1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фармерки во боја

Дискусија во 'Мода и стил' започната од The.Princess, 31 декември 2012.

 1. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Имаше тема за Панталони во боја, ама не видов за фармерки во боја..

  - Доста популарни се фармерките во боја, сакам да ве прашам, дали имате фармерки во боја? Ако имате каква боја се? Може да разговараме на оваа тема овде..

  - Јас имам розеви фармерки (завчера си ги купив :wasntme: )

  А вие?

  се надевам дека темава не е дупла, а ако е дупла, во корпа.. :)
   
 2. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Немам сретнато досега ваква тема ;)
  Јас многу сакам фармерки во боја имам црвени и бордо,црвените се ми некако летни а бордоте ѓи носам често.Сега сакам да си купам фармерки во боја но со принт :)
   
 3. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.651
  Допаѓања:
  3.565
  Пол:
  Женски
  Ај јас ке отворам тема за сукњи во боја, а ти отвори тема за тексасни сукњи во боја може? |(

  И шо има разлика дали се панталони во боја или фармерки у боја?
   
 4. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  Секако дека има разлика :!:
  ова се панталони
  [​IMG]
  [​IMG]
  ова се фармерки
  [​IMG]
  Незнам зошто ти пречи ако некој прави разлика меѓу панталони и фармерки и сака да дискутира за фармерки |(
  Како и да е ја прифаќам твојата критика,сепак донекаде и си во право, но сметам дека нема потреба од толку критикување во еден пост :doh:
   
  На cresa-jagoda, Struma55 и Lella им се допаѓа ова.
 5. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  1.705
  Па мислам немаше потреба да се отвора уште една тема,истата може да се допише и фармерки во боја.За да нема збунки.По што колку што знам и таму се ставаат слики од фармерки.
   
 6. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  ја имам црвени :3 и мн си ги сакам ;3
   
  На bubuce му/ѝ се допаѓа ова.
 7. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Јас ги имам во црна,сина,зелена и црвена.:)
   
 8. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  4.157
  Пол:
  Женски
  Имам црни, црвени, бели, розови, сини
   
 9. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.269
  Допаѓања:
  9.175
  Имам сини,зелени,црвени,бели,крем боја,црни.
   
  На LittlePinky, lepadama и bubuce им се допаѓа ова.
 10. gentle.girl

  gentle.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  202
  имам светли плави, пролетва кје си купам уште некој,убави ми се :)
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.048
  Допаѓања:
  8.018
  Пол:
  Женски
  интересни ми се..ги имам во неколку бои мастилно сина, бела,крем,зелени и розеви. сакам да си купам црвени.поз
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.589
  Допаѓања:
  8.490
  Последни купив темно тегет, рамномерни без некоии шари, бели делови на нив. Сакам бордо, тие ми се некако посебни, паѓаат во очи.
   
 13. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.410
  Допаѓања:
  4.375
  Пол:
  Женски
  Многу ги сакам,посебно во темна боја многу убаво ми стојат :D 8)
  Имам во неколку бои:
  -сини
  -бордо(новите :inlove: )
  -црни

  :geek:
   
 14. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.067
  Допаѓања:
  1.400
  Пол:
  Женски
  Засега имам сини,црни и црвени :D Во план сум да си купам уште :rock:
   
 15. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.889
  Пол:
  Женски
  имам портокалови имав розеви и ги обожавам
   
 16. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.684
  Допаѓања:
  19.796
  Пол:
  Женски
  убави се имам сини,бели и црни планирам понатака накај розе и портокалово да си земам :)
   
 17. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Убави ми се.. имам црни,сиви,сини,портокалови и светло розеви.. сега сакам да си земам темно зелени и бордо.. :rock: :D
   
 18. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  22.849
  Допаѓања:
  149.856
  Пол:
  Женски
  Јас имам бели и тегет фармерки
  И црвени панталони.
   
 19. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  Ич не ги сакам, ама ич.
  Мене фармерка ми е само тегет-темно тегет боја фармерка и тоа е тоа.
  Додуша и светло сините ми се допаѓаат, ама темните подбро ми стојат, кога ќе стопам уште некое кило ќе земам и светли.
  Немам некоја посебна причина зашто не ги сакам, едноставно не ми се допаѓаат, детски ми се и лично не ги преферирам, џинс носам само темно тегет.
  Панталони можат да залетаат и во друга боја лесно, фармерки не.
   
  На crazylady, LilBaby, drugarka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.355
  Пол:
  Женски
  Имам само сини и црни фармерки. Такви сакам да носам. Не сакам фармерки во други бои.