1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фауна (активисти, совети, помош и вдомување животни)

Дискусија во 'Дом' започната од bastet, 7 јуни 2013.

 1. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
  Активисти кои имаат за цел да ја разбудат свеста на луѓето дека светот го делиме со други суштества и како такви треба да ги сакаме, да им помагаме и да ги почитуваме. Можете да се обратите за совети во врска со Вашиот миленик или пак некој Ваш привремен гостин, да Ви го освои срцето некое бездомниче и да стане дел од Вашето семејство, да побарате помош околу вдомување, да помогнете на оние кои се борат за својот живот и бараат втора шанса, или пак да дознаете настани и акции поврзани со заштита на нивните права.

  Хуманоста е она што човекот го прави човек!

  Ако не ти, кој? Ако не сега, кога?

  Ние сме нивниот глас... направи твојот да биде слушнат!

  -> http://www.facebook.com./FaunaAktivisti ... njeZivotni
   
  На Venera.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
 3. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.144
  Допаѓања:
  17.997
  Од Куманово сум, запознаена сум со активностите на Фауна, воглавно преку ФБ.
  Многу ми е мило што постојат вакви луѓе и во нашиот град кои ќе згрижат животни од улица и притоа ќе се потрудат да им најдат соодветен и пристоен дом. Навистина секоја чест девојки.
  Се надевам дека малку ќе им се подигне свеста на простиот кумановски народ затоа што безброј пати сум била сведок дека овде животните се третираат како ѓубре.
   
 4. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
  Помогнете да ја подигнеме свеста кај македонскиот народ и да помогнеме на многу бездомни животни да се изборат за својот живот и да бидат среќни. :!:
   
  На Venera.13 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
 6. RainDrop

  RainDrop Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2012
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  20
 7. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
  Се подарува германски овчар, стара 2 години. Женка, спасена од улично малтретирање и сигурна смрт. Моментално е преслаба но за еден месец со добра исхрана богата со витамини и минерали ке биде преубава. ->
  https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
   
 8. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
 9. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
 10. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
  Се вдомува самојед - мажјак стар 2 години и маламут - женка стара 3 години.
  Во Куманово, а доколку сте од друг град и можете да си обезбедите превоз, повелете.
   
 11. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
 12. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Некој да ми прати линкови од мали кутриња кои за најмалку месец дена би можеле да се вдомат? И да бидат хипоалергични, барем некоја мешавина од пудла, шнауцер и тн.
   
 13. twilight123

  twilight123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски