1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фемина собир под маски

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Херкул, 1 април 2016.

 1. Херкул

  Херкул Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.294
  Пол:
  Машки
  Ај утре да се маскираме и да направиме една фемина собиранка под маски у некој од наведените клубови во Скопје. Тие што сакаат да си останат анонимни, нека се маскираат убаво во лицето и обавезно само со корисничко име претставување :)
  Има заинтересирани?
   
  На Prijatelot му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Херкул

  Херкул Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2015
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.294
  Пол:
  Машки
  Имав ставено анкета со предлози за место и време, ама ја снема. Затоа во коментар ќе ги пишам предлозите:

  1. Legent Pub, 22:00 часот
  2. Салун, 23:00 часот
  3. Маракана, 00:00 часот
   
 3. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.744
  Допаѓања:
  108.737
  А треба да се мскираш како корисничко име? :)
   
  На Espadrila, mula, Someonespecial и 8 други им се допаѓа ова.
 4. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.784
  Допаѓања:
  253.946
  Пол:
  Женски
  @kukla21 ти е гајле, мене и тебе ни е лесно :makeup:
   
  На kjukli, mula, Someonespecial и 7 други им се допаѓа ова.
 5. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.744
  Допаѓања:
  108.737
  Баш. Да ја видам @Annath како ќе се маскира :)
   
  На kjukli, duffi, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.161
  Допаѓања:
  199.879
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Еве сум јас @kukla21, Анат, божица на војната ]:) не е ова @Bridget, да нема забуни :D
   
  На Ariel, Espadrila, kjukli и 21 други им се допаѓа ова.
 7. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.744
  Допаѓања:
  108.737
  Те решивме и тебе. Чек @danichap да чуеме како ќе се маскира.
   
  На Espadrila, duffi, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.
 8. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.140
  Допаѓања:
  56.470
  Пол:
  Женски
  На b5576, Espadrila, Ketchup и 12 други им се допаѓа ова.
 9. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.161
  Допаѓања:
  199.879
  Пол:
  Женски
  Аууууу... језивооооо.... :P
  а ти @LivingGlam ? Јас еве, немам идеја за тебе:?:
   
  На Espadrila, Lady Phoenix, kukla21 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.140
  Допаѓања:
  56.470
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
   
  На Херкул, Nausicaa, Annath и 5 други им се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.723
  Пол:
  Женски
  Кај мене аватарот сам си кажува.
   
  На Ketchup, Херкул, Nausicaa и 4 други им се допаѓа ова.
 12. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  За мене е лесно...

  [​IMG] ;(
   
  На martine, Be-yO-nCe, sparklie и 31 други им се допаѓа ова.
 13. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.140
  Допаѓања:
  56.470
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Еве Жабо. Малку е кич оваа на сликава, ти во потемна боја ќе бидеш, жабеста принцеза Тијана.
   
  На crazylady, Magnolija, Victorian и 12 други им се допаѓа ова.
 14. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Taмам е, тамам.:(:tmi:
   
  На Annath и LivingGlam им се допаѓа ова.
 15. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.776
  Допаѓања:
  157.081
  Пол:
  Женски
  Хм, можеби ќе беше подобро порано ова сериозно да се организира :lol: А вака кој има закажано... Кој треба превоз да организира ;(
   
  На BoneMachine, Херкул, Priroden и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Elissa

  Elissa Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  3.284
  Допаѓања:
  22.556
  Пол:
  Женски
  јас вака
  [​IMG]
   
  На Ketchup, Someonespecial, vitamina и 11 други им се допаѓа ова.
 17. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.744
  Допаѓања:
  108.737
  крипи, крипи, ќе се знае која сум :)
   
  На Херкул, Annath, danichap и 2 други им се допаѓа ова.
 18. danichap

  danichap Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  16.095
  Допаѓања:
  281.505
  :makeup:
  6dc98190-d178-11e3-a54b-3b98f2b46475_grace-kelly.JPG
   
  На Magnolija, Victorian, Lady Phoenix и 11 други им се допаѓа ова.
 19. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.140
  Допаѓања:
  56.470
  Пол:
  Женски
  На Espadrila, Victorian, Salome и 10 други им се допаѓа ова.
 20. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.784
  Допаѓања:
  253.946
  Пол:
  Женски
  Се маскирав од сабајле со плава сенка. Не си далеку од вистината!
   
  На Salome, Lady Phoenix, vitamina и 8 други им се допаѓа ова.