Феминско младинско ќоше

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Lady Phoenix, 21 април 2016.

?

Колку години имате?

 1. Под 17

  11 глас(а)
  4,5%
 2. 18-25

  158 глас(а)
  64,2%
 3. 26-30

  56 глас(а)
  22,8%
 4. Над 31

  21 глас(а)
  8,5%
 1. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.274
  Пол:
  Женски
  Свесни за големата потреба од катче во кое ќе се собираат тинејџерите и младите од форумов на кафе-муабет, Фемина форум дозволува отварање на една таква тема.

  Добредојдени се сите оние кои се сингл, во врска или во комплицирани односи, сите оние кои го водат секојдневието на младината во земјава, а некои и надвор од неа.

  Како ви минал денот, дали ви било напорно на училиште, факултет или можеби на работа... Каде планирате да излезете за викендов или што планирате да правите... Споделете ги случките и дружете се.

  Ова ќе биде ќоше за младите од форумов и сите оние кои се чувствуваат млади. :)

  Бидете свесни дека и претходно постоеле вакви теми и се затвориле. Овој пат се изборивте за такво нешто и не си дозволувајте, занемарувајќи ги останатите теми на форумов, оваа повторно да ја доживее истата судбина. Само почитувајте ги правилата, не се карајте и навредувате и ова ќе биде супер место за дружба.

  Како што е ред:

  Напомена: Прашања за кои си има соодветни теми да се поставуваат таму или за пообемни дискусии да се отвори посебна тема ако не постои таква. Темата да биде исклучиво за кафе-муабети. Ве замолуваме да ја почитувате напомената за да не дојде до заклучување на темата.


  Ајде форумџики и форумџии, нека ви е со среќа новата тема! Навалете! (И не ги заборавајте и другите теми!) (highfive)
   
  Последна измена: 21 април 2016
  На Harper, kikkki, Love...music и 77 други им се допаѓа ова.
 2. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  3.604
  Допаѓања:
  16.505
  Пол:
  Женски
  Добро утро феминки :D
  Добро ни почна денот, се изборивме за нашите права :D
   
  На kuc, Crna Dama, DVAANGELA и 22 други им се допаѓа ова.
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  45.340
  Пол:
  Женски
  Добар јутааар!

  Баш ми е мило за темава. Ве молам не пишувајте премногу денес, имам нешо работа и не можам да ве читам, ок?

  Среќа што нема анкета за години, не сум баш од младинците па ќе испаднеше дека не припаѓам ни ваму ни таму. :D Ама она - се чувствуваат млади - дава простор за муабет. :P

  И, како што е ред.

  [​IMG]
   
  На IamSexyAndIKnowIt, JuLleE, DVAANGELA и 28 други им се допаѓа ова.
 4. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  3.857
  Пол:
  Женски
  Добро утро !
  Пред тоа некој да ме разбудеше во осум часот јас ќе урлав цела ден :D спанка голема бев.
  А денес сум станата уште во 7:20 ете што ти се вика навика ^_^

  Мило ми е што и за нас се отвори ваква тема, сега имаме свое ќоше (mooning)
   
  На zivo, DVAANGELA, Eli23 и 15 други им се допаѓа ова.
 5. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.653
  Допаѓања:
  57.432
  Добро утро и од мене. Зомби сум како и секој ден ова време|(. Има една што вика: ''Сите од црква, прдла на црква''. Е таа е за мене и моето работно време.
  Браво за темава, се надевам ќе постои долго време и во неа ќе се испишат многу страници од нашето убаво, па и не баш така секогаш убаво секојдневие.

  Кафе си е кафе, ама за блага да биде темава да турам јас по едно слатко:D.
  2013-05-18_17-23-56_1067x800.jpg
  Ај кафето да грабнам, па пак ќе се влечам во банка. Ми одмилеа веќе тие меретни пари:envy:.
   
  На DVAANGELA, Doozy, mimiiiii и 19 други им се допаѓа ова.
 6. Deemy

  Deemy Популарен член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  7.294
  Пол:
  Женски
  Добро утро и од мене :) Браво за темава, се надевам дека ќе се собереме убаво друштво и паметно ќе ја користиме :)

  Јас сега станувам, ме чекаат обврски на факултет, па потоа кафенце и прошетка низ градов, ќе биде убав ден и сонцето ветува :sun:

  Ајде на кафе
  coffees.jpg
   
  На DVAANGELA, Eli23, kjukli и 17 други им се допаѓа ова.
 7. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.033
  Пол:
  Женски
  Ај да не ја претеруваме до толку и во 40 се прашувало за некои работи и не е тоа поголем проблем од рчки кавги и вреѓање.Важно тоа да го нема, за некое прашање не е проблемот.
  Јас ако не прашав во 40 за електричната цедалка и сега со Рефка за фен во другите соодветни теми немаше никаков одговор да добиеме.ц:(
  Прашав во апарати за домаќинство никој не ми одговори.
  Сакам да кажам да се ПОСЕТУВАТ тие теми повеќе за да не мораме да поставуваме овде прашања.
  Е така, малку мрчам, ама уште сум од вчера таква. бесна на животот, револтирана :devil: :@
  Добро утро, и се надевам темата ќе успее. :D
  Мене грло пак ме боли, кој пие сокови со лед, така му е. 8)
   
  На DVAANGELA, kjukli, cresa-jagoda и 11 други им се допаѓа ова.
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  5.569
  Допаѓања:
  85.173
  Пол:
  Женски
  Драго ми е за темата, иако очекував дека Џони или Деми ќе го имаат воведниот пост со оглед на сé што беше почнато и дискутирано... се одвиваше меѓу нас тројца и продолжи со останатите..спонтано. Затоа и сум изненадена што сте ја избрале Лејди за постот...не многу весело и надежно отварање.:) Но, како сте одлучиле така нека биде де. Да видиме до кога ќе ни трае „забавата“ и „привилегијава“...е како мене ми звучи ова.:) Нека дискусијата за ова заврши тука, да не се продолжува, мене ми е битно да го кажам, но не би сакала да се затвори темата заради излевање на истата повеќе и подалеку од ова.

  Уште кафе немам пиено. Времево изгледа фино. Пар работи за завршување. Пар работи за купување.
  Јанѕа ме јаде заради нешто на кое се понадевав, а повратен одговор не добив, еве..уште малку пак недела ќе се стори. Си велам, доволно се чекаше. You win some you lose some!
   
  На DVAANGELA, Salome, Marossa и 18 други им се допаѓа ова.
 9. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.500
  Пол:
  Женски
  Утро! :party:

  Чуствував ете уште кога се разбудив некоја убавина во воздухов, сега сфаќам зошто сум подобро. Ок, барем делумно. ;(

  @LivingGlam си го погодила и кафево и кроасанчето, таманка за разгалување. :D

  Што се однесува до мене, немам којзнае какви планови за денес освен да не кукам. Периодов некако не ми е баш добар, човек баш кога ќе си помисли како е среќен и ќе му тргне на убаво се случуваат глупости ама нејсе. Ќе оставам неколку дена, да се издуваме и оладиме... Па ќе видам што како. :tmi:

  Ми снемало кафе по дома, само турско има а такво не пијам. Ќе морам да се симнам до маркет набрзинка, за денес имам неколку обврски ама онака лабаво ќе си ги терам.

  Сфатив дека вежбањето го почнав како начин како да изградам поцврсто и подобро тело, а со тек на време ми стана пасија и страст. Не сум некој не знам каков сељачки gymaholic, ама едноставно таму си го пронаоѓам мирот на некој начин. Се олабавувам и исфрлам негативна енергија од секојдневните обврски, од друга страна целата позитивна енергија пак си ја вадам таму и сум пресреќна!

  Не сме паднале и овде на тема вежбање. Знам дека има посебни теми ама практикувате ли вака пролетно нешто? :muscle::angel:
   
  На Ana Chio, DVAANGELA, Salome и 14 други им се допаѓа ова.
 10. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  45.340
  Пол:
  Женски
  За Јипи Крипи: Жабата веќе те покани од друга тема, ама еве и официјално овде да те повикам затоа што од прееска намислив. Да си дојдеш на муабет, да оладиш малку од политики.
  @Yipman2
   
  На JuLleE, DVAANGELA, Yipman2 и 13 други им се допаѓа ова.
 11. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  17.145
  Пол:
  Женски
  :bandit:
  Hello. Ме примате овде?
  УбАв ден на сВите :)
   
  На DVAANGELA, cresa-jagoda, Deemy и 7 други им се допаѓа ова.
 12. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  20.046
  Пол:
  Женски
  Ooooo, aj airlija nova tema ! :party:


  anigif_enhanced-4848-1404506068-54.gif

  Iskreno, 80 % od temive tuka ne mi se otvoreni, mnogu gi ima, ama vakva falese za pomladite.
  Neka se mnozat stranici ispolneti so zabava i ubava konverzacija. (highfive)
   
  На DVAANGELA, Salome, Sunshine.Sunshine и 21 други им се допаѓа ова.
 13. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.718
  Допаѓања:
  35.358
  Пол:
  Машки
  Дoбрo утрo и oд мене! :coffee:
  Кaкo и секoе утрo. Кaфе и музикa зa убaв стaрт нa денoт. Вo хoрoскoп ми пишувa декa Четвртoк ми е среќен ден, пa aјде дa видиме. :lol:

  Еве oд мене еднa песнa. See yo!
   
  На kikkki, DVAANGELA, ceca-1 и 14 други им се допаѓа ова.
 14. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  4.384
  Допаѓања:
  45.340
  Пол:
  Женски
  За вежбањето почна муабет @sofijanoka... без тоа не сум јас. Ме смирува, ми дава енергија, и со секој нов ден поместувам нови граници. Си докажуваш дека можеш уште, можеш подобро. Малку е тешко да влезеш во дневна рутина зашто умот прави замки: намам време, ај утре ќе вежбам дупло, денес некако ме мрзи, ме боли нешто. Ама после две недели секојдневно вежбање, веќе спонтано застануваш на простирка и не можеш без тоа. И пола час е доволно кога немаш време, а реално барем толку можеме сите да најдеме. Ако не можеме ни толку - проблем е.
   
  На DVAANGELA, Jordanovska-K, Eli23 и 10 други им се допаѓа ова.
 15. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.793
  Допаѓања:
  17.145
  Пол:
  Женски

  Деновиве од глава не ми излезе песнава.
  Туку ептен мрза сум за вежбанjе, почнав и оставив, ама секогаш сум за добра и долга прошетка.
   
  На DVAANGELA, Sunshine.Sunshine, Deemy и 8 други им се допаѓа ова.
 16. Madam-A

  Madam-A Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2013
  Пораки:
  1.587
  Допаѓања:
  7.921
  Добро утро и од мене. Наздравје тема.


  Немам ништо посебно да пишам, само пусти мерак да налепам коментар на првава страна :muscle:
   
  На DVAANGELA, Eli23, LollySky и 19 други им се допаѓа ова.
 17. Tan4ence

  Tan4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  16.039
  Пол:
  Женски
  И јас да ви посакам добро утро. Мило ми е што конечно се отвори темава.:)
  Цел ден ќе го поминам денес над книга, за натпревар државен во сабота. :D:D
   
  На DVAANGELA, LollySky, Lella и 10 други им се допаѓа ова.
 18. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.662
  Допаѓања:
  7.590
  Пол:
  Женски
  Добро утро и од мене дечки. :)
  @Lady Phoenix едно големо браво од мене за темата. (y)
   
  На DVAANGELA, Eli23, LollySky и 9 други им се допаѓа ова.
 19. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.718
  Допаѓања:
  35.358
  Пол:
  Машки
  Кoгa сме веќе кaј вежбaњетo. Дoдекa бев првa сменa вo шкoлo убaвo си фaтив ритaмoт, секoј ден пo мaлку. Сегa дoдекa сум втoрa, нaсaбaјле немaм желбa буквaлнo ништo дa прaвaм, oсвен дa лежaм, a кoгa ќе се врaтaм oд шкoлo, мислaм декa oкo дa зaтвoрaм, oдмa ќе зaспијaм. Ич не јa сaкaм втoрaтa сменa, мнoгу ме измoрувa, пoсебнo нa oвие темперaтури. Oд следнaтa сум првa кoнечнo, пa уште oд сегa се дoгoвoривме сo другaркa декa секoј втoр ден oдиме нa кеј. :P
   
  На kikkki, DVAANGELA, Sunshine.Sunshine и 13 други им се допаѓа ова.
 20. galapce

  galapce Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.051
  Допаѓања:
  100.153
  Пол:
  Женски
  Оооо,тема ко за мене.8-|
  Добро утро.
   
  На sofijanoka, DVAANGELA, mareane и 21 други им се допаѓа ова.