1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фармаси козметика

Дискусија во 'Лице' започната од Inhume, 17 октомври 2012.

 1. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  242
  Неодамна на фејсбук дознав за оваа нова компанија за козметички производи имаат и веб страна и онлајн каталог.
  http://www.farmasi.mk/index.html
  Производи за целата фамилија:
  - Жени и Мажи
  - Тинејџери, деца и бебиња.
  Парфеми:
  - Мини, за Тинејџери, за Жени, за Мажи
  Шминка:
  - за Лице: Основа, Пудра, Руменило, Коректор
  - за Очи: Сенка, Маскара, Туш, Креон
  - за Усни: Кармин, Сјај, Молив за усни
  - за Нокти: Лак, Нега, Француски Маникир, Ацетон
  Лична хигиена:
  - за Коса: Шампон, Кондиционер, Крем за Коса, Гел
  - за Раце и Тело: Крем за Тело, Течен сапун, Лосион за Тело, Гел за Туширање, Спреј за Тело, Пилинг за Тело, Антибактериски гел, Гел за интима, Производи за сончање, Производи за депилирање
  - за Кожа: Тоник и Млеко за чистење на лице, Маска со олупување и Пилинг за лице, Балсам за усни, Паста за заби
  Грижа за Бебе:
  - Шампон, Лосион, Уље, Пудра, Колонска вода, Влажни марамици
  Го разгледав каталогот и ми се допаднаа некои работи уште да има од кого да порачам само се двоумам дали да се зачленам. :)
   
 2. IamSexyAndIKnowIt

  IamSexyAndIKnowIt Популарен член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  1.942
  Пол:
  Женски


  Јас имам каталог од таа козметика и веќе порачив лакови :)
   
 3. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  242
  Искрено отидов лично да ги проверам производите и не ми се допаѓа ништо од парфеми,лосиони, спрејови и креми за тело имаат одвратен мирис, дури оние од "пазар" поубаво мирисаат |( со исклучок на некои сенки за очи и моливчиња, а за пудрите да не правиме муабет катастрофаааааа како кал да си ставила на лицето, а не пудра ужас се!!!
   
 4. kika.farmasi

  kika.farmasi Активен член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2013
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Ако нешто најмногу ми се допаѓа, тоа се пудрите на Фармаси, кои целосно покриваат и имаат доста добри цени, најомилена ми е hydravite и серум пудрата, делуваат како порцелан на кожата...
  Супер се, а многу се добри и теракота сенките и печените пудри, хамам гелови за туширање од јоргован и маскарата optimal style
  Поздрав.
   
  На stevemila му/ѝ се допаѓа ова.
 5. laricka7

  laricka7 Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Морам да се сложам со Inhume значи маркава е тотално безвеза катастрофа невидена!!!

  А цените се лудост!!!

  Можете да направите споредба со Бугарскиот Фармаси цените се за 3-4 пати поефтини од кај нас...

  Срамота!!!

  еве пример:
  кај нас Gaucho Men 100 мл=1400денари НАМАЛЕН

  кај бугариве 19лева околу 600 денари...

  Па зарем во ова време на интернет најдоа да го лажат народот/?????
  http://farmasi.bg/category/64/mazhki.html
   
 6. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.220
  Допаѓања:
  8.269
  Катастрофа козметика,ништо не ми се допаѓа,многу одвратен мирис и текстура на сите производи.
   
 7. Markusa2

  Markusa2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 април 2012
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  380
  Јас го имам балсамот за коса. Катастрофа е.
  10 мин откако ке го нанесам, косата ми изгледа како пресушена.
   
 8. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  171
  јас па си реков турчинкине колку убави коси имаат, сигурно имаат добра козметика.. али ќе се излажев. значи не ја бива ни декоративната? некој искуство плус? или геловите за туширање барем? сакам еден од јоргован шо е да го пробам, и еден пилинг од малина, ама ако не мириса убаво подобро да си појдам до ДМ да си земам балеа..
   
 9. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Јас користев еден шампон од фармаси и ми се допадна па си зедов и друг. :D :D :D
   
 10. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  396
  Допаѓања:
  171
  хмм.. значи вреди да се проба, а? :) ај препорачај ми од која колекција на фармаси користеше?
   
 11. DjinTonik

  DjinTonik Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  109
  Јас ја имам тонираната крема CC и задоволна сум од неа бидејќи не користам тешки пудри и оваа мми доаѓа нешто како лесна, летна пудра... само тоа имам пробано :)
   
 12. girlx3

  girlx3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  141
  девојки има некоја користено кармини од оваа фирма? ја глеам сеа има ефтини карминчиња по 99 и по 199 денари..има многу убава розева нијанса па се мислам дали да си порачам..а и не се скапи..ама па смачено ми е веќе да собирам колекции од шминки кој не ги користам..
   
 13. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  Денес за прв пат го гледав каталогот на ФАРМАСИ .. немаше многу убави работи, а и мислам дека не се толку многу популарни каталозите во нашава држава.
   
  На mislilo му/ѝ се допаѓа ова.
 14. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Во мај месец имав две свечености девојката во козметичкиот салон каде што ме шминкаше користи само фармаси производи презадоволна бев затоа се вратив и втор пат.Коректорот и пудрата покриваат се.Во моментот ги користам коректорот за подочнаци, течната пудра и маскарата од оваа фирма,а камена пудра нанесувам на фломар,а ружот ми е од орифлеим си постигнав одлична комбинација и сум задоволна со изгледот на моето лице.Со совет од шминкерката-девојката за бројката на коректорот и пудрата си ја погодив бојата на тенот на лицето.
   
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  21.186
  Допаѓања:
  138.943
  Пол:
  Женски
  Јас сакам да се зачленам но да си порачувам за себе, немам време да се занимавам и со други и за трчање по пари и сметки.

  Ме интересира како сте задоволни со нивните производи, ви ги прочитав коментарите и некако на кантар се работите. Се пишманам, од една страна сакам од друга страна ми е страв да не си го упропастам лицево.
   
 16. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.327
  Допаѓања:
  8.821
  Пол:
  Женски
  Не сум користела,ама според мислењава мислам дека вреди да пробам :)
   
 17. lejdi001

  lejdi001 Активен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2012
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  10
  Јас сум член на Фармаси и ги имам користено скоро сите производи од оваа фирма и презадоволна сум. Пудрита ги ставам на прво место, а потоа се друго останато. Башка сите производи се на природна база.
   
 18. minniemaus

  minniemaus Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2013
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  5
  Орифлејм

  девојќи мајка ми донесе дома фармаси каталог има интересни работи..да ве прашам дали некој е користил ? квалитетна козметика? :)
   
 19. l-a-d-y-di

  l-a-d-y-di Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  496
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  А која од пудрите би ја издвоиле, исто имам слушнато дека се мн убави, па сакам да си порачам
   
 20. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.013
  Допаѓања:
  849
  Девојки, дали некоја го има користено шампонот против опаѓање на косата (за обнова), не знам точно како се вика, мислам дека беше со лук?