Фарма [А1]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Barbica, 10 септември 2010.

 1. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Фарма - реално шоу
  Недела, 12.09.2010 20:00

  Фарма е реално ТВ шоу во кое група од 12 луѓе живеат заедно на фарма. Таму учесниците мораат да се однесуваат како вистински фармери, грижејќи се за животните и нивите.

  Во шоуто со текот на времето учесниците се соочуваат во дуел во кој мораат да извршат одредена задача, по која гледачите преку гласање одлучуваат кој треба да го напушти шоуто.

  Шоуто премиерно на А1 стартува во недела, 12.09.2010 во 20:00.
   
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  315
  А пак ли ќе бидат познати личности?
   
 3. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.362
  a наша македонска фарма или пак српска ??
   
 4. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Се шпекулира дека Каролина ќе влезе, но се мислам дека Тамара ќе биде.
  Ќе има една македонска личност, инаку е српската Фарма.
   
 5. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Мислам дека ни Каролина ни Тамара нема да биде македонскиот претставник.
   
 6. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  528
  Допаѓања:
  1.332
  Пол:
  Женски
  Вакви шоу емисии треба да се им се наложи да ги даваат после 23 часот. А не тие во сабота сабајле имаат едно емитување, насред детските филмови и серии :fubar:
   
 7. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.785
  За мене е чиста глупост за правење пари. Ништо повеќе.
  И ништо ново од А1, не им е прв пат да профитираат од вакви „чуда“.
   
  На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.307
  Допаѓања:
  485
  Отсега е префрлена во 23.45
   
 9. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.205
  Допаѓања:
  41.264
  леелелел сите селани, се собрале на едно место :D не знам ни како може такви глупости да се снимаат :?: а оноа љубовта се рага на село, го глеам за да пукам сеир, со фаците што се пријавиле хаххахах добро бе по оглас да ги бараа поасални ке ги најдеа.... :tmi:
   
 10. iva.89

  iva.89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2010
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  17
  toa se zivi gluposti i jas neznam zasto voopsto se prijavuvaat lugevo za toa show.kako i da e barem taka mozeme da gi vidime odnesuvanjeto, kulturata i moralot na " zvezdite" ili tie sto se zamisluvaat deka se zvezdi
   
 11. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.342
  Извинете вака ама поглупава емисија немам гледано :)
  Дури да се начудиш на глупоста на кој му текна :rofl:
  Глупости живи, еднаш гледав една епизода и повеке никогаш
   
  На viki44e му/ѝ се допаѓа ова.
 12. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  315
  Знае ли некој зошто Тина излезе? :^)
   
 13. violetblue

  violetblue Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  1.166
  Допаѓања:
  3.557
  Татко и бил сериозно болен затоа
   
 14. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  315
  А јас пак мислев затоа што се скараа со таа со црната коса.А впрочем која е таа?и зошто се караа? :^)
   
 15. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.547
  Леле колку ми се глупииии ама добри пари зимаат најмалку по 500 евра неделноооооооо
   
 16. roberta-rubi

  roberta-rubi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  59
  Знае ли некој зошто нема повеке фарма на а1 и кога и каде се емитува?
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.912
  Сега на пинк 15 ја даваат :)
   
  На roberta-rubi му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Поглупаво нешто немам видено туто-комплето со Велики брат.
  Искрено ако е фарма,не се разликува содржината,само овие се на село и место нели тие нивните задачи тие копаат,хранат овци,е само задачите се разликуваат,а муабетите ,темите на разговор и однесувањето ама ИЧ не се разликува од второто шоу.
  Толку за ова.
   
 19. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  375
  Ја ги гледав додека беа на А1 сега на пинк15 не!! Абе за убивање досада и фаќање сеир таман се!! Како ќе дознаеме нешто за ‘‘вип‘‘ личности ако немаше Фарма и Вип Велики Брат! :tmi: Мене ми е супер идеава за вип и за не вип исто така! Сакам да ги гледам! Нешто фарма пробуваат да ја направаат слично како Велики Брат ( ама далеку се, копија ) сплетки, интриги ау ау! :clap: Урлаат, се караат, е*аваат, заљубуваат,оговараат, тепаат, све и свашта има да се дознае кој/а каков/ва е! :rofl: Боље Фарма ќе гледам него ли некоја турска или индиска серија! :!: Барем е реално :wasntme: Оваа фарма ептен циганска ја направија...од 20 души пола се цигани! Ама нема врска си ги гледав на А1 прво фарма, па после Преживеан на Сител ...сега на пинк 15 некако рано ми е тоа у 8! Ама кога начекам гледам! :|
   
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.906
  Ќе ме просветли ли некој во животов со што ќе ми каже која ли по ѓаволите е Венди :^) Локална ороспија ли? Не сконтав никако, ниту пак некогаш ја имам некаде видено |(