е слаба страна.. ама ич не ми оди :) а за Безбедност како што викаат за со врски секако имам врски.. во незнам кој факултет да го одберам ве молам за помош
   
  На ivy531 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kajl

  kajl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  216
  Пол:
  Женски
  вака.. имам одличен просек од сите години.. меѓутоа не аплицирав досега.. може ли некој да ми помогне да најдам слободни места на државни факултети? фала мн
   
 8. Njad

  Njad Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2021
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Здраво,некој на ПМФ-наставен кадар биологија?