Форумџика на годината 2021
  1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Фиксни протези - ДАМОН (Damon)

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од agiagi, 6 април 2016.

  1. agiagi

    agiagi Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 август 2011
    Пораки:
    99
    Допаѓања:
    5
    Здраво Феминки,

    ЗНАМ дека има тема ФИКСНИ ПРОТЕЗИ, но во сите тие постови многу е тешко да се најде мислење конкретно за протезата ДАМОН, што очигледно е различна од обичните фиксни протези, па затоа администраторите ќе ги замолам да не ја бришат доколку не смета.

    Сакам да Ве прашам конкретно какво Ви е искуството со Дамон Клиар (Damon Clear), бидејќи брикетите се многу поголеми од железните на Дамон. Колку време имавте потешкотии во изговарањето на буквите С, Ш, Ж.. бидејќи јас ја носам веќе 10ти ден, а сеуште не можам да се навикнам на изговорот. Дали тоа може да потрае многу подолго? Ви благодарам.