Факултет во странство

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од IceCube, 5 ноември 2017.

 1. IceCube

  IceCube Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Дали ќе може некој да ми го разјасни процесот со аплицирање на факултет во Словенија за психологија? Ме интересира дали има приемен испит и кој јазик морам да го знам.