1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемина Инстаграм

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Elennaa, 27 април 2014.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  4.161
  Допаѓања:
  14.170
  Пол:
  Женски
  Ајде малку да се модернизираме. :D
  Да потенцирам дека тука ќе поставуваме јадења коишто сме ги приготвиле исклучиво ние.
  Лично и персонално. Значи не од кафиња-мафиња, него што вие сте подготвиле.
  А бе добро, може сте приготвиле со нечија помош, небитно. Ние секако не можеме да дознаеме.
  Ама битно домашно да е. Макар и грав. :rofl:

  Препорачливо е да не се залажувате и да не се користите слики од интернет, ќе ве најдеме, вака или онака. :P Ајде девојки да се пофалиме, колку сме домаќинки. :P

  Обично, се става знакче 18+, за непристојна содржина. Ама за тие што се на диета, не знам што знакче да пишам, за да не приоѓаат. :D Оваа слика ми се најде низ папките, од поодамна е. Па ај да стартувам јас. :wasntme:
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_0228.JPG
   IMG_0228.JPG
   Големина на фајлот:
   340,6 KB
   Прегледи:
   9.612
  На cresa-jagoda, GRIN, Osamena devojka и 25 други им се допаѓа ова.
 2. Heartbeat

  Heartbeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2013
  Пораки:
  382
  Допаѓања:
  270
  Пол:
  Женски
  :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На eli25, Crna Dama, Anne15 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. KatFem

  KatFem Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  658
  Едни од омилените - новогодишните еленчиња :)
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda, Писана, GRIN и 28 други им се допаѓа ова.
 4. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.073
  Еве неколку лично мои :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Crna Dama, GordanaL, tace73 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. lextravagance

  lextravagance Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  604
  На Hipster, Crna Dama, ines.h и 41 други им се допаѓа ова.
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.516
  Пол:
  Женски
  Тоа внатре не е сладолед, туку чоколадна смеса (чоколадо за готвење, бадеми, ореви, какао, млеко). :)

  [​IMG]
   
  На cresa-jagoda, Cold.E, Писана и 34 други им се допаѓа ова.
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.056
  Допаѓања:
  17.200
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG10601gr.jpg
   IMG10601gr.jpg
   Големина на фајлот:
   431 KB
   Прегледи:
   9.018
  На Zaljubena26, Anne15, eli25 и 12 други им се допаѓа ова.
 8. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Пред една недела сонвав дека јадам пита од јаболка.
  И станав, си го прашав youtube како се прави и ете!
  Превкусна беше и ја погодив супер за прв пат :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 240420145980.jpg
   240420145980.jpg
   Големина на фајлот:
   199,6 KB
   Прегледи:
   9.039
  • 240420145982.jpg
   240420145982.jpg
   Големина на фајлот:
   242,1 KB
   Прегледи:
   9.052
  На cresa-jagoda, Писана, Zaljubena26 и 9 други им се допаѓа ова.
 9. stefi23m

  stefi23m Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  770
  Пол:
  Женски
  Eve ja tortata za rodendenot na sin mi.
   

  Прикачени фајлови:

  • DSC_0413.jpg
   DSC_0413.jpg
   Големина на фајлот:
   189,5 KB
   Прегледи:
   9.012
  На cresa-jagoda, Писана, Zaljubena26 и 9 други им се допаѓа ова.
 10. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.414
  Допаѓања:
  21.037
  Пол:
  Женски
  ...
   

  Прикачени фајлови:

  • 2.JPG
   2.JPG
   Големина на фајлот:
   31,7 KB
   Прегледи:
   8.961
  На Писана, GRIN, Zaljubena26 и 52 други им се допаѓа ова.
 11. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  4.532
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  • mafini.jpg
   mafini.jpg
   Големина на фајлот:
   121,4 KB
   Прегледи:
   1.026
  На cresa-jagoda, Zaljubena26, Crna Dama и 8 други им се допаѓа ова.
 12. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  13.214
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • P9085097.JPG
   P9085097.JPG
   Големина на фајлот:
   89,1 KB
   Прегледи:
   1.081
  На cresa-jagoda, Zaljubena26, Crna Dama и 30 други им се допаѓа ова.
 13. Antoninaaa

  Antoninaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  4.532
   

  Прикачени фајлови:

  • mmm.jpg
   mmm.jpg
   Големина на фајлот:
   120,3 KB
   Прегледи:
   943
  На cresa-jagoda, Crna Dama, joy1 и 22 други им се допаѓа ова.
 14. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  867
  Допаѓања:
  13.214
  Пол:
  Женски
   

  Прикачени фајлови:

  • IMGP0034.JPG
   IMGP0034.JPG
   Големина на фајлот:
   193,9 KB
   Прегледи:
   894
  На cresa-jagoda, Crna Dama, ANGIE1 и 37 други им се допаѓа ова.
 15. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  46.652
  Пол:
  Женски
  My InstaFood. :)

  1.Mini icecream.
  Интересна закуска купена од продавницата за здрава храна од Буњаковец иако сметам дека истиве во Стела се многу повкусни.
  [​IMG]

  2.Сладолед страчатела и шумско овошје од старата добра Малага.
  [​IMG]

  3.Homemade oreros & macaroons од К8
  [​IMG]

  4.Homemade tuna sandwich.
  [​IMG]

  5.Healthy food Vitalia
  [​IMG]
   
  На Crna Dama, Elennaa и Peppermint им се допаѓа ова.
 16. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.537
  Сакам да подготвувам се и сешто најповеке здрава храна еве дел :)
   

  Прикачени фајлови:

  • IMG_8847.jpg
   IMG_8847.jpg
   Големина на фајлот:
   238,8 KB
   Прегледи:
   862
  • IMG_7633.jpg
   IMG_7633.jpg
   Големина на фајлот:
   176,4 KB
   Прегледи:
   861
  • IMG_8858.jpg
   IMG_8858.jpg
   Големина на фајлот:
   162,6 KB
   Прегледи:
   861
  На cresa-jagoda, Crna Dama, iloveyou29 и 24 други им се допаѓа ова.
 17. sagittarius57

  sagittarius57 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2013
  Пораки:
  1.004
  Допаѓања:
  2.265
  Пол:
  Женски
  Арапско лепче со сирење и домат :P
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda, Crna Dama, Minnie 1 и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Chikaa

  Chikaa Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  46
  Сефте :D
   

  Прикачени фајлови:

  На cresa-jagoda, Crna Dama, ChocholateLover♥ и 8 други им се допаѓа ова.
 19. do-re-mi

  do-re-mi Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2013
  Пораки:
  1.051
  Допаѓања:
  15.854
  ...
   

  Прикачени фајлови:

  • yummy.jpg
   yummy.jpg
   Големина на фајлот:
   65,1 KB
   Прегледи:
   620
  На cresa-jagoda, Crna Dama, India и 9 други им се допаѓа ова.
 20. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.358
  Пол:
  Женски
  Мојата денешна среќна чоколадна пита :inlove: :inlove:
  Малце ми се скрши кората, ама вкусот е мммммм :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 020520146157.jpg
   020520146157.jpg
   Големина на фајлот:
   458,1 KB
   Прегледи:
   643
  На cresa-jagoda, eli25, Crna Dama и 16 други им се допаѓа ова.