Филмови од 80тите и 90тите

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од MissDior, 10 јуни 2020.

 1. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.045
  Допаѓања:
  8.928
  За вљубениците во филмови од овој период ќе биде интересна темава за да добиеме идеја за гледање. Филмовите во тоа време беа понаивни од денешните ама кај мене будат чувство на носталгија. Глумците беа многу по природни без пластични зафати и тон шминка. Интересни се за гледање и од аспект на мода и музика, па давајте предлози што да гледаме:D
  Уште не ми се верува колку Clueless е релевантен филм и денес8) А Alicia Silverstone ми беше girl crush
  . 937D4CEA-440C-42FF-B93A-C0E622FDE054.jpeg
  31F6F792-1B95-4DE5-A990-CF286AB15068.jpeg

  84085A08-D272-4C55-B4DA-7E0118F41817.jpeg

  D8D64328-7C0B-40B2-AE99-B8DDB1AFC487.jpeg
  FB9B378A-0B4D-4BB7-8677-EB9D1D16BA10.jpeg
   
  На SummerGirl, Mishela, rokmibejbi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. rokmibejbi

  rokmibejbi Активен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2020
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Машки
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.274
  Пол:
  Женски
  MV5BYzI5N2ZjZDMtYzZjMi00YTYxLThiN2MtZDBkZGJiMzMxZmU4XkEyXkFqcGdeQXVyMTQxNzMzNDI@._V1_.jpg
  Three_men_and_a_little_lady.jpg
  Home_alone_poster.jpg
  Home_Alone_2.jpg
  MV5BMTIxMzUxMzA1OV5BMl5BanBnXkFtZTcwNDE5NzQyMQ@@._V1_.jpg
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.