1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Физикална терапија

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Anie93, 17 јануари 2017.

 1. Anie93

  Anie93 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  2.865
  Допаѓања:
  12.586
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки. Не знам дали има ваква тема веќе, но ако нема еве нека остане. Ве замолувам да споделите искуства, мислења за места каде што се оди на физикална терапија, доктори кои работат таму, цени и слично :)
   
 2. Sanji4o

  Sanji4o Нов член

  Се зачлени на:
  24 март 2017
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Во Прилеп има физикална, доколку е препорачано од доктор е бесплатно . На приватно има исто така кај Славе Димитриовски јас одам таму и навистина сум задоволна .. А за што физикална искривен рбет илии ?
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.999
  Допаѓања:
  22.529
  Дали за физикална терапија 10 денови по ред е стандардно да се плати 6000 денари (односно 600 од ден)? Станува збор конкретно за во "Ангеловски ПЗУ".
  Со повеќе личности со кои сум правела муабет и кои имаат идено на физикална, ми рекле дека платиле по 1500. Зошто овде е толку повеќе?
   
 4. meri11

  meri11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  53
  Пол:
  Женски
  Препорака за добра ординација за физикална терапија што работи со фзом во Скопје?
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. gogimica

  gogimica Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2010
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  147
  Завод за рехабилитација Скопје 350 ден за 10 дена
   
 6. La-loca

  La-loca Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  4.712
  Пол:
  Женски
  Препорака за добар физијатар и терапија без разлика државно или приватно? Проблем со колено кај млад човек.
   
 7. Flier

  Flier Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2022
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Машки
  Што мака имаш?
   
 8. La-loca

  La-loca Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2020
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  4.712
  Пол:
  Женски
  Операција правена пред некоја год вкрстен лигамент. Помина добро се, сега пак почна некако како да му откажува и покрај секојдневно вежбање, колагени.
   
 9. Flier

  Flier Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2022
  Пораки:
  423
  Допаѓања:
  287
  Пол:
  Машки
  Многу е важно како е изведена операцијата бидејќи се прави лигаментопластика. Треба квадрицепсот на надколеницата да се вежба ама зависи од првото.
  Можеби треба доктор прво и снимка да се види и зависи дали има болка.
   
  На Snowflake92 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  84
  Дали некој знае добра физикална терапија во Скопје ?
  За скршеница на зглоб на нога
  Ве молам од искуство доколу има некој што е задоволен да ми препорача