Фемина Евровизија

Дискусија во 'Форумски игри' започната од prominent, 19 мај 2020.

 1. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  53.251
  Се надевам дека нема ваква тема.

  Концептот е следниот: Секој избира по една песна (од одреден жанр или изведувач, на пример) со која сака да учествува.

  Во еден круг може да учествуваат најмногу 20 членови и тие немаат право на глас:)
  Гласањето ќе се одвива според принципот на Евровизија, од 1 до 12 поени :) и ќе трае одредено време по завршување на пријавувањето.
  Секој член што не е учесник има право да гласа еднаш.

  На пример, може да почнеме со поп музика, па следниот избор да биде од некој друг жанр.
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.300
  Допаѓања:
  11.399
  Пол:
  Машки
  Супер идејаа. :D(y)
  Дајте повеќе внимание на темава, почнуваме?
   
  На raww му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.300
  Допаѓања:
  11.399
  Пол:
  Машки
  @Dream-Girl дали може темава да се префрли во Форумски Игри? Мислам дека таму ќе се активира повеќе.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.615
  Допаѓања:
  128.445
  Пол:
  Женски
  Ја преместив, фала ти што си забележал. :D

  Да започнам со песна. :D


  Еден предлог од мене само, гласањето да е која песна ќе има највеќе лајкови или преку анкета ама тешко изводливо тука да се спроведува анкета редовно, бидејќи сепак е во форумски игри и нема посебно модератор тука.
  А со гласовите и 10-12поени што знам дали ќе има така интерес. Да не се запостави темата?
  Пријавувањето да е 3 дена и 3 дена да има уште фора за да се лајкнат песните.
  Сепак само мој предлог. :D
   
  На BlackMistery, ane.bella, Аргентина * и 2 други им се допаѓа ова.
 5. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  53.251
  Јас мислев дека никој не ја приметил темава :D
  Ајде да ја активираме :party: @Dream-Girl, се согласувам за правилата, 3 дена пријавување и 3 дена лајкнување :)

  Еве и од мене песна за овој круг

   
  На Moon.Girl, ane.bella, f.girl и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Ahoy

  Ahoy Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2020
  Пораки:
  3.300
  Допаѓања:
  11.399
  Пол:
  Машки
  @Dream-Girl Нема проблем. :D
  Патем, се сложувам со тебе во врска со гласањето. :)

  И, да:
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.988
  Пол:
  Женски
  Еве и јас се пријавувам

   
  На Peperutce1115, Angie1432 и Ketchup им се допаѓа ова.
 8. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.988
  Пол:
  Женски
  Како е сега нема да се бројат лајковите од пријавените?
   
 9. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  53.251
  @Аргентина * па така беше мојата првична замисла.
  Ако се согласувате сите, нека биде така :)
   
 10. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  3.589
  Еве и јас се пријавувам:D
  За гласањето и јас се согласувам со @Dream-Girl
   
  На ane.bella и Ketchup им се допаѓа ова.
 11. Аргентина *

  Аргентина * Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.988
  Пол:
  Женски
  А дан треба нешто поново, зш моето од дедо Ное
  Кажите да бришам ако е проблем
   
 12. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  53.251
  Нема врска старо или ново, важно е да е поп песниче :)
   
  На Аргентина * му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.694
  Допаѓања:
  50.205
  Пол:
  Женски
 14. yourfavoritegirl

  yourfavoritegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 мај 2020
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  742
  Пол:
  Женски

  Не можев да одлучам со која песна да се пријавам:D
   
  На Star_dust и ane.bella им се допаѓа ова.
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.615
  Допаѓања:
  128.445
  Пол:
  Женски
  И сега да одлајкнеме песни на другите ние шо постиравме песни или? :D
   
  На prominent му/ѝ се допаѓа ова.
 16. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  53.251
  Колку само не ме бива во поставување правила :D
  Не мора да одлајкнувате, може и да не ги броиме тие лајкови после, и готово :)
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 17. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  893
  Пол:
  Женски
 18. Stephen Amell

  Stephen Amell Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  652
  Допаѓања:
  10.968
  Пол:
  Женски
   
  На Star_dust, Angie1432 и f.girl им се допаѓа ова.
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.232
  Пол:
  Женски
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ane.bella

  ane.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.119
  Допаѓања:
  17.744
  Пол:
  Женски
  Еве и еднa k-pop песнa